penda

Ikonka uživatele penda
Registrován od: 03.01.04, naposledy on-line 16.03.18 10:48
Počet příspěvků v diskusích: 4752 Nové Město na Moravě

A už jsem tu zase…
Uběhlo asi půl roku, co jsem tu mezi Vámi nebyla…a už jsem tady zase. Protože sama nemám ráda, když kliknu na vizitku nějakého labužníka a otevře se mi jen prázdná stránka, tak se pokusím Vám samu sebe trochu přiblížit.

Pocházím z Vysočiny a zůstala jsem jí věrná, ačkoli mé srdíčko spíš inklinuje k jižním Čechám. Odtud pochází moje mamka a vzhledem k tomu, že je ze čtyř dětí a jen ona jediná dala tomuto kraji vale, veškerou přízeň z její strany mám v oblasti Českých Budějc ;o). V Temelíně, kam jsem jezdívala od svého roku a půl za babičkou, jsem prožívala první lásky, učila jsem se péct první bábovky a vařit babiččiny polévky. Nikdy nezapomenu na chuť kynutých lívanců s borůvkovou merendou, drobenkové borůvkové koláče, vdolky s mákem podávané k čertovské polévce, stejně jako nikdy nezapomenu na první pusu, kterou jsem dostala od Tomáše na večerní procházce směrem ke Křtěnovu. Z období dětství i dospívání mám spoustu humorných vzpomínek právě z prázdnin u babičky, o které se s Vámi možná někdy příležitostně podělím.

Vdávala jsem se velmi mladá, stejně jako jsem se velmi mladá rozváděla, a tak jsem si ten svatební průvod stačila ještě jednou zopakovat. Ale ani podruhé to nedopadlo šťastně, a tak jsem to radši už napotřetí nezkoušela… Na tomto serveru jsem poznala habanu, a protože jsme zrovna oba byli sami, nějak mezi námi stačila přeskočit internetová jiskřička a narostla z ní láska jako trám. A tak vedle mých dvou synů a jednoho kocoura, mi přibyl ještě syn a dcera (konečně mám holku!), dva psi (jezevčice, zvané „kozy“) a jeden Býk ;o). Když se všichni sejdeme v bytě 2+1, který je sice součástí rodinného domu, ale jednogeneračního a navíc v něm ještě spolu s námi přebývá děda (ten má svůj byt 1+1) a babi, musíte uznat, že je tu velmi veselo!

(aktualizace: po necelých čtyřech letech jsme se s habanou rozešli. Správněji řečeno - rozešla jsem se já, ale habana dal k rozchodu podnětů víc než dost. Rozchodem ze mne spadnul balvan a tak nějak se mi začalo lépe dýchat. Nyní jsme 4, já, moji kluci a naše malá Pavlinka. Je nám spolu báječně!)

Jsem 173 cm vysoká, podle BMI mám zdravou váhu, jsem krátkovlasá a dlouhonohá, na svět se dívám hnědýma očima a prsa mám po tatínkovi ;o). Ráda se směju, jsem trpělivá, učenlivá, cílevědomá, obětavá, optimistická, tolerantní, upřímná, spolehlivá, romantická a občas i silně naivní. Vařím, protože musím a peču, protože mne to baví (jen mi chybí strávníci, protože nikdo z nás moc na sladké není). V době, kdy jsem ještě hodně četla, jsem milovala romány Vladimíra Párala a Daniely Steelové. Postupem času byl oblíbený žánr vyměněn za nucený, a tak jsem se přeorientovala na kuchařky a na Základy tvorby html. Ráda luštím křížovky, sudoku, občas si zahraji i nějakou PC hru a během zimních večerů nejradši pletu (…svetry, hlavy chlapům jsem přestala plést někdy v roce 2001 ;o) ) Z hudby mám ráda asi všechny žánry, od novějších stylů přes klasiku, folk, pop a tvrdý rock až po dechovku. Ale úplně nejradši poslouchám Enyu, Jakuba Smolíka, skupinu Kamelot a Arakain a Bachovy varhany (zkuste se při nich někdy milovat, je to nádhera…). Mám ráda horké večery, moře, procházky po pláži a sex. K filmům, které mohu sledovat opakovaně patří Duch (Ghost), Pretty Woman, Hříšný tanec, všechny s Rutgerem Hauerem a vyžívám se v hororech. Též miluji poručíka Columba, filmy a pohádky Zdeňka Trošky a Večerníčky. Ráda dostávám dárky a ještě radši je dávám, z květin mám nejradši gerbery a růže. Přednost dávám stříbru před zlatem (zlato studí…). Alkohol piji jen výjimečně (posledních 16 měsíců vůbec - těhotenství a kojení), z jídel mám nejradši ryby na všechny způsoby (kromě vařených a syrových), pizzu, špagety, bílý jogurt v jakémkoli množství, ovoce a zeleninu.

Chcete-li mi psát, můžete na mail, xpenda@atlas.cz

ICQ: 338827920
Práce: maminka

Dítka v mé péči:

 
penda
4752 příspěvků 02.02.17 09:09

Ahoj, Ivošiško, jdu se pokusit ti napsat soukromou zprávu zde na labu. Kdybys chodil na face a četl zprávy ode mě a neměnil mobilní čísla, věděl bys o nás víc. I o Eleeen. ;)

Diskusní téma - Hledám človíčka
penda
4752 příspěvků 21.11.14 09:44

Jsem z toho v šoku… dozvěděla jsem se to až dnes od babísky Vali a nějak to nepobírám… není to tak dlouho, co jsem jí chtěla volat a došlo mi, že jsem ztrátou kontaktů přišla i o kontakt na ni, tak k telefonátu už nedošlo… Alí, ať se v tom druhém světě máš líp než v tomto… a drž nám tam místo u nebesky prostřeného stolu, jednou se tam sejdeme všichni…
Upřímnou soustrast celé rodině… :,(

Diskusní téma - Zemřela Alice G.
penda
4752 příspěvků 08.06.13 14:59
Povodeň 2013

Určitě všichni sledujete letošní povodně a možná, při poslechu zpráv, si i někteří z Vás (z řad labužnických mazáků) vzpomněli na terezínskou babísku, alias Vali. Dům, zahrada i louka s Mildovými trabanty je pod vodou. Ještě teď, když už začíná voda opadat, je kolem domu pořád 3/4 m vody, sklep je celý pod vodou, po kuchyni se už dá chodit v holínkách. Hodně věcí opět vzala voda. Obdivuji babísku, že má ještě pořád sílu se usmívat a brát vše s nadhledem a optimisticky. Obracím se na Vás s prosbou. Kdo můžete, prosím, pomožte s jakkoli vysokou finanční částkou na účet 921783193/0800 vedený na jméno Jana Vrbková (babísky snacha, žijící ve společné domácnosti). Děkuji moc!
P. S. Babíska slaví v září sedmdesátiny, myslím si, že pro ni bude největším dárkem, když bude moci opět normálně bydlet.

Diskusní téma - Povodeň 2013
penda
4752 příspěvků 03.04.13 12:19
Pro pamětníky...

Kdo pamatuje starou sestavu Labužníka a pamatuje si na Kari… chci se podělit o krásnou zprávu - Kari se 26. 3. 2013 stala maminkou! Tatínkem je Pája, pochopitelně ;), a mají krásného chlapečka Toníka (4 050g, 52 cm).
Mončo a Pájo, ať Vám vychází ve třech vše tak báječně, jak do této doby jen ve dvou… hodně štěstí! :*

Diskusní téma - Pro pamětníky...
penda
4752 příspěvků 09.02.13 23:04

Co Pepíček, ten mi je ukradenej, ale Esme má dnes narozeniny! Já na Tebe, holka moje, málem zapomněla. Tak, Jani, všechno nej a ať Tě nikdy neopouští humor a chuť k vaření (i k jídlu!). Opusáváme s Pavlinkou ze všech stran! :) :srdce:

Diskusní téma - Pepíček má narozeniny
penda
4752 příspěvků 19.01.12 08:11

Esme, oba byly ode mne. :(

Diskusní téma - Vyhledávač
penda
4752 příspěvků 18.01.12 23:45
Vyhledávač

… je nefunkční … aspoň tedy mně odmítá cokoli najít, tak jsem se kvůli tomu přihlásila - a stejně sabotuje…

Diskusní téma - Vyhledávač
penda
4752 příspěvků 11.01.12 18:22

Děkuji. Je to moc milé, že se pořád známe, i když už spolu nejsme tak často. Pozdravuji své slovenské kamarádky! :kytka: :hug:

Diskusní téma - Penda
penda
4752 příspěvků 09.01.12 03:21

Holky, moc děkuji, doufám, že se nám zadaří se někdy někde setkat. Esme, jak to vidíš s nějakým z dalších příjezdů do Prahy? Letos to bude už 6 let, cos tu byla naposledy … nebo klidně přijeď rovnou na Vysočinu!
Ještě jednou moc díky Vám oběma! :) :hug:

Diskusní téma - Penda
penda
4752 příspěvků 08.01.12 20:09

Ty lichotníku jeden! ;) Moc děkuji za přání tady i jinde. Máš u mne pusu sladkou jako med! ;)

Diskusní téma - Penda
penda
4752 příspěvků 23.09.11 08:03

Ty sprunďáku jeden sprunďatej! :lol:

Diskusní téma - Nález foťáku
penda
4752 příspěvků 22.09.11 06:58

Škoda, že nejsou všichni takoví poctivci, jako ty. Před cca dvanácti lety jsem též ztratila foťák, tehdy ještě klasický, úplně nový … foťák bych oželela, ale těch fotek mi bylo neskutečně líto … tenkrát jsem měla vlasy dlouhé až do pasu, samou vlnu, vosí pas a tehdejší přítel si mne fotil v lehce erotických pózách … njn, kdo ví, komu dnes visím na stěně… :lol:

Diskusní téma - Nález foťáku
penda
4752 příspěvků 12.08.11 11:39

V Novém Městě na Moravě je k dostání pořád, jen je potřeba vědět kde. ;) Už jsem jeden balíček posílala do Brna, pokud bude zájem, pošlu další. Zjistím, jestli je momentálně sýr v obchodě a ozvu se. Jen se připravte na to, že balíček bude hóóódně „voňavý“. :D
Zde jsem velmi málo, bude lepší, když mi napíšete přímo na můj e-mail: xpenda@atlas.cz.

Diskusní téma - Maršovský sýr
penda
4752 příspěvků 08.07.11 22:49
Diskusní téma - Recepty k ohni (na ohni?)
penda
4752 příspěvků 08.07.11 22:43
Diskusní téma - Recepty k ohni (na ohni?)
penda
4752 příspěvků 08.07.11 22:42
Diskusní téma - Recepty k ohni (na ohni?)
penda
4752 příspěvků 06.06.11 15:27

Sleva Svatební edice na 899,– Kč. Novinkou je Kuchařský zápisník pro dceru.

Diskusní téma - Kuchařka pro dceru ve svatebním!
penda
4752 příspěvků 12.03.11 08:57

I Oldsoft je v Japonsku, ale naštěstí jsou s celou filharmonií v pořádku…

Diskusní téma - Zemětřesení v Japonsku
penda
4752 příspěvků 24.01.11 21:51

29! :-P :-D … příště budu fakt zhlížet a nikoli shlížet shora dolů :)

Diskusní téma - Vyzkoušejte si...
penda
4752 příspěvků 08.01.11 14:02

Sylví, normálně jsem se kvůli tobě musela přihlásit! Děkuji Ti za milé přání a čučím, kdes na mne vyštrachala ty webovky… :D Vopice jedna! :) Ještě jednou moc děkuji a přeji Vám všem doma krásný a úspěšný celý nový rok!

Diskusní téma - Vladka

Zobrazit všechny příspěvky uživatele penda »

Napsat uživateli penda zprávu   Přidat uživatele penda do přátel

Přátelé uživatele

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Bazalkové máslo Bazalkové máslo
Kynuté lívanečky ze špaldové celozrnné krupice Kynuté lívanečky ze...
Pečená kuřecí stehna Pečená kuřecí stehna
Vepřové kotlety na pivě Vepřové kotlety na pivě
Těstovinový salát s kuřecím masem Těstovinový salát s kuřecím...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz