Recept Dobrý a zvláštní salát

Labužník Terrinka02 Česká kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk

Postup

Uvařený celer nakrájíme na kostičky v poměru 1:1 s nakrájenými jablky a přidáme hrst nasekaných ořechů. Smíchat, ochutnat a ochutit cukrem a solí kdo má jak rád.Potom zastříkáme zakysanou smetanou a lehce pospojujeme. V chladničce necháme vychladit alespoň 2 hodiny, ale nejsem si jistá, zda to vydržíte! Dobrou chuť.

Recept je z kategorií: Různé saláty

Nahlásit recept

  • 21.04.08 vloženo
  • 6413x zobrazeno

Čas přípravy

  • 30 minut

Ingredience

  • 1 celer, uvařený
  • 2- 3 syrová jablka
  • hrst nasekaných vlašských ořechů
  • 1 zakysaná smetana- ta menší
  • trochu soli
  • trochu cukru

Doporučená příloha

  • bílé pečivo, na co je chuť

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Podobné recepty

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku

Diskuse k receptu Dobrý a zvláštní salát

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

Váš příspěvek

Přečtěte si recept na Dobrý a zvláštní salát

gemma
245 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Františko, to ale nemusíš, jsem tu taky nová, pár receptů už jsem vložila a nikdo mi nenadává. Když chceš psát recept, hned tam najdeš odkaz, kde se dočteš jak. Není to složité.
Ten salát je spíš zvláštní, jestli to tak můžu říct.

Frantiska
927 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

ja osobne mam rada jen rapikaty celer, normalni mi nechutna :) ale hodne lidi to ma naopak. Jsem tu asi tyden a kdyz si ctu komentare nekterych lidi k receptum, asi sem recept nikdy nepridam i kdyby tu nebyl a byl nejdokanlejsi na svete … nerada bych se pak citila jako nejaky zlocinec a hlupak

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - anickav

taky to tak dělám a úplně nejraději mám 18% kysanou smetanu z Plusu

anickav
2904 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: svato, mrkni

„mimo mísu“…a vyjadri svoj názor aj obšírnejšie. Tu to už podľa mňa nemá význam.
Zdravím Ťa z Petržky.
A.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát- marmeládo

ale jen ho klidně zbašti, vždyť jsou to jen vitaminy, ty „sežerou“ i tu majolku, nebo smetanu neboooj! Nebo jí udělej celej kotel a hurá do toho no ne? Krásnej den!

svato
1445 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - nepotrpím si

na prílišnú buzeráciu, ale fakt je, že keď tu bude X ľudí dookola opisovať rovnaké alebo skoro identické recepty, v konečnom dôsledku sa v nich nevyzná ani čuchací pes, najmä ak majú názvy, z ktorých sa nedá nič vytušiť (a takých je tu hodne). Ak už si niekto dá tú robotu, že pridáva aj niekoľko receptov denne, tá chvíľa pri vyhľadávači by ho snáď nezabila. Podotýkam, že nepatrím k „zaslúžilým“ labužníkom, len by som bola rada, keby sa to tu nezopsulo.

anickav
2904 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát, marmeládka,

ja keď nemám majonézu- a nechce sa mi ju robiť, bežne použijem kyslú smotanu, osolím a dám horčicu. Ale to asi nie som jediná, ani prvá čo to robí. To ma iba tak napadlo Ti napísať, ak to náhodou nerobíš…

marmelada
1642 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Celerový salát mám moc ráda, jen jsem ho vždycky dělala s majonézou. Takhle ho určitě zase vyzkouším. Jen mám vždycky problém s tím, abych nesnědla všechno :)).

nynuna
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

To je neskutečné, co se kvůli jednomu receptu strhlo.
Lidi to nemáte na práci něco veselejšího ??????

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - dámy,

přenesla jsem diskusi zpod receptu do zvláštního fóra v „Mimo mísu“. Tady je to škoda, kvaření se to nevztahuje. a tam můžete dát průchod veškerým emocím.

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - Zlato :-)

s tím se dá jen souhlasit, ale mně ty komentáře připadají, že na té návštěvě mne každý okřikuje - to neříkej, to už říkal tamten, to nedělej, to už udělala tamta---atd., i když samozřejmě chápu o jakou návštěvu jde vám :-)
Jak už jsem řekla - raději si přečtu duplikát s diskuzí k věci, než toto sáhodlouhé o ničem.
Mějte se všichni :-))

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Víc než rok mi tu bylo hezky. Teď už není. Všem svým milým posílám pozdravy, omlouvám se a slibuji, že s nimi budu kontaktu. Bohdana

zlata
1200 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Lepší je se na návštěvě chovat tak, aby mě ostatní neměli důvod napomínat.

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - Víš, Terinko :-)

jsem zpoloviny na tvé straně, ale přesto by stálo zato se pořádně podívat do receptů jestli třeba náhodou nepřišel se stejným, či podobným nápadem někdo jiný před tebou, je pravda, že přepisované recepty nejsou to pravé ořechové a labužník by se po chvíli stal smetištěm, kde by jsi možná zůstala sama.
Nemám ráda napomínání a jsem hodně tolerantní, ale někde hranice být musí, když si je nedokážeme dát my sami, vzdělaní dospěláci :-)

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Dando také jsi to napsala pěkně. No coment.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát- Dando

Dando, to jsi vystihla přesně, už dávno a dávno nejsi jediná komu se to vůbec nelíbí. Já už se těm jejich „diskuzním tlachům“ jen směju! A že je to pořád baví viď? Asi jsou tu právě proto, aby znechucovali- u mě ne kykyrykí!!!
Já už ovládám ty pravidla nazpaměť, ale i tak se občas stane no bóóóže, to je toho a nejde o život! Klikat proto nikam nebudu, ale třeba bona by si mohla zaklepat na........... ,jenomže slíbila Tee63, že mě bude ničit víš, tak se promptně snaží. Přeji ti pěkný večer.

zlata
1200 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - Manano,

díky. :-)))

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - Bedlo :-)

řekla jsi to moc hezky, ale já být někde na návštěvě, kde by mne ostatní hosté, kteří jsou také jen návštěvě, takto stále napomínali, opravovali a zpochybňovali, hm, asi bych na té návštěvě dlouho nepobyla a vlastně se nenechala už ani nikdy více pozvat.
Já raději si přečtu několik podobných receptů, než abych v takovýchto diskuzích, jako se odvíjejí pod recepty Terrinky, hledala nějaká další moudra :-)
Asi nejsem úplně jediná, koho odrazuje chování mentorujících, a proto - buďme dospělí a chovejme se podle toho :-)))
Přeji hodně kulinářských zážitků :-))

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Stalo se mi, že jsem studentům (střední školy, vysokoškoláci by si to nedovolili) zadala jedno společné téma k individuálnímu zpracování. Po týdnu mi odevzdali dva různé texty (pochopitelně stažené z internetu), na třiceti papírech, podepsané jejich jmény… Vrátila jsem jim to s tím, že nebudeme mluvit přímo o podvodu, ale o trapasu. Uvědomili si to (byli rádi, že nedostali nedostatečnou..) a další týden již odevzdali vlastní práce. Jsou to chytré děti, pochopily.

Nějak jsem si na to teď vzpomněla…:-(

Manana
1514 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Jak tu diskuzi tak sleduji, budou za chvíli na Labužníku statisíce stejných nebo podobných receptů a Labužník tak zhyne na stereotyp, nepřehlednost a všeobecné zmatení.
Usuzuji tak z Terrinčina komentáře z 22.4. ve 13:22.
Než jsem si ho přečetl, tak jsem vůbec netušil, že opisování, a receptů zejména, je normální lidské snažení.
Inu, svět se mění, dnes je postmoderní. Před půlstoletím bylo kouření cigaret příjemným požitkem a homosexuální styk něčím, čím se člověk ve slušné společnosti nechlubil. Dnes je homosexuální styk příjemným požitkem a kouření cigaret něčím, čím se člověk ve slušné společnosti nechlubí, nechce-li být považován za vyvrhele.

Sylvie
2302 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - Bali

Líná, co? :-)

Bali
1254 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

podobný salát jsem už jedla u kamarádky. Byla v něm navíc nastrouhaná mrkev, ale jen kvuli ní nový recept psát nebudu ;-)

Sylvie
2302 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - Gratulace

Ale takhle se dají zněkolikanásobit všechny recepty na Labu. To je úžasné. Ó, jaká skvělá a převratná novinka. Už konec vymýšlení nových receptů. Já idiot vymýšlím, vyhledávám, potím se a ono to jde tak jednoduše.

Zuzuana
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Tak dobře, tak ještě jinak. Řapíkatý celer, který je uváděný u salátů Waldorf, které jsem z pilnosti vyhledala je jiný celer než ten, který do receptu napsala Terrinka. To je celer bulvový a asi se uvaří ta bulva a pokrájí. JE to jiný recept, nikdo mi to nevymluví. Mezi těmito dvěma celery je velký rozdíl. Věřte nevěřte. :-)

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Terrinko vidím, že opakování je matka moudrosti. Dovolím si opět na svět boží vytahnout pravidla majitele tohoto webu, že jsi tak zatvrzelá je Tvoje chyba, ne ostatních labužníků. Prosím přečti si je v klidu a hlavně ten začátek. Gabi i Tobě by to prospělo. Že pepíček nemůže zasáhnout, je věc jiná … dámy jsme tu jen hosté.

tady si klikni

Zuzuana
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Máš pravdu Terrinko, já bych tohle na žáčky opravdu zkoušet nemohla. Jak si přečteš níž, dnes ráno jsem nevydržela, zaregistrovala se abych mohla mít připomínku a hned jsem to schytala. A když tak přemýšlím o vaření jako takovém - všechna jídla jsou si podobná. Vezmeš pár ingrediencí, něco s nimi uděláš a pak jíš. Na co vůbec ty recepty píšeme, že?

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát- Gabi

Gabi, jedním slovem skvělé!!! Jsi téhož názoru jako já a to mě těší. Těch příznivců, normálního lidského snažení je hodně a my se nedáme jen tak ponižovat a trvale napomínat- to můžou zkoušet ve škole na žáčky a to na hodně malé, ty velký by si to v dnešní době nenechali!
Gabi slovensky umím obstojně, psát však špatně- oni jsou totiž přesvědčeni, že ten, kdo se mě zastane je moje reinkarnace, a že jsem tu snad zaregistrovaná 100× jako prudič. Tak vážené dámy jsem tu opravdu 1× jako Terrinka a věřte, že mi to úúúúplně stačí a vyhovuje. Krásný zatažený den!

tea63
935 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

jen malý dodatek, ten salát je velmi zvláštní v tom, že z ošklivé „žáby“ se nestal ani fešný princ ani krásná princezna, ale jen obyčejný salát ala Waldorf a těch je tu již požehnaně......přepisování receptů je opravdu „báječná“ věc..:-(((

buraci
1136 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Ad opakující se recepty: Pokud si na nějakém serveru zadám vyhledávání receptu a vyleze mi několik reinkarnací (hezké slovo, sigrid:-) toho samého a ještě navíc pod stejným názvem, pomyslím si nepěkné věci jak o správci stránek, tak o jejich uživatelích. Věřím, že i tady zbyli lidé, kterým jde především o to, aby Labužník byl kvalitní a obsažný, a proto si stále dovolují poučovat nováčky. A kdybych byla dneska v zvlášť rýpavé náladě, tak bych podotkla, že tento salát je pouhou jednodušší verzí klasického salátu Waldorf, a ten tu je zcela určitě a ne jednou, ale proboha Terrinko už to nepřepisuj:-)

gabi
551 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Vynikajuci salatik…je mozne ho aj rozne obmienat…podavany na listovom salate, endivii, cakanke, posypany mletymi lanovymi semienkami…pridat trosku cottage cheese…hotovy elixir proti vysokemu tlaku…cholesterolu…ja osobne uz nepisem sem recepty preto, lebo nemam jednoducho cas nurat pol hodiny, ci uz tu podobny recept je alebo nie je… je mi luto, ked sem pridu novi labuznici, celi nadseni napisu svoj oblubeny recept…a on uz na labuznikovi kdesi je… a vzapeti su uzemneni…a pouceni o prepisani nevhodneho receptu… a casto aj znechuteni starymi labuznikmi… myslim si vsak, ze na kazdy recept a od kazdeho autora je tu miesta dost…aj ked je to duplikat…

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - zuzana

Touché! ;o))))))

Zuzuana
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Pobavilo mě to. Hned ráno, když jsem se registrovala, jsem si říkala, že tohle hlídačky opakujících se receptů napadne. A koukněme se - napadlo. Ale nejsem reinkarnace. Jsem úplně jiná ženská. Na to aby člověku vadilo to vaše bublání nemusí být každý nový labuřník zababušená Terrinka :-)

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - zuzana

Zuzanko, že vy jste taky sto dvacátá sedmá inkarnace?

Zuzuana
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Cituji: „Tomu by se dalo předejít.. Nakonec vyhledávač je plně funkční a nám všem k dispozici. :-)))“ To jste si mohla odpustit, ne? Zvláště proto, že Terrinka již to dobře, velmi dobře ví :-) Mentorování. Zbytečné mentorování.

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát-Zuzuano,

co jsem udělala? Jen jsem napsala, že jsem to také vařila a je to dobré a vypadá to hezky. Nechápu, co je na tom za rýpání… Tak to se omlouvám.

Zuzuana
26 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Tak a teď jsem to nevydržela. Dlouho už chodím na labužník číst si recepty - a chtě nechtě i diskuse pod nimi. Dnes mě příspěvek Bony Přemoudré nadzvedl natolik, že jsem se zaregistrovala abych mohla napsat svůj první vzkaz. Milá Bono, jdi do háje se svými rýpanci. Snad Terrinka tu žábu v díře přepsala právě proto, že si všimla. Ó, kéž bych mohla jen na vteřinu být neomylná jako TY. Založ si vlastní web a zametej tam s otrapy co nepoužívají správným způsobem vyhledávač.

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Tomu by se dalo předejít.. Nakonec vyhledávač je plně funkční a nám všem k dispozici. :-)))

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Vysvětleníčko: dala jsem zde recept na „žábu v díře“ a ono se to tu nějak už vyskytuje- tudíž jsem ho přepsala na jiný. Asi vám připadá ta diskuze podivná co? No nic, stalo se. Hezký zbytek večera!

Sylvie
2302 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát

Kamilio, já taky. Hledím jak puk. :-) A nic se neřekne, že?

kamilio
551 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Dobrý a zvláštní salát - vocogo!

Co … co to … kdo …kdo to? Som z toho volaký zmetěný!

bona
2416 příspěvků 25.1.09 03:43
Re:

Na ostatní recepty jsem nekoukla, ale mám někde recept na něco podobného a už jsem to párkrát dělala… Párky se pečením jakoby „vynoří“ z toho těsta a „vykukují“ z něj. Vypadá to docela efektně. Teda v pekáči…
My jsme k tomu už brambory neměli, ale spoustu zeleniny (jakože „když už byly ty párky“ :-))

blanca.xy
647 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: sigrid,

díky za upozornění na ostatní recepty, jsou tam hezké obrázky a vysvětlení, proč se jídlo tak jmenuje, je to moc zajímavé, stálo by to za vyzkoušení, pokud se sejde víc lidí. B.

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re:

Žába v jamce - http://www.labuznik.com/recipe.php?…; Lassienka

sigrid
272 příspěvků 25.1.09 03:43
Re:

Zaba v dire 2 / Toad in the Hole - www.labuznik.com/recipe.php?…; sim
Pulec v díře ¨Toad in the Hole¨ - http://www.labuznik.com/recipe.php?…; babi

Vložit nový komentář

Nejlepší recepty

Marinovaná kuřecí křídla Marinovaná kuřecí křídla
Pečené papriky s česnekem Pečené papriky s česnekem
Grilovaná vepřová žebra Grilovaná vepřová žebra
Plněné bramborové knedlíky anglickou slaninou se zelím Plněné bramborové knedlíky...
Chilli con carne Chilli con carne

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz