Recept Domácí měkké "Tacos"z Mexika

babi Mexická kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk

Postup

Smíchat vše dohromady. Na trochu vymazanou těžkou pánev nalít tenkou vrstvu těstíčka a rozetřít ho. Smažit, až povrch placky vypadá suchý. Obrátit taco a usmažit druhou stranu. Tacos mají být zlaté barvy, ne hnědé. P.S.: Z měkkých tacos se dají připracit křupavé tacos. Rozehřát troubu na 180°C. Položit každé taco přes dvě tyčky na mřížce v troubě a nechat je na každé straně viset dolů. Nechat tacos usušit a ztvrdnout (asi 10min.), ale dávat pozor, aby se nevysušily úplně a nestaly se křehkými. Lupínky z tacos se také jednoduše připraví. Měkké takcos se rozkrájí na dílky a usuší se. Jí se s nimi různé salsy.

Recept je z kategorií: Domácí chléb

Nahlásit recept

  • 07.01.03 vloženo
  • 31911x zobrazeno

Ingredience

  • 1/2 hrnku kukuřičného šrotu (corn meal)
  • 1 hrnek polohrubé mouky
  • 1 1/2 hrnku teplé vody
  • 1 lžička soli

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Podobné recepty

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku

Diskuse k receptu Domácí měkké "Tacos"z Mexika

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

Váš příspěvek

Přečtěte si recept na Domácí měkké "Tacos"z Mexika

Manana
1515 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Domácí měkké ¨Tacos¨z Mexika - Ki-chan,

K reklamě: moje stránka není nijak zisková, nejsou na ní reklamy, a doménu i servery si platím ze svého důchodu, který v naší libé zemi není nijak slavný. Navíc, tento odkaz jsem psal v r. 2004, kdy jsem ještě nevěděl, že se dá do příspěvku přiložit odkaz přímo na recept a jak se to dělá.

Oceňuji tvou snahu, já jsem se snažil ze zdejších surovin připravit tortilly již od roku 1958, dokonce jsem si na to vařil nixtamal s nehašeným vápnem, ale z Chruščovovy kukuřice nešlo nic udělat, protože z ní nešly oddělit ty slupky. Ty slupky, které jsou rozemleté i ve šrotu, způsobují drobivost a nesoudržnost těsta na tortilly. Vyzkoušel jsem všemožné i nemožné způsoby přípravy tortill, ale mohu říci, že bez originální Masy Hariny měkké tortilly připravit nejdou. Další možností je pak připravit si nixtamal, ale na to je potřeba kukuřice elote, sac, nebo kan.

Ki-chan
4 příspěvky 25.1.09 03:43
Re: Domácí měkké ¨Tacos¨z Mexika.

Manana >> hezká a naprosto skrytá reklama :) Ono tě možná nenapadlo, že existují lidé, kteří by si to rádi doma zkusili sami, např. já :) Pořád hledám a sháním recept na pořádnou tortilu aby byla pořád měkoučká jako z obchodu, ale nedaří se :) Tohle bude určitě snadnější :) Jen si nejsem jistá kde seženu kukuřičný šrot :/

Manana
1515 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Domácí měkké ¨Tacos¨z Mexika - babi

Je mi jasné, že z Kanady nevidíš, jak se to tady mění. Dneska jsou tady k dostání polotovary kukuřičných i moučných tortil různých velikostí a barev, všelijaké mexické omáčky, různé suché papriky pro rehydratování, nakládané jalapeños i uzené chipotles, omáčky z nich i jiné, mexické konzervované sýry, rosoly z guayavy, dokonce i litinové pánve na fajitas s dřevěnými prkýnky a chňapkami na rukojeti. To vše - pro české zájemce - u firmy Front Line, Kovářská 4, Praha Vysočany, metro Českomoravská, je to ve dvoře a všude kolem voní pečené kukuřičné tortilly jak v mexické tortilleríi.
A 421 mexických receptů najdeš na mé web stránce www.manana.cz

Vložit nový komentář

Nejlepší recepty

Krkovička v lístkovém těstě (velikonoční pokrm) Krkovička v lístkovém těstě...
Novoroční čočka s houbami Novoroční čočka s houbami
Vepřové maso v mrkvi Vepřové maso v mrkvi
Velikonoční nádivka Velikonoční nádivka
Houbová smaženice Houbová smaženice

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz