Nicole Eivissa

Ikonka uživatele Nicole Eivissa
Score: 0 Registrován od: 18.06.11, naposledy on-line 24.9.16 18:35
Počet příspěvků v diskuzích: 25

Oblíbené kuchyně: Francouzská Indická Italská Kubánská Německá Řecká Španělská Turecká Vietnamská

 

Jablkový koláč Džaldí-džaldí

Odkaz na uvaření

Nicole Eivissa 17.9.11 13:03

Jednoduché, výtečné, nenadělá to téměř žádný binec:-) Máslo se krásně spojí při pečení dohromady se sypkými ingrediencemi a jablka se skořicí, to je prostě genialita sama o sobě.

Frappe

Odkaz na uvaření

Nicole Eivissa 17.9.11 13:00

Pořídila jsem si frapovač, respektive takovou hračičku na baterky, co má našlehat frappé. Ale řeknu vám - vemte si Etu nebo jakýkoliv jiný podobný mixér, a jen s jednou metlou, jakou se obvykle šlehají bílky, to v té sklenici vyšleháte do podoby „překlopím vzhůru a nevyleje se“ :-D Skutečně funguje!:-) Akorát když tam potom dolíváte to mléko a vodu a přidáte kostky ledu, už se to zředí, takže to pak raději nezkoušejte :-D Jinak tuhle kávu můžu pít pořád, taky jinou nechci!:-)) GENIÁLNÍ.

Lukumathes - tradiční a vemi rychlé řecké koblížky

Odkaz na uvaření

Nicole Eivissa 17.9.11 12:24

Klasika, která nepotřebuje další komentář. A jako bonus provoní celý dům. Řecký bůh kuchyně by olizoval až za ušima!:-D (Vlastně existuje v Řecku takový nějaký bůh?:-D )

Saganaki

Odkaz na uvaření

Nicole Eivissa 17.9.11 12:22

Vyzkoušeno - sněděno. Nevím, na jaký zázrak jsem čekala, použila jsem klasický eidam, akorát se prostě celý roztekl, takže když jsem to vyndavala z pánvičky, byly z toho takové beztvaré rozteklé ‚placky‘:-D Každopádně citrón na sýr je skvělý nápad, chutnalo to lahodně a zároveň svěže:-)

Chléb Pita z Řecka

Odkaz na uvaření

Nicole Eivissa 8.8.11 02:31

Pekla jsem to ještě teď večer, přesně podle návodu až na ten cukr (toho jsem dala tak půlku), namazané olivovým olejem a posypané oreganem. Ale přijde mi, že to není klasická pita, tu jsem v restauraci jedla bílou a takovou chuťově odlišnou (nebo existuje ví těch základních receptů?:) První můj pokus jsem sice trošku víc připekla, ale dalo se to :-) Díky za receptík!:-)

Italské tiramisu

Odkaz na uvaření

Nicole Eivissa 1.8.11 19:23

Výborný recept, chválím, je to to SKUTEČNÉ tiramisu, žádné náhražky, akorát já dávám černou kávu místo instatní a přecedím ji. Jinak je to jedno z nejlepších jídel, co jsem kdy jedla! :-)

Mojito krok za krokem

Odkaz na uvaření

Nicole Eivissa 18.6.11 23:26

„Vyrobila jsem mojito přesně podle návodu, udělala jsem ale jen jeden drink :D Musím podotknout - na 1 mojito je 1 lžička cukru při 1 limetce opravdu málo! Bylo to zprvu moc kyselé, potom však při 4 lžičkách se to stalo zatím nejlepším mojitem, které jsem kdy vytvořila!:) Vzdávám holtu třtinovému cukru, který jsem předtím nahrazovala bílým :D Ovšem dolívala jsem vodou. Kdysi jsem to zkoušela se sodovkou (nevím, jestli to byla chyba té sodovky, nebo co), ale prostě mi tam nechutnala. Byla to sodovka z Albertu, klasická, bez konzervantů, čistě jen pramenitá voda s bublinkami a nápisem sodovka. Dá se nějak doma vyrobit? Mamka měla takové bombičky, se kterými se nějak dělala ta sodovka. Jinak nevím, co dávají v barech, přesně si nepamatuji, jestli nám tam sodovku do mojita dávali nebo ne, ale tam mi to chutnalo náramně :-) Jinak to bylo v Nebi kdesi v centru Prahy, nemáte s tím někdo zkušenost?:) Ještě taková rada na závěr: zkuste okraj sklenice navhlčit vodou a ponořit do misky s cukrem - vypadá to kouzelně..:)”

Napsat uživateli Nicole Eivissa zprávu   Přidat uživatele Nicole Eivissa do přátel

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Hraběnčiny řezy Hraběnčiny řezy
Pečené kuřátko s brusinkovou omáčkou Pečené kuřátko s...
Zapečené brambory s cuketou Zapečené brambory s cuketou
Staročeské kotlety Staročeské kotlety
Domácí svíčková omáčka Domácí svíčková omáčka

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz