naše zahrádka

Score: 0 Registrován od: 28.05.12, naposledy on-line 6.10.19 20:14
Počet příspěvků v diskuzích: 9 Jablonec nad Nisou
 

Kakaové švestky

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 10.9.16 13:06

Výborné, přesně dle receptu.

Uvaření se již líbí 3 labužníkům

Vločkové řezy*

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 3.2.13 19:59

Překvapivě dobré. Doma nám zbyly pšeničné vločky. Vařím z nich pomálu a u tohoto receptu jsem se naučila, že se dají využít velmi prakticky. Namlít. To je pro mě nové a oceňuji to. Do buchty jsem přidala pár ořechů a dvě nastrouhaná jablka.

Uvaření se již líbí 1 labužníkovi

Česnečka podle šéfkuchaře

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 22.11.12 20:29

Jak je psáno, naprosto dokonalý recept!!! Také jsem přidala pár brambor a vejce tepelně upravila před přidáním do polévky.

Uvaření se již líbí 1 labužníkovi

Jablková přesnídávka pro děti OD HANULE

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 22.11.12 20:22

Super. Kdysi jsem měla podobný recept. Ten však zapadl. Letos se urodilo mnoho jablek, tak jsem se do toho pustila. Množství a poměr jsem použila dle „Hejy“. První várka byla pouze jablečná, do druhé jsem přidala meruňkový kompot. Dětem chutnalo. doporučuji.

Uvaření se již líbí 4 labužníkům

Kandovaná dýně

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 27.10.12 14:20

Kandovanou dýni jsem dělala poprvé a to přesně dle receptu paní z kopce. Tedy místo pomerančové šťávy jsem dala šťávu z borůvkového kompotu. Ale určitě chci zkusit i část s citrusovou šťávou. K našemu překvapení je to opravdu velmi zdařilé, chutné. Obávám se, že do pečiva nezbude, že tuto dýni sníme jako pochoutku.

Uvaření se již líbí 4 labužníkům

Domáci jogurt

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 15.7.12 11:43

Jogurty jsme začali znovu dělat po letech. Kdysi dávno jsme si koupili jogurtovač Eta. Dnes už se myslím nevyrábí. Přiložený recept byl tak náročný na složení, že jsme výroby brzy zanechali. Nyní jsme to zkusili znovu. Došli jsme na půdu pro jogurtovač.
Postup je tedy stejný, jako uvádí autor. Složení používám polovinu. 1 litr mléka a jeden jogurt okolo 180 - 200 ml. Nakonec tedy nepoužiji troubu, ale jogurtovač. Museli jsme si přijít na způsob, jak nám vyrobený jogurt bude chutnat. Hledali jsme různé jogurty pro start a různá čerstvá mléka. Každý druh jogurtu či mléka vyrobí jiný jogurt. Jestli se do toho chcete pustit, tak doporučuji to nevzdat a hledat. V jogurtovači na dně necháme trochu vody, aby se teplo rovnoměrně rozmísťovalo po jogurtech a nebyla jen vyšší teplota u dna. (Ale to může být stářím jogurtovače).

Nepřidávám žádný cukr. To si každý z nás udělá sám. Někdo granko, někdo marmeládu, já to jím jen tak.

Uvaření se již líbí 3 labužníkům

Aromatický česnekový olej (dárek od plotny)

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 15.7.12 11:29

Zatím jsem to „vyrobila“. Čekám, až se odleží. Vypadá to pěkně. Mám je oba uložené v lednici. První varianta je pouze česneková s olivovým olejem, druhá varianta je se slunečnicovým olejem - česnekem, bazalkou a pepřem.
Až vyzkouším, napíšu nový poznatek.

Uvaření se již líbí 4 labužníkům

Labužnický cuketový nákyp

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 15.7.12 11:20

Skoro stejný recept jsem dostala minulý rok od kolegyně z práce. Použila jsem stejný poměr surovin. Do cuketového těsta jsem nakrájela slaninu, šunku, sýr. Jedinou změnou bylo použití 10 dkg hrubé mouky místo hladké. Kořenila jsem bylinkami, právě těmi, které rostou na zahrádce. Bazalka, pažitka apod. Nákyp lze bez problémů krájet.

Uvaření se již líbí 3 labužníkům

Domácí šťáva z černého rybízu

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 15.7.12 11:15

Recept jsem zkoušela poprvé. Vše přesně podle návodu. Jak je vidět barva i konzistence jsou dobré. Jen si myslím, že by šťáva mohla být o trošku sladší.
S čím jsme měli problém bylo filtrování. Ale to je spíš tím, že jsme to dělali doma poprvé a zvolila jsem příliš jemný filtr. Tudíž to trvalo dlouho a moc šťávy se nám nepřekapalo. Ale to vylepšíme. Určitě tuto šťávu znovu zkusím za rok.

Uvaření se již líbí 3 labužníkům

Bezinkový sirup

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 11.6.12 18:33

Tento rok jsem to zkoušela poprvé. První pokus byl podle receptu z internetu vše pouze za studena. Moc nám v tom nechutnal pouze rozpuštěný tepelně nezpracovaný cukr.
Ale druhý pokus dle tohoto receptu již byl suprový. Pracovala jsem s dvojnásobnou dávkou: tedy 60 květů, 4 litry vody, 20 g kys.citrónové, ale jen 3 kg cukru. Do „nálevu“ ,nebo jak to nazvat, jsem navíc přidala šťávu ze dvou citrónů a jeden nakrájený pomeranč. Trochu jsem na to zapomněla a tak se to vše louhovalo o jeden den déle. Ale ničemu to nevadí a je to výborná šťáva.

Uvaření se již líbí 7 labužníkům

Pečený čaj

Odkaz na uvaření

naše zahrádka 2.6.12 19:50

Je to neskutečná dobrota. Mám malinko jiný recept, ale neliší se moc. Uvádím: 2 litry na kostičky nakrájeného ovoce, 1 kg cukru, 1 lžička skořice, 4 hřebíčky, 200 ml rumu. Babička tento recept někde vyštrachala a na zimu je bezkonkurenční.
Mě osobně chutnají různé kombinace ovoce, např. švestky, pomeranče, hroznové víno bez pecek, jahody, ostružiny. Chce to zkoušet.
Zavařujeme to do skleniček od přesnídávek. A pak to celou zimu pijeme. Dodá energii a ohřeje. Vhledem k tomu, že jsem řidič a občas ho piji v práci, tak tam dávám rumu jen dle receptu, ne víc. (Fotky zkusím dodat, právě je vše vypité…)

Přidávám fotky. Tentokráte jsem se více držela zde uvedeného receptu. Složení tedy většinou bobulové ovoce: rybíz černý, červený rybíz, maliny, borůvky, pár jahod a třešní

Uvaření se již líbí 4 labužníkům
Napsat uživateli naše zahrádka zprávu   Přidat uživatele naše zahrádka do přátel

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Cuketové placky Cuketové placky
Bylinkové palačinky s chřestem Bylinkové palačinky s chřestem
Pikantní těstoviny s dýní Pikantní těstoviny s dýní
Dušené hovězí na bobkových listech - Boeuf étuvé au feuilles de laurier Dušené hovězí na bobkových...
Candát s fíky a slaninou Candát s fíky a slaninou

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz