Labužník Berry02

Score: 0 Registrován od: 15.09.04, naposledy on-line 3.5.14 10:17
Počet příspěvků v diskuzích: 80 Horažďovicích

Ráda vařím a když mám volnou chvilku tak brouzdám po netu a prohlížím zajímavé recepty. Labužník jich obsahuje tolik, že je asi všechny nikdy nepročtu natož abych je všechny mohla vyzkoušet :)
Ráda experimentuju, mám ráda výrazné chutě, zeleninku, masíko a nevadí mi - ba naopak - ani exotická kuchyně. Na sladké moc nejsem, jinak sním kromě rajské a plíčků na smetaně asi všechno. Berry ;-)
PS: kdyby mi chtěl někdo z labužníků sdělit něco pěkného, jsem na e-mailu berrymail@email.cz :)

Práce: maminka v únoru narozené slečny která nám dělá jen samou radost
Koníčky: vaření, lyže, kolo, voda, můj miláček a od 2.2.2007 je mým největším potěšením naše Hanička.

 
Labužník Berry02
80 příspěvků 22.11.09 10:35
Restaurace ZOO Hluboká nad Vltavou

Poslední teplé dny jsme využili k výletu do ZOO v Hluboké n. Vltavou a uvítali možnost obědu přímo v areálu zahrady. Jenže již první dojem byl lehce pokažen pohledem na úzké strmé schodiště, které bylo pro náš kočárek s miminkem dost velkou překážkou. Personál nám na náš dotaz možnosti využít výtah pro vozíčkáře dost suše odpověděl, že výtah není pro kočárky a jestli chceme nahoru, musíme si kočár vynést sami. Dalším úkolem bylo najít v restauraci pro naši 2-letou princeznu dětskou sedačku. Pravda je taková, že restaurace byla sedačkami přímo obklopena, v každém rohu nějaká stála, avšak najít takovou, na které by nebyl nějaký ten zbytek jídla, byl úkol nelehký. Nakonec nám jednu přenechala paní, která se s dětmi zvedala od vedlejšího stolu, se slovy: vemte si tuhle, ta je docela čistá… Třetím překvapením byla odpověď servírky, když jsem ji požádala o malý talířek pro naši dceru s tím, že jí „odsypu“ trochu brambor a kousek masa ze svého. Odpověděla: „Je mi líto ale my to máme zakázáno. Ale jestli chcete můžete pro malou objednat poloviční porci. Prázdný talíř vám přinést nemohu.“ To bylo tedy překvapení, s něčím podobným jsem se ještě nesetkala
No, myslím, že už tam víckrát nepůjdeme a z procházky okolo zvířátek zamíříme do auta a raději popojedeme někam jinam…

Diskuzní téma - Restaurace ZOO Hluboká nad Vltavou
Labužník Berry02
80 příspěvků 20.4.09 18:50
Restaurace Teatro Plzeň

V sobotu jsme jako obvykle bloudili Plzní a hledali kde se najíme. Opět jsme cestu zakončili na náměstí s tím, že tam určitě něco najdeme. Našli jsme. Restauraci Teatro v ulici B. Smetany, zcela zastrčenou v jakémsi dvorku a nebýt „áčka“ s nabídkou meníčka, tak to určitě přejdeme. Dle info od číšníka mají otevřeno teprve týden, ale myslím, že kdo se chce dobře najíst v příjemném nekuřáckém prostředí, s velmi milou a ochotnou obsluhou může to zkusit tam. Mají, pravda, trochu vyšší ceny ale kvalita prostě něco stojí. My zkusili meníčko za 99,– a byla to ňamka veliká. Tomatový krém byl úžasný a vepřová panenka jedna báseň - tak dobře udělanou, už jsem v restauraci dlouho nejedla… Neodolala jsem a dožadovala se ještě něčeho sladkého, načež nás přišel s aktuální nabídkou seznámit pan kuchař osobně. Následovala miska čerstvých voňavých jahůdek s vinnou pěnou zabaglione a vanilkovou zmrzlinkou a creme brulée opět s čerstvým ovocem a zmrzlinkou. Na sladké nejsem, ale tohle mi moc chutnalo. Odcházeli jsme plně uspokojeni a určitě se tam vrátíme a zkusíme něco dalšího.

Diskuzní téma - Restaurace Teatro Plzeň
Labužník Berry02
80 příspěvků 11.12.08 18:52
to nerozchodí

Při našem „babským“ obědě jsme naplánovaly skupinovou zájezdní akci do Plzně a při návratu se zastavíme ve Chválenicích na nějakou ňamku. Jsem zvědavá jak se pán domu bude tvářit až mu tam přifuní 3 zchvácené matky a 5 dětí… Myslím, že bude rád, když mu ty naše kočičky neudělají z hospůdky kůlničku na dříví.

Diskuzní téma - Restaurace - penzion Meč Chválenice
Labužník Berry02
80 příspěvků 7.12.08 15:35
pardón

teď koukám jak se řadí příspěvky a vidím, že to s tím překlepem nepatřilo mě :))))) tak se tedy omlouvám za nevyžádanou reakci. Mám Hany na klíně takže pilně spolupracuje a já všechno píšu i čtu na 5×

Diskuzní téma - Restaurace - penzion Meč Chválenice
Labužník Berry02
80 příspěvků 7.12.08 15:28
zdravím

a omlouvám se za všechny své překlepy minulé, současné i ty budoucí které jistě ještě přijdou :)))
Mě také nijak neimponují rodiče, jejichž robátka systematicky demolují vybavení a dekorace restaurací, svým hlukem ruší ostatní hosty a zpestřují personálu práci. Já se snažím naši mladou dámu zvykat na to, že ne všude se může chovat jako doma a ve společnosti cizích lidí je třeba svoje vášně krotit. Na mne a mého bratra stačil vždy jen jeden mámin pohled a bylo nám jasné, že legrace končí. Pan majitel výše zmíněného podniku pro svá upozornění použil opravdu velmi nevhodný tón a formu. Pokud má hrůzu z pobíhajících dětí, je spousta slušnějších způsobů jak to říct. Nemluvě o tom, že dětská židlička by měla patřit k vybavení restaurací už v jejich zájmu - dítě se přikurtuje a je jen na rodině, jak ho dokáže zabavit. Při konzumaci pak také „nezadělá“ celý ubrus event. i koberec.....

Diskuzní téma - Restaurace - penzion Meč Chválenice
Labužník Berry02
80 příspěvků 6.12.08 19:13
Restaurace - penzion Meč Chválenice

Dnes jsme absolvovali několikahodinový výlet do Plzně. Naštěstí jsme nenarazili na předvánoční nákupní šílenství a v obchodě kam jsme jeli bylo kupodivu lidí akorát. Ale i tak to bylo s naší téměř dvouletou Haninkou dost náročné. Když se okolo jedné dostavil hlad a vyčerpání, vyrazili jsme k domovu a v první obci za Plzní (směrem na Písek) jsme uviděli hospůdku, kterou nám již několikrát doporučovali i naší známí. Po příchodu do restaurace, kde vládla příjemná atmosféra a hořel krb jsem sotva stačila sundat bundu a naše Hany se dotkla svými prstíky prosklené stěny restaurace. V tom okamžiku se přihnal zřejmě majitel a dost zvláštním tónem mě upozornil, že „To dítě musí sedět!“ V první chvíli mě to zarazilo ale když jsem pouze kuňkla, že malá nic nedělá, ve svém upozorňování pokračoval. Na to jsem mu odvětila stejným důrazným tónem, že pokud mu překážíme, tak stačí říct a odjedeme. Tím uvítací ceremoniál skončil a žádost o dětskou sedačku jsem raději vypustila úplně. Objednali jsme si, polévka byla velmi dobrá a jelikož jsem Haninku držela celou dobu na klíně, tak byl klid. V pauze mezi polévkou a hlavním chodem jsme s děťátkem studovali jídelní lístek a na stole nám přistály 2 plné sklenky. Dovolila jsem se zeptat co to je (přijeli jsme vozem tak jsem zkoumala obsah) a dočkala jsem se pouze odpovědi a kývnutí hlavou směrem k lístku „máte to tam“. To mě spíše pobavilo než urazilo. Pak už jsme raději žádné další dotazy neměli, snědli jsme objednané a zaplatili. Pří placení jsem chtěla dát onomu pánovi jednu radu, ale můj mužský mě zbrzdil. Měli by si dát na dvěře vedle nálepky vyjadřující zákaz vstupu se psy i nálepku pro zákaz vstupu s dětmi mladšími šesti nebo raději deseti let. Majitelé si tak ušetří spoustu nervů.....
Myslím že už tam nikdy nezastavíme, i když jídlo bylo dobré a prostředí příjemné. Aby se někdo takovýmto způsobem do mě navážel kvůli mému dítěti, to opravdu nemusím. Jedli jsme v horších i mnohem lepších restauracích, u nás i v zahraničí ale tohle se mi ještě nestalo.
Všem labužníkům přeji příjemné a poklidné prožití Vánoc a mnoho štěsí a kulinářských zážitků na cestách.
Berry

Diskuzní téma - Restaurace - penzion Meč Chválenice
Labužník Berry02
80 příspěvků 6.1.08 18:26
Jde to!

Nakonec jsem se rozhodla risknout to a těsto jsem nechala kynout nasucho. Vůbec se to nezvětšilo jako kynutá klasika, ale uvnitř to bylo samá bublinka - zrovna jako když to kyne pod vodou. Takže se to povedlo! Vykrájená, sýrem a solí sypaná kolečka v troubě krásně naběhla. Už to do vody potápět nebudu, hůř se mi s tím pracuje.
Děkuji všem za příspěvky a přeji šťastný rok 2008!
Berry

Diskuzní téma - Jde to i na suchu?
Labužník Berry02
80 příspěvků 13.12.07 19:26
Jde to i na suchu?

Mám v úmyslu zařadit mezi vánoční pamlsky i „podvodnice“ (vykrajované cukroví z těsta kynutého pod vodou, nám nejvíce chutná solené a sypané strouhaným sýrem), jenže vidina toho jak se marně pokouším osušit těsto vytažené z vody, které připomíná spíš obří „žvejkačku“ mě moc neláká. Prosím tedy o radu jak se tomu vyhnout, buď jiným receptem na stejný výsledek, nebo zda to lze nechat vykynout i na suchu. Nevím totiž jaký účinek ta voda má a nerada bych přišla o to krásné nakynutí na plechu, kvůli kterému těmto „keksíkům“ důvěrně říkám vánoční puchejře.
Předem moc děkuji za radu.
Berry

Diskuzní téma - Jde to i na suchu?
Labužník Berry02
80 příspěvků 27.11.07 19:08
Gratuluji !!!

I já se připojuji k zástupu gratulantů.
Na labužníka jsem zabrousila náhodou po docela dlouhé době (zaměstnává mě naše beruška Hanička, která už není to hodné miminko které také jen papalo a spinkalo, ale je z ní již 10-ti měsíční dračice) a nestačím se divit co je tady nového!
Takže přeji tatínkovi i mamince hodně štěstí a radosti s tím malým človíčkem, miminku hodně zdravíčka a doufám, že co nejdřív také přispěje nějakým originálním receptem
Berry

Diskuzní téma - Prvni labuznicke miminko uz je na svete!
Labužník Berry02
80 příspěvků 4.1.07 13:08
O2 TV

My to máme a jelikož je můj miláček hodně zvídavá osoba a všchno nové hned prozkoumá a zkouší, tak jsme byli v našem okolí první
Také to byla tak trochu nutnost, protože nám tady šla jen čt1 a na novu se dalo koukat jen někdy a jelikož jsem momentálně těhule která se už sotva hýbe, přivítám lenošení u telky. Teď to šlape jedna báseň, máme všechny české programy + 2 programy slovenské (na markýze dávají občas i české filmy), nějaký ten seriálový a filmový, zpravodajské (i v AJ), pro mě je tu spektrum a zvířecí programy a miláček sleduje sport, auta … Jen postrádám trochu papriku, na kterou jsem donedávna koukala v ČB přes kabelovku. Holt každý má v nabídce něco jiného. Za extra příplatek si můžeš přiobjednat HBO apod., ale myslím že nám stačí co máme (cca 20 programů).
Funguje to zatím také bez nějakých obtíží. Docela fajn je, že po přepnutí programu se dole objeví info o tom, co právě dávají a jak dlouho to běží. Teletext funguje také normálně jako předtím. Dále to umožňuje vybrat si nějaký film z jakési jejich filmotéky. Mají v menu nabídku od pohádek po erotické, ale to jsme zatím nezkoušeli. Poplatek za film ti pak přijde na faktuře.
Menu při spuštění TV nabízí různé služby, ale já si vystačím s prostým koukáním na TV.
Kdyby tě zajímalo něco více, ráda odpovím, event. odpověď svěřím mé drahé polovině, neb ta se vyzná lépe než já.
Zdraví Berry

Diskuzní téma - O2 TV
Labužník Berry02
80 příspěvků 14.9.06 13:17
už to mám !!!

Ahoj všichni, děkuji za rady. Použila jsem recept kde jsou jen jeřabiny a cukr. Toho „pečení“ v troubě jsem se bála, ta moje plynová mrcha by mi jeřabinky určitě zespoda připekla. Ale nápad je to dobrý a je s tím asi nejméně práce. Uvidím co najdu ve skleničkách až je otevřu k nějakému masíku. Snad to na mě nevyskočí když je to úplně bez jakékoliv konzervace

Diskuzní téma - Aronie-černá jeřabina
Labužník Berry02
80 příspěvků 13.9.06 12:36
pašticada

Přátelé labužníci děkuji moc a moc všem za cenné rady. Jakmile se mi podaří zakoupit náhradu Proška, vyzkouším.
Recept přidám na labužníka hned a můžete zkoušet se mnou.
Do Chorvatska jezdíme pravidelně každý rok a jejich kuchyně je moc dobrá (nejlepší je snad ta jejich blitva). Ale letos mě zcela dostala kuchařka Marina, která vždy ocenila naši pochvalu a po večeři dodala ještě nějakou sladkou ňamku.
Ještě jednou tedy děkuji a všem přeji podzim plný kulinářských zážitků !!! Berry

Diskuzní téma - Dalmatinska pašticada
Labužník Berry02
80 příspěvků 12.9.06 15:34
černá jeřabina

Zrovna hledám co s nimi a koukám že nejsem sama. Letos poprvé jsem předběhla všežravé kvíčaly a zachránila misku černých jeřabin. Červené už kvíčalky sklidily.........
Vali, ve Tvém deníčku jsem našla recept na jeřabiny jako brusinky. Lze to udělat i s černými?
Berry

Diskuzní téma - Aronie-černá jeřabina
Labužník Berry02
80 příspěvků 12.9.06 15:26
Dalmatinska pašticada

Zdravím po létě všechny labužníky! A hned mám velikou prosbu. Na dovoledné se mi zadařilo ulovit v jedné chorvatské restauraci recept na „Dalmatinsku pašticadu“. Je to ňamka a hodlám to vyzkoušet, ale kuchařka Marina bohužel neovládá češtinu a tak jsem nafasovala recept v chorvatštině. PROSÍM labužníky kteří vládnou tímto jazykem o pomoc při překladu slov: klinčič, oraščic (předpokládám koření, ale nevím jaké) a dále větu: „reži na fete“ (myslím že mi chtěla naznačit že se to restuje na tuku, ale nejsem si jistá :)). Pak je hlavní součástí „govedi frikando“. Je to zcela určitě hovězí ale nevím zda svíčková nebo roštěná…
Dále mám problém s náhradou vína Prošek, nestihla jsem zakoupit originál a ve víně se moc nevyznám. Mělo by to být dle získaných info dezertní sladké bílé víno. Neporadí někdo jakou použít místní náhradu?
A jako poslední a zlatý hřeb receptu jsou „vinske kvasine“. Předpokládám něco jako vinné kvasinky. Jen absolutně nevím, kde je sehnat, nebo čím nahradit.
Předem děkuji všem za pomoc a slibuji, že jakmile recept vyzkouším, přidám jej na labužníka!
Berry

Diskuzní téma - Dalmatinska pašticada
Labužník Berry02
80 příspěvků 7.2.06 12:25
čedar

Dnes jsem našla v novém katalogu Makra, že čedar zavádí jako novinku do mléčného oddělení, tak uvidím jaký bude.

Diskuzní téma - čedar
Labužník Berry02
80 příspěvků 22.8.05 08:48
Airan

tak to máte asi pestrý jídelníček :))) a určitě je všechno mooooooc dobré. Já v sobotu na chalupě u sousedů ochutnala bulharské lečo s pečenýma paprikama a bylo to úžasné. Původem jsou taktéž částečně z Bulharska.
Včera jsem zakoupila kuchařku ze Středomoří a už při četbě jsem začala slintat. Je tam dokonce i burek :))) takže až koupím filo těsto, jdu do něj.
Berry

Diskuzní téma - Labužník cestující
Labužník Berry02
80 příspěvků 22.8.05 08:45
To sušení masa

raději nebudu zkoušet, na to bych se musela přesunout k příteli s horkovzdušnou troubou, já jsem nešťastný majitel plynové krabice, ve které všechny moje pečící pokusy skončili dost černě, hlavně z té spodní strany

Diskuzní téma - Labužník cestující
Labužník Berry02
80 příspěvků 18.8.05 13:35
Airan PS:

mohu se zeptat odkud jsi? Dle Tvých zpráv předpokládám že z jihu, ale jsem zvědavá tak se ptám :))))))
Berry

Diskuzní téma - Labužník cestující
Labužník Berry02
80 příspěvků 18.8.05 13:34
Burek

Airan jenže já bych ho musela vlastnoručně vyrobit (u nás se to hotové ani snad koupit nedá) a na to zatím nemám - ani odvahu a momentálně bohužel ani čas, ale Tvůj recept mám uložený a časem se do toho vrhnu. Zatím budu asi spoléhat že někde narazím na Filo těsto a zkusím ho z toho.
Berry

Diskuzní téma - Labužník cestující
Labužník Berry02
80 příspěvků 18.8.05 13:29
Airan děkuji!

Jak tak koukám na recept, tak ztrácím odvahu se do toho pouštět a myslím, že si počkám až zase vyrazíme na jih a někde si to koupím. Je to teda věc neuvěřitelně složitá ale zároveň neuvěřitelně dobrá. Dovedu si představit, že po výrobě burku usedáš ke svátečnímu stolu úplně kaput, mě stačí kapr a salátek . No, každopádně si tvůj recept uložím a budu přemýšlet nad tím, jak se dostat do té právné burkové nálady a až na to přijdu, tak si ho upeču. Pak dám určitě vědět jak jsem dopadla.
Díky, Berry.

Diskuzní téma - burek

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Labužník Berry02 »

Napsat uživateli Labužník Berry02 zprávu   Přidat uživatele Labužník Berry02 do přátel

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Kapustičky na slanině Kapustičky na slanině
Gazpacho z cuket s vejcem - Gazpacho di zucchine e uovo Gazpacho z cuket s vejcem -...
Trojité placičky - Gallette triple Trojité placičky - Gallette...
Chléb s celerem Chléb s celerem
Reveňový koláč Reveňový koláč

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz