penda

Ikonka uživatele penda
Score: 0 Registrován od: 03.01.04, naposledy on-line 28.7.22 21:15
Počet příspěvků v diskuzích: 4751 Nové Město na Moravě

A už jsem tu zase…
Uběhlo asi půl roku, co jsem tu mezi Vámi nebyla…a už jsem tady zase. Protože sama nemám ráda, když kliknu na vizitku nějakého labužníka a otevře se mi jen prázdná stránka, tak se pokusím Vám samu sebe trochu přiblížit.

Pocházím z Vysočiny a zůstala jsem jí věrná, ačkoli mé srdíčko spíš inklinuje k jižním Čechám. Odtud pochází moje mamka a vzhledem k tomu, že je ze čtyř dětí a jen ona jediná dala tomuto kraji vale, veškerou přízeň z její strany mám v oblasti Českých Budějc ;o). V Temelíně, kam jsem jezdívala od svého roku a půl za babičkou, jsem prožívala první lásky, učila jsem se péct první bábovky a vařit babiččiny polévky. Nikdy nezapomenu na chuť kynutých lívanců s borůvkovou merendou, drobenkové borůvkové koláče, vdolky s mákem podávané k čertovské polévce, stejně jako nikdy nezapomenu na první pusu, kterou jsem dostala od Tomáše na večerní procházce směrem ke Křtěnovu. Z období dětství i dospívání mám spoustu humorných vzpomínek právě z prázdnin u babičky, o které se s Vámi možná někdy příležitostně podělím.

Vdávala jsem se velmi mladá, stejně jako jsem se velmi mladá rozváděla, a tak jsem si ten svatební průvod stačila ještě jednou zopakovat. Ale ani podruhé to nedopadlo šťastně, a tak jsem to radši už napotřetí nezkoušela… Na tomto serveru jsem poznala habanu, a protože jsme zrovna oba byli sami, nějak mezi námi stačila přeskočit internetová jiskřička a narostla z ní láska jako trám. A tak vedle mých dvou synů a jednoho kocoura, mi přibyl ještě syn a dcera (konečně mám holku!), dva psi (jezevčice, zvané „kozy“) a jeden Býk ;o). Když se všichni sejdeme v bytě 2+1, který je sice součástí rodinného domu, ale jednogeneračního a navíc v něm ještě spolu s námi přebývá děda (ten má svůj byt 1+1) a babi, musíte uznat, že je tu velmi veselo!

(aktualizace: po necelých čtyřech letech jsme se s habanou rozešli. Správněji řečeno - rozešla jsem se já, ale habana dal k rozchodu podnětů víc než dost. Rozchodem ze mne spadnul balvan a tak nějak se mi začalo lépe dýchat. Nyní jsme 4, já, moji kluci a naše malá Pavlinka. Je nám spolu báječně!)

Jsem 173 cm vysoká, podle BMI mám zdravou váhu, jsem krátkovlasá a dlouhonohá, na svět se dívám hnědýma očima a prsa mám po tatínkovi ;o). Ráda se směju, jsem trpělivá, učenlivá, cílevědomá, obětavá, optimistická, tolerantní, upřímná, spolehlivá, romantická a občas i silně naivní. Vařím, protože musím a peču, protože mne to baví (jen mi chybí strávníci, protože nikdo z nás moc na sladké není). V době, kdy jsem ještě hodně četla, jsem milovala romány Vladimíra Párala a Daniely Steelové. Postupem času byl oblíbený žánr vyměněn za nucený, a tak jsem se přeorientovala na kuchařky a na Základy tvorby html. Ráda luštím křížovky, sudoku, občas si zahraji i nějakou PC hru a během zimních večerů nejradši pletu (…svetry, hlavy chlapům jsem přestala plést někdy v roce 2001 ;o) ) Z hudby mám ráda asi všechny žánry, od novějších stylů přes klasiku, folk, pop a tvrdý rock až po dechovku. Ale úplně nejradši poslouchám Enyu, Jakuba Smolíka, skupinu Kamelot a Arakain a Bachovy varhany (zkuste se při nich někdy milovat, je to nádhera…). Mám ráda horké večery, moře, procházky po pláži a sex. K filmům, které mohu sledovat opakovaně patří Duch (Ghost), Pretty Woman, Hříšný tanec, všechny s Rutgerem Hauerem a vyžívám se v hororech. Též miluji poručíka Columba, filmy a pohádky Zdeňka Trošky a Večerníčky. Ráda dostávám dárky a ještě radši je dávám, z květin mám nejradši gerbery a růže. Přednost dávám stříbru před zlatem (zlato studí…). Alkohol piji jen výjimečně (posledních 16 měsíců vůbec - těhotenství a kojení), z jídel mám nejradši ryby na všechny způsoby (kromě vařených a syrových), pizzu, špagety, bílý jogurt v jakémkoli množství, ovoce a zeleninu.

Chcete-li mi psát, můžete na mail, xpenda@atlas.cz

ICQ: 338827920
Práce: maminka

Dítka v mé péči:

 
penda
4751 příspěvků 2.2.17 09:09

Ahoj, Ivošiško, jdu se pokusit ti napsat soukromou zprávu zde na labu. Kdybys chodil na face a četl zprávy ode mě a neměnil mobilní čísla, věděl bys o nás víc. I o Eleeen. ;)

Diskuzní téma - Hledám človíčka
penda
4751 příspěvků 21.11.14 09:44

Jsem z toho v šoku… dozvěděla jsem se to až dnes od babísky Vali a nějak to nepobírám… není to tak dlouho, co jsem jí chtěla volat a došlo mi, že jsem ztrátou kontaktů přišla i o kontakt na ni, tak k telefonátu už nedošlo… Alí, ať se v tom druhém světě máš líp než v tomto… a drž nám tam místo u nebesky prostřeného stolu, jednou se tam sejdeme všichni…
Upřímnou soustrast celé rodině… :,(

Diskuzní téma - Zemřela Alice G.
penda
4751 příspěvků 8.6.13 14:59
Povodeň 2013

Určitě všichni sledujete letošní povodně a možná, při poslechu zpráv, si i někteří z Vás (z řad labužnických mazáků) vzpomněli na terezínskou babísku, alias Vali. Dům, zahrada i louka s Mildovými trabanty je pod vodou. Ještě teď, když už začíná voda opadat, je kolem domu pořád 3/4 m vody, sklep je celý pod vodou, po kuchyni se už dá chodit v holínkách. Hodně věcí opět vzala voda. Obdivuji babísku, že má ještě pořád sílu se usmívat a brát vše s nadhledem a optimisticky. Obracím se na Vás s prosbou. Kdo můžete, prosím, pomožte s jakkoli vysokou finanční částkou na účet 921783193/0800 vedený na jméno Jana Vrbková (babísky snacha, žijící ve společné domácnosti). Děkuji moc!
P. S. Babíska slaví v září sedmdesátiny, myslím si, že pro ni bude největším dárkem, když bude moci opět normálně bydlet.

Diskuzní téma - Povodeň 2013
penda
4751 příspěvků 3.4.13 12:19
Pro pamětníky...

Kdo pamatuje starou sestavu Labužníka a pamatuje si na Kari… chci se podělit o krásnou zprávu - Kari se 26. 3. 2013 stala maminkou! Tatínkem je Pája, pochopitelně ;), a mají krásného chlapečka Toníka (4 050g, 52 cm).
Mončo a Pájo, ať Vám vychází ve třech vše tak báječně, jak do této doby jen ve dvou… hodně štěstí! :*

Diskuzní téma - Pro pamětníky...
penda
4751 příspěvků 9.2.13 23:04

Co Pepíček, ten mi je ukradenej, ale Esme má dnes narozeniny! Já na Tebe, holka moje, málem zapomněla. Tak, Jani, všechno nej a ať Tě nikdy neopouští humor a chuť k vaření (i k jídlu!). Opusáváme s Pavlinkou ze všech stran! :) :srdce:

Diskuzní téma - Pepíček má narozeniny
penda
4751 příspěvků 19.1.12 08:11

Esme, oba byly ode mne. :(

Diskuzní téma - Vyhledávač
penda
4751 příspěvků 18.1.12 23:45
Vyhledávač

… je nefunkční … aspoň tedy mně odmítá cokoli najít, tak jsem se kvůli tomu přihlásila - a stejně sabotuje…

Diskuzní téma - Vyhledávač
penda
4751 příspěvků 11.1.12 18:22

Děkuji. Je to moc milé, že se pořád známe, i když už spolu nejsme tak často. Pozdravuji své slovenské kamarádky! :kytka: :hug:

Diskuzní téma - Penda
penda
4751 příspěvků 9.1.12 03:21

Holky, moc děkuji, doufám, že se nám zadaří se někdy někde setkat. Esme, jak to vidíš s nějakým z dalších příjezdů do Prahy? Letos to bude už 6 let, cos tu byla naposledy … nebo klidně přijeď rovnou na Vysočinu!
Ještě jednou moc díky Vám oběma! :) :hug:

Diskuzní téma - Penda
penda
4751 příspěvků 8.1.12 20:09

Ty lichotníku jeden! ;) Moc děkuji za přání tady i jinde. Máš u mne pusu sladkou jako med! ;)

Diskuzní téma - Penda
penda
4751 příspěvků 23.9.11 08:03

Ty sprunďáku jeden sprunďatej! :lol:

Diskuzní téma - Nález foťáku
penda
4751 příspěvků 22.9.11 06:58

Škoda, že nejsou všichni takoví poctivci, jako ty. Před cca dvanácti lety jsem též ztratila foťák, tehdy ještě klasický, úplně nový … foťák bych oželela, ale těch fotek mi bylo neskutečně líto … tenkrát jsem měla vlasy dlouhé až do pasu, samou vlnu, vosí pas a tehdejší přítel si mne fotil v lehce erotických pózách … njn, kdo ví, komu dnes visím na stěně… :lol:

Diskuzní téma - Nález foťáku
penda
4751 příspěvků 12.8.11 11:39

V Novém Městě na Moravě je k dostání pořád, jen je potřeba vědět kde. ;) Už jsem jeden balíček posílala do Brna, pokud bude zájem, pošlu další. Zjistím, jestli je momentálně sýr v obchodě a ozvu se. Jen se připravte na to, že balíček bude hóóódně „voňavý“. :D
Zde jsem velmi málo, bude lepší, když mi napíšete přímo na můj e-mail: xpenda@atlas.cz.

Diskuzní téma - Maršovský sýr
Diskuzní téma - Recepty k ohni (na ohni?)
penda
4751 příspěvků 8.7.11 22:43
Diskuzní téma - Recepty k ohni (na ohni?)
penda
4751 příspěvků 8.7.11 22:42
Diskuzní téma - Recepty k ohni (na ohni?)
penda
4751 příspěvků 6.6.11 15:27

Sleva Svatební edice na 899,– Kč. Novinkou je Kuchařský zápisník pro dceru.

Diskuzní téma - Kuchařka pro dceru ve svatebním!
penda
4751 příspěvků 12.3.11 08:57

I Oldsoft je v Japonsku, ale naštěstí jsou s celou filharmonií v pořádku…

Diskuzní téma - Zemětřesení v Japonsku
penda
4751 příspěvků 24.1.11 21:51

29! :-P :-D … příště budu fakt zhlížet a nikoli shlížet shora dolů :)

Diskuzní téma - Vyzkoušejte si...
penda
4751 příspěvků 8.1.11 14:02

Sylví, normálně jsem se kvůli tobě musela přihlásit! Děkuji Ti za milé přání a čučím, kdes na mne vyštrachala ty webovky… :D Vopice jedna! :) Ještě jednou moc děkuji a přeji Vám všem doma krásný a úspěšný celý nový rok!

Diskuzní téma - Vladka

Zobrazit všechny příspěvky uživatele penda »

Napsat uživateli penda zprávu   Přidat uživatele penda do přátel

Přátelé uživatele

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Krémové rizoto s brokolicí a sušenými rajčaty Krémové rizoto s brokolicí...
Velikonoční nádivka Velikonoční nádivka
Těstoviny primavera s chřestem Těstoviny primavera s chřestem
Pečená kachna s jablky a rozinkovou omáčkou Pečená kachna s jablky a...
Kuře se zeleninou a nudlemi (Nikomi udon) Kuře se zeleninou a nudlemi...

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz