Labužník Terrinka02

Score: 0 Registrován od: 30.12.07
Počet příspěvků v diskuzích: 1113 Dolní Radouni u Jindřichova Hradce

Web: http://muj.labuznik.com/profil/Terrinka
Práce: OSVČ- podnikatelka
Koníčky: Především život sám a takový jaký je- „ono se s ním nic jiného dělat nedá“,tak to kdysi řekl Jan Werich.
Ale opravdu fauna, flora, vaření, rodina-to jest: zvířátka, zejména psíkové Jorkšírci, naší zahradu- stále kutám, hrnce + v

 
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.1.09 12:01
Miloši,

já se také přidávám ke gratulantům a přeji Ti, hlavně hodně zdravíčka, aby jsi mohl široce pokračovat v tom, co máš rád, ba i víc! Ať z těch všech Tvých mezinárodních svátků neskončíš na záchytce-bacha.

Jo a ten David, ten nemá chybu,řvala jsem smíchy-suprový. Ahojky Jana

Diskuzní téma - Milý GMP.
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 17.1.09 13:48
Karmínku,

i já Ti přeji, aby jsi zůstal takový optimista, jaký jsi. Hodně úspěchů ať už vezmeš za cokoliv a nejvíc to zdravíčko…Jana

Diskuzní téma - KARMINEK
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 10.1.09 10:26
pozdě, ale přece..

Vlaďko, i já Ti přeju plnou nůši zdravíčka, štěstíčka a lásky!!!
Moc se mi líbí fotečka Pavlínky, opravdu úúúžasná. Měj se moc hezky. T.

Diskuzní téma - Penda
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 2.1.09 16:33
víc jak hvězda...

Maňánku, přímo jako studovanej herec! Absolutně bez trémy a ta romantika tam v té přírodě a po cestičkách- nádherné a připadala jsem si jako tady u nás v přírodě- hodně podobné.
Chválím a jsem ráda, že jsem Tě měla možnost vidět a o tom papáníčku ani nemluvím, samý skvost. Měj se dál pěkně !

Diskuzní téma - Maňána zase televizní hvězdou!!!
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 24.12.08 16:53
merapi,

nešlo by to dát do nějaké té vymačkané formy od bonbonier? Koupit takovou, aby měla tvar, jako ty pralinky- nevím, ale to mě tak napadlo. Hezký ten štědrý večer!

Diskuzní téma - formičky na pralinky
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 24.12.08 11:50
především klídek...

nebo by jste mohli dopadnout takto: je čas zabalit kapry, upéct dárky a zabít vánočku- jen to v tom Vánočním shonu nepoplést!!!

Krásné Vánoce Vám všem!

Diskuzní téma - Všem labužníčkům...
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 20.12.08 15:11
esmeraldo,

taková dálka a téměř totožné počasí, až na ty stupně a na to české mokro a věčný déšť se sněhem.
Přidávám se k přejícím, aby byly vánoce takové, jaké si sami uděláme- pěkné určitě a bez zdravotních problémů po přejedení se! V novém roce hodně lásky s celou rodinou, zejména s vnoučátky, aby byl takový jaký by sis ho představovala a chtěla užít, vše ať se Ti vyplní a ze všeho nejvíc to „ohrané“ zdraví pro všechny tam u Vás. Je to bez diskuzí nejdůležitější věc v životě!!!
Ahojky a měj se moc prima Terrinka

Diskuzní téma - Krásné bílé vánoce
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 17.12.08 14:22
Štědrý den, za týden

Labužníčci, pojďte si vyprávět, vrátíme se do dětství a vzpomeneme si, jaký nejkrásnější dárek jsme dostali, když jsme byli mladší, že jsme si třeba i štěstím poplakali.
Je také možné, že ten nejkrásnější přišel až v dospělosti- prostě, ten, který nám hodně utkvěl v paměti! Já teda začnu.

Bylo mi nějakých 7 let a jako každé dítě jsem se hrozně moc těšila na Ježíška. Tatínek někde v chodbě zacinkal zvonečkem a my se začali úplně tetelit, co asi přinesl? Pak si tam „jako“ s tím Ježíškem povídal jak jsme byli se sestrou hodné ap. pak přinesl pod stromeček velikánský proutěný koš plný dárků- hurá a vrhli jsme se na to, abych po posledním rozbaleném dárku zjistila, že mám jako dáreček 8 knížek, toť vše. Trochu jsem byla překvapená i smutná, ale nedala jsem nic znát. Rodiče si pořád něco špitali a pak mi maminka řekla, abych si šla do koupelny umýt ruce, než budu zobat cukroví. Tak jsem šla, otevřela dveře a lidi zlatí, tam stál hluboký kočárek s mrkačkou- to jsem teda nevydejchala! Ani jsem si na ty hračky nesáhla a s velkým dojetím jsem padla mamince do náručí a brečela jak malá želva. Maminka měla ten den krásnou zelenou halenku, asi z tylu a já jsem jí těma slanýma slzama zcela zničila. A mamka pravila: to nevadí, hlavně, že jsi tak šťastná..;))

Diskuzní téma - Štědrý den, za týden
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 15.12.08 16:26
Alis a Kamilio,

já Vám i tak děkuju, protože jste mě utvrdili v tom, že není nic lepšího než je naše osvědčená klasika. Tudíž, nic kupovat nebudu a vrhnu se na osvědčené značky. Pa T.

Diskuzní téma - leštidlo?
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 15.12.08 13:46
leštidlo?

Labužničky (předpokládám, že pánové „nešůrují“, moc by mě zajímalo, čím leštíte nábytek. Nedavno jsem totiž slyšela v radiu, že je dobrý normální stolní olej, ale moc se mi to nezdá. I když se to ještě vyleští suchým hadříkem, nemusí to být zrovna voňavé a asi to může i žluknout. Já už vyzkoušela ledacos od Diavy až po Voskový renovační lesk. Tak pište, pište, chci se inspirovat- právě jsem nábytek domyla a zítra chci leštit- no teda jestli se od Vás něco inspirativního dozvím že ano hi,hi. Předem díky T.

Diskuzní téma - leštidlo?
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 14.12.08 09:58
Absíku,

včera jsem ty Tvoje stránky dost podrobně prohlédla a pročetla. Můžu konstatovat jen jedno slovo- pěkné!!! Ty sám vypadáš jako pohodový a sympatický chlap. Tak ať se Ti daří dál a s úspěchem své stránky stále rozšiřuj- budu se občas chodit dívat.
Hezkou adventní dobu a báječné celé Vánoční svátky! Terrinka

Diskuzní téma - Kuchár len tak z pasie...
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 13.12.08 20:06
silvi,

to také totiž záleží na tom jak hustou omáčku máte rádi a pro kolik lidí jí děláš. Já dělám kuře na paprice tak na 4 porce. žádný bešamel nedělám, ten nemusíme, ale do smetany (šlehačky dám na ty 4 porce 2 vrchovaté PL hladké mouky, pořádně rozšlehám a pomalu vlívám do vařící se omáčky- míchám, míchám a chvíli vařím. Tak mám omáčku, že drží na knedlíku (máme raději omáčky hustější ( když je ta smetana s tou moukou moc hustá, že se nedá rozšlehat, tak naředím malinko vodou a nebo kuřecím vývarem).
Musíš si to nějak upravit podle vaší chuti. Nevím, jestli Ti to takto pomůže.

Diskuzní téma - Kuře na paprice
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 12.12.08 18:12
Sváteční dny...

U nás funguje také víceméně klasika- na Štědrý den k obědu dělám převážně Jihočeskou kulajdu a k ní krájenou veku, nebo chléb. K večeři dobrý bramborový salát a řízky z kapra, které obaluji ve strouhance smíchané s nastrouhaným tvrdým sýrem.
Na Boží hod bude kachna s chlupatými knedlíky a se zelím.
A na Štěpána se to bude odvíjet od toho, kolik bude zbytků z předešlých dnů, pokud nic nezbyde, (ale salát vždycky, dělám ho dost) tak k němu usmažím krůtí řízky- tak uvidíme. T.

Diskuzní téma - Dřív než začneme finišovat, námět na nové téma:
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 11.12.08 11:22
toffo,

zcela zodpovědně Ti mohu říct, že je můžeš použít i když by mohly být o malilinko vyšší i širší, ale nemusí. Přiznám se, že mám v servírování dobré zkušenosti, protože můj tatínek byl vrchní číšník a učil i mladé budoucí číšníky. Hodně jsem se od něho naučila, včetně nošení více talířů na jedné ruce atd., takže ty skleničky s klidným svědomím použij! A´t se daří! T.

Diskuzní téma - skleničky na Cinzano
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 9.12.08 14:59
jau,

mám s Tebou podobné zkušenosti a mě se ještě navíc navrchu připálila a jak říkáš, maso odpadalo takovým způsobem, že už to nebyla ani káčena, ale takové maso „blevajs“. Již nikdy, není nad klasiku- sbírat kachní sádlo a podlévat! T.

Diskuzní téma - Voňavá křupavá kachna
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 9.12.08 11:14
Jarko77,

takhle přesně mám nasušenou hlívu ústřičnou. V létě jsem jí u výrobců koupila větší množství, usušila za krásného počasí na sítu a rozmělnila. Šlo to krásně a mixer nebyl třeba. Dávám špetky kam to jen jde. Čerstvé houby mám pouze nakrájené, dám je do umělohmotných vaniček (třeba ty od rajčat ap.) a dám do mrazáku hluboko zamrazit. Opravdu vydrží na celou zimu do vypotřebování (kousek ulomím) a jsou při použití jako čerstvé. Ani je jinak léta nedělám a vždy v pohodě. T.

Diskuzní téma - Mražené houby
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 8.12.08 12:08
Nerovo páníčci,

to teda klobouk dolů! Ať v pohodě, ve zdraví, v lásce a toleranci došlapete do té zlaté!!! Samosebou, že i dál, ale tato je pro Vás první na řadě. Moji rodiče byli spolu 60 let a rozdělila je až smrt a to těsně za sebou loni (to je náš příklad,) někteří to prostě dokážou a když jeden ztratí druhého, nemůže už bez něj žít. Tak se snažte, ať je za 15 let doženete a prožijete ty příští léta jen plné štěstí a radosti! Jana

Diskuzní téma - Safírová svatba
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 5.12.08 15:25
úklid?

Když je v roce čas a dostanu úklidovou náladu, tak si vždycky něco vygruntuju a tím je docela uklizeno celý rok, tak proč bych se dřela v tomto krásném čase? Ale Roomanko chápu Tě každá ženská má ráda, když je naklizeno a všechno se blejská- já teda jo. A tak jediné čemu se chvíli věnuji, jsou okna, ale ty dělám rok co rok už v listopadu podle počasí.
Mám na ně fantastický přípravek „bril“, jsou to takové utěrky napuštěné nějakým přípravkem a je to v umělohmotném modrém balení, Polské výroby. Manžel mi to loni koupil a už to bylo i u nás.
Utěrek je 24 ks a vydrží 2 roky! Na 1 okno spotřebujeme 1 utěrku i když by lehce stačila i na 2 okna. Tou utěrkou se okna pěkně otřou a ihned jsou čistá a lesklá.
Roomanko, tohle kdyby si sehnala, to by bylo fajn, je to veliká pomoc a takové čistoty a lesku s ničím jiným nedocílím, to mi věř a to jsem zkoušela kdeco. Měj se a neudři se, nesmí se to přehánět a uklízet jen v naprosté pohodě- ona Ti ta práce neuteče, neboj, nemá nožičky. T.

Diskuzní téma - Předvánoční úklid
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 4.12.08 13:32
Ewo,

z Tvého komentáře jsem tomu rozuměla úplně jinak, proto se Ti omlouvám! To se může stát, tak se nezlob. T.

Diskuzní téma - Milí všichni,
Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 4.12.08 12:42
Ewo,

jestli sis nevšimla, tak je to tady myšleno všeobecně- raději si to od Marhaby přečti ještě jednou! Tudíž nemusíš nikoho konkrétního jmenovat (až tak se tomu nedivím, že si musíš rejpnout, máš to už jako obehranou desku). To je přesně to, na co tu máme soukromou poštu, takže buď tak laskavá pro příště!

Diskuzní téma - Milí všichni,

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Labužník Terrinka02 »

Napsat uživateli Labužník Terrinka02 zprávu   Přidat uživatele Labužník Terrinka02 do přátel

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Plněné bramborové knedlíky anglickou slaninou se zelím Plněné bramborové knedlíky...
Candát s fíky a slaninou Candát s fíky a slaninou
Jarní špenát zapečený se sýrem Jarní špenát zapečený se sýrem
Bylinkové palačinky s chřestem Bylinkové palačinky s chřestem
Vepřové podzimní závitky Vepřové podzimní závitky

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz