Recept Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno

babi Španělská kuchyně Do oblíbených Chci uvařit Tisk

Postup

Všechno až na olej a vodu vložit do mixéru a rozmixovat. Potom pomalinku přilívat olej a vodu. Podává se k různým masům, rybám, bramborám, toustíkům, salátům atd.

Recept je z kategorií: Majonézy

Nahlásit recept

 • 24.03.06 vloženo
 • 14416x zobrazeno

Ingredience

 • 6 stroužků česneku
 • 2 žloutky
 • asi 225 ml olivového extra panenského oleje
 • 1 lžička vody
 • špetka soli a bílého pepře
 • mohou se také přidat:
 • 1 - 2 oloupaná a semínek zbavená rajčata
 • nebo zelená petrželka, nebo bazalka
 • 1 lžička bílého vinného octa
 • kousek střítky bílého chleba na zahuštění
 • asi 8 nitek rozdrceného šafránu namočeného na 5 minut do lžičky vařící vody (I lžička vody z receptu)

Tip redakce

Na AkčníCeny.cz najdete, kde seženete nejlevnější suroviny k tomuto receptu.

Uvařeno uživateli

Vyzkoušel jsem tento recept Přidat hodnocení nebo fotku

Diskuse k receptu Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno

Odebírat nové komentáře a uvaření tohoto receptu do upozornění

Váš příspěvek

Přečtěte si recept na Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno

airan
652 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno - lidicky

Vzdyt je jaro a jde predevsim o recepty! Mam obavy, ze Babi opet nebude mit chut prispivat…stacilo tak malo a vse se mohlo obratit v zert (viz prispevek Iva) No co, no nic!

Labužník e.v.a.02
232 příspěvků 25.1.09 03:43
Habano

vyřiď pozdrav vladce. ať se někdy ukáže, je tu bez ní smutno.

habana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno, Baby, baby...

Milá babi,
musim na tvou adresu teda říct, že tvé výlevy proti některým účastníkům Labužníka se někdy dost začínají podobat počmáraným zdem veřejných záchodků tak, jak jsme je všichni znali za komunistů.
To si tak stará a jen ze zdi opisuješ, anebo seš tak zapšklá?
Nikdo z nich ti nikdy nic špatného neudělal. Přečti si například, jak si vystartovala na mě (recept Chutné řecké kuřátko), když sem varoval ostatní, ať dají bacha, že se pokrm od tebe pěkně připaluje.
FAK FUJ !!!

Alice_G
505 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno - Ivo,

dík za Tvůj příspěvek, hodně mi zvedl náladu ! AG

Ivo
1045 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno - Alice...

…to s těma rukama raději nee…víš kolik by nás tu sedělo jen s pahýlama a do klávesnice klovalo nosem?......:-)))

Alice_G
505 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska - ach božebože.

že mi ty pazoury na klávesnici neuhnily.. já jen nedokázala udělat dvojtečku nad i (protože jsem minulou klávesnici měla jinak nadefinovanou…) a je z toho zase zvířené bahno a nelad.. Babi, právě o aïoli jsem se domnívala, že bylo asi od tebe, jen jsem ho nenašla.. holt jsem trubka.
Moc mě mrzí celý tón téhle diskuze. Přeju všem lepší náladu, než mám teď já.
Alice

Alu
147 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno.

Ejiiiiiii, kliiiiid, oni se tu jednoho krásného dne všichni sežerou !!! A bude zase dobře!! Měj se fajn. :)))))

Eja
3883 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno.

Jo, už jednou jsem se odhlásila a kvůli vzpomínce na vyjíčka na chatu s Alu a kvůli Ivovi se zase vrátila…tak už definitivně …vladko a manano a ostatní, obdivuji vaše nervy, já se na to fakt nemůžu koukat..............

Manana
1515 příspěvků 25.1.09 03:43
Babi, aby ses trochu rozpomněla.

Když už jsi začala vytahovat kostlivce ze skříně, tak si trochu řekněme, jak to vlastně začalo.
Byl jsem na Labužníku nováčkem, nikoho jsem neznal, proti nikomu jsem nemohl mít žádnou averzi. Přiložil jsem do Zábavných receptů Protestovací recept, kde mě vzápětí v komentáři ze 12.10.2004 volem nazval pepino a téhož dne mě magorem nazvala honey.
Pak jsem se ve svém komentáři ke tvému receptu Welsh Rabbit, babi, jen zmínil, že jsem se ve Walesu s tímto receptem setkal pod názvem Welsh Rare Bit a ne pod názvem Welsh Rabbit. Na to jsi ty 9.11.2004 odpověděla, že „to co tvrdí Manana není pravda“, neboli jsi mne prohlásila z LHÁŘE a mé vlastní zážitky z Walesu za neexistující. Asi jsi to všechno věděla lépe než já, i když jsi tam se mnou nebyla. Ale protože já označení za lháře pokládám za urážku nejhoršího druhu, vyjádřil jsem se pak o tobě, že jsi kretén, na čemž trvám, protože jen kretén může urážet druhého označením za LHÁŘE, pokud pro to nemá žádné důkazy.
No a včera jsem tě označil za ignoranta, jímž opravdu jsi, protože už 14 dní ignoruješ moje slušné prosby o přiložení receptu.
Víc k tomu asi říci netřeba.

penda
4751 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno.

Když si, babi, nalistuješ citaci slova šikana, zjistíš, že šikanuješ hlavně ty - a to mluvením s někým skrze něj. Stačí vždy jen slušně odpovědět, ale to ty neumíš. Maňána Tě už víc jak týden prosí o uvedení receptu Chile con Carnene. Všem nám je jasné, že se v Tvém případě jednalo o překlep. Ale ty hrdinně mlčíš místo toho, abys přiznala, že ses pouze přepsala. Můj nick stále předhazuješ ve svých obhajobách. Jen si nějak neuvědomuješ, že jsi nebývala v oblibě ani přede mnou. A Maňána je super chlap, kdokoli se s ním poznal, mluví stejně jako já, že se jedná o „pohádkového dědečka“. A pokud si dobře pamatuji, tys byla první, kdo ho na tomto serveru osočil. Myslím si, že bys měla přestat prskat, brát spíše vše s humorem a začít se usmívat. Je tu jaro, už je cítit v ovzduší, tak bys ho měla pustit do svého srdce a přestat být „jedovatou ježibabou“.

babi
6360 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Luba...

naštěstí pro Tebe nevíš o co zde vlastně jde. To, co jsem napsala, se nevztahovalo přímo k tomuto receptu, ale k víc jak ročnímu urážení a šikaně mé osoby a to jak od manany, tak pendy a jim podobných. Musím Ti říct, že vůbec nejsem přecitlivělá, ba naopak (jinak bych zde už dávno nebyla!). Neznám ty lidi a ani je znát nechci. Avšak moji životní zá:,–(ou je mimo jiné slušnost!

Nejspíš nečteš poznámky pod mými recepty a to skoro pod každým mnou napsaným receptem, kde se to hemží nechutnostmi? Jak by se Ti líbilo být nazývána kreténkou kreténovou v dopise na kilometr dlouhém plném podobných urážek? Jak by se Ti líbilo, aby Tvoje děti byly zatahovány do těchto šílených a opravdu duševně narušených debat? Asi jsi nepozorovala, že se všichni jádřili a já mlčela? Jednou však člověk má prostě všeho DOST! Asi nerozumíš tomu, že manana dovede všechno překroutit. Jen si sedni a přečti si komentáře odespodu. Přečti si komentáře pod ¨Shamrock brownies¨. Jestli však ještě nerozumíš, tak Ti pomoct nemohu. Mananovi vůbec nejde o žádný názor, nebo diskuzi o receptech, tomu jde jenom o jednu věc…šikanu!

Měj se pěkně, Lubo!

luba
185 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno.

babi si dobra v receptoch, ale hodne precitlivela, co sa tyka reakcii. Klud, kazdy ma pravo na dotaz aj na nazor, aj manana, ktory je podla mna naozaj dobry v mexickych receptoch. Holt, kazdy vieme nieco!

Manana
1515 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno.

To sem z to tumpachovej. Ať tady ty moje příspěvky čtu jakkoliv, tak tam nikde nevidím, že bych prohlašoval babinu omáčku za mexickou, nebo že bych tam někde tvrdil, alioli je mexicky.
V prvním příspěvku z 19:16 píšu, že „PODOBNÁ OMÁČKA Z MEXIKA..“, a ve druhém z 21:11 že „ALIOLI JE ŠPANĚLSKY…“.
Nad to, ten první příspěvek je jen přípodotek větou téměř holou, a druhým příspěvkem se obracím na Alici_G.
Nic NACTIUTRHAČNÉHO, PONIŽUJÍCÍHO, HANLIVÉHP a ŠKODLIVÉHO tam nenacházím.
Naopak ti babi musím říct, že jsi ignorant, protože jinak nemohu charakterizovat osobu, která už víc než dva týdny naprosto ignoruje mé slušné prosby o přiložení receptu na „Chile con Carnene“, který také zná.
Z toho všeho lze snadno vyvodit, že vlastně já jsem oběť tvé „derogative“, protože český výraz „derogace“ znamená zrušení zákona nebo jiného předpisu. Žijeme v Čechách a mluvíme tady česky, ne anglicky (pokud třeba nepoužijeme v názvu receptu znění v původním jazyce).

babi
6360 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Omluva...

za překlep …DEROGATIVE…a ne derodative…

babi
6360 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno - Alice...

na rozdíl od většiny, používám vyhledavače. Pod španělskou (NE Mexickou!) omáčkou¨Alioli¨ jsem žádnou jinou nenešla (Alice prosím, najdi mi ji), tak jako jsem nenašla ani AÏOLI z Francie, kterou jsem již velice dávno na Labu vložila a to i když jsem zadala pouze AIOLI¨. Mananovy recepty nikdy neprohlížím a od určité doby mě naprosto nezajímají! K jeho inzerci může použít dokonce dvě Diskuzní fóra…¨Soukromá inzerce¨ a také ¨Odkazy na jiné stránky¨. Proč ho neustále vábí psát pod moje recepty a to vesměs ¨DERODATIVE¨, což znamená NACTIUTRHAČNÝM, PONIŽUJÍCÍM, HANLIVÝM a ŠKODLIVÝM způsobem? A nakonec, ne jenom jeho, ale i celou tu skupinu ¨VYVOLENÝCH¨?

Manana
1515 příspěvků 25.1.09 03:43
Alice_G

ale to je právě to, proč tady mám jen tu holou Mananu bez té vlnovky, které se říká tilde, takže ji tady vůbec nepotřebuješ.
Alioli je španělsky Aioli, což je zas francouzsky. Správný vyhledávač by to měl najít i bez nabodeníček, ale nevím, jak je na tom ten vyhledávač tady na Labuž, připadá mi složitý a mně jen málokdy něco najde.

penda
4751 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno.

Alíku, stačí jen spustit mapu znaků a buď znak okopírovat nebo, pokud příslušný znak má klávesovou zkratku, tak ji použít…a u „i“ ty tečky uděláš úplně jednoduše - vedle klávesy backspace

Alice_G
505 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno - milá babi,

mám pocit, že to se tu už na Labu několikrát objevilo, vážně, promiň…
Já to znám jako Aioli - ale dopaďous nad tím „i“ je umlaut, který nedokážu vytvořit… tak jsem zkoušela různými způsoby to dvěma tečkami přehláskované „i“ ošálit, marně, našla jsem tu jen
http://www.labuznik.com/recipe.php?…
Určitě máme na mysli stejnou pochoutku, doma tomu říkáme „ajoli“, jen ji ve vyhledávači nemůžeme najít i při nejlepší vůli, ale je to dáno různou transkripcí..
I ta maňanova omáčka je podobná, ale já ji zase nebudu moci najít … - jinak díky, maňano ;-)), ale v Tvém nicku taky nedokážu vytvořit tu zajímavou vlnovku nad prvním „n“.
Dobrý večer všem milovníkům česnekových omáček !
Alice

Manana
1515 příspěvků 25.1.09 03:43
Re: Alioli omáčka ze Španělska skoro na všechno.

Podobná omáčka z Mexika tady .

Vložit nový komentář

Dnes doporučujeme: Kuře na kapustě

Nejlepší recepty

Krémové rizoto s brokolicí a sušenými rajčaty Krémové rizoto s brokolicí...
Selská pivní polévka Selská pivní polévka
Žloutkové věnečky Žloutkové věnečky
Krémová celerová polévka Krémová celerová polévka
Bílá ředkev plněná jehněčím masem Bílá ředkev plněná jehněčím...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz