Kateřina Říhová

Ikonka uživatele Kateřina Říhová
Score: 0 Registrován od: 17.06.11, naposledy on-line 16.3.17 14:31
Počet příspěvků v diskuzích: 9 Brno
 
Kateřina Říhová
9 příspěvků 16.3.17 14:31
pozor na šmejdy

Před týdnem jsem na Heuréce četla rozčilenou recenzi - šnekový odšťavňovač za 2500, u kterého bylo uvedené, že zvládne mrkev, se při mrkvi doslova rozpadl na kusy. Aniž bych tady mrskala značkama, zkuste někdy přemýšlet, jestli ty různé pseudoznačky spotřebičů a lákavě nízké ceny neznamenají jen další nefunkční krám do bytu…

Diskuzní téma - Odšťavňovač
Kateřina Říhová
9 příspěvků 16.3.17 14:26

@ElisU
Grahamové rohlíky skutečně nejsou podvod, však taky nechutnají zdaleka tak dobře, jako různé „celozrnné“ pečivo. Ale nejsem pekařka a nebyla jsem ve všech supermarketech na světě, abych si byla jistá, že je někdo nepeče jinak. Šlo mi čistě o to, abych odtajnila podezřele medově zlaté pečivo jako obarvené a různé zdravožrouty odradila od konzumace kalorických bomb. To, že je pečivo doslazené nebo dobarvené karamelem, ještě neznamená, že je jedovaté - pouze zneužívá naši představu, že co je tmavé, to je zdravější.

Diskuzní téma - Celozrnné pečivo
Kateřina Říhová
9 příspěvků 14.2.17 09:45
dodatek

5. Nechlastat panáky. Seš normální? Pět vizourů a pět vodek?

Diskuzní téma - Jak na kocovinu
Kateřina Říhová
9 příspěvků 14.2.17 09:44
Jak je to s kocourem

Kocovina je daná dehydratací a taky metabolicky - alkohol (etanol) se mění v těle na acetaldehyd, který je pro tělo jedovatý. Takže pití ano, ale ledové bych si nedávala.

Můj tip na lepší rána po kalbě:

  1. Vyhnout se zakouřeným prostorám za každou cenu. Dvě piva v kuřárně jsou jako čtyři v létě na zahrádce
  2. Dát si po cestě domů kousek pěšky, třeba 3-4 zastávky. Dvacet minut vydýchání před spaním dělá divy
  3. Osprchovat se, umýt si vlasy. Není nic horšího, než se probudit do hospodského smradu ve vlasech
  4. Vypít půllitr kohoutkové vody - tam naprosto souhlasím. Nemusí být co nejstudenější.
Diskuzní téma - Jak na kocovinu
Kateřina Říhová
9 příspěvků 14.2.17 09:39
@di píše:
No, když jsem tohle poprvé ráno četla, tak jsem se vesele zasmála, teď je mi z toho spíš smutno, resp. smutno z toho, na co všechno lidi vlastně skočí…
Kromě toho, že je mi zcela nejasný mechanismus, jakým by pivo různé ty obsahové látky z masa vytáhlo (difúze?), jiný fakt je ten, že minimálně antibiotika nebo růstové hormony maso z české výroby (i velkovýroby) neobsahuje, nesmí, je to zakázáno a opravdu přísně sledováno (pokud se najdou, hned se všecko stahuje). Jako u každé živé hmoty, výskyt bakterií a jejich toxinů samozřejmě možný je, ale nikdo snad nejíme zjevně zkažené věci a potraviny si povětšinou tepelně upravujeme.
Vypadá to, že se jedná o nějaký hoax z amerického zdroje, tam se totiž v chovu zvířat (na rozdíl od Evropy) řada ne příliš „košer“ přípravků (třeba typu BST apod.) používá. Navíc je to blbě přeložené, čeština je mizerná.
Jo, nejhorší je strach z něčeho, co neznám…

Nenapsala bych to líp :-) Všechny palce nahoru. Je mi smutno z toho, kolik kamarádek ujíždí na naprosto iracionálních fámách, dietách, pseudolécích od různých šamanů - a ještě hůř mi je, když vidím, jak tím ládují vlastní děti. :,(

Diskuzní téma - Jak ozdravit maso?
Kateřina Říhová
9 příspěvků 14.2.17 09:36
Vícezrnný podvod

Ahoj, hnědé pečivo není podvod supermarketů, ale pekařů :D
Ale jinak - všechno, co se jmenuje vícezrnné, pětizrnné a má nápadně medově hnědou barvu, je pečené z bílé mouky, obarvené karamelem a obohacené semínky, takže dostaneš ještě víc kalorií, než z čistě bílého rohlíku.

Celozrnné pečivo mívá našedlou barvu, celozrnná mouka není hnědá, ale našedlá. Jediné poctivě celozrnné pečivo jsou grahamy a dost to poznáš i při jídle, déle se koušou a těžko polykají. Ale je to vláknina.

Diskuzní téma - Celozrnné pečivo
Kateřina Říhová
9 příspěvků 14.2.17 09:32
histaminová intolerance

To je dost závažné téma na to, abys hledala radu na diskusním fóru. Může to být taky zanedbaná celiakie a to už by sis zahrávala se zdravím. Připojím se k Eji - běž za doktorem!

Diskuzní téma - Histaminová intolerance
Kateřina Říhová
9 příspěvků 14.2.17 09:28
Hermelín?

Hermelín je poměrně tučný, ale jinak na něm nic špatného není. Mléčné tuky jsou zdravé a různé light potraviny jsou hladová dieta, co způsobuje ještě větší hlad.

Myslím, že když si dáš hermelín a pak se půjdeš na 20 minut projít, bude to lepší, než sníst celé balení polystyrenového chleba bez příloh a sedět v kanclu na prdeli :-)

Diskuzní téma - Hermelín a sýry
Kateřina Říhová
9 příspěvků 14.2.17 09:25
No to snad...

Taková dieta porušuje snad všechno, co o hubnutí říkají opravdoví odborníci. Černá káva na lačný žaludek, bílé pečivo samotné bez bílkovin, sladké k večeři (ovoce, jogurt). Myslím, že bych umřela hladem a byla přitom ještě tučnější, než teď.

Žádná dieta na světě nezpůsobí zázračné zhubnutí, které by vydrželo přechod k normální stravě. Trvale zhubnout jde jenom trvalou změnou životosprávy. Všechny zázračné pěti, osmi, nebo čtrnáctidenní diety jsou dobré tak maximálně do plesových šatů s tím, že za pár dní to máte zpátky.

Mně spolehlivě pomohl stepper, čili takové ty šlapátka na zemi. Vydržím na nich pomalu šlapat večer během zpráv, každý den. A za 14 dní mi padaly rifle!

Diskuzní téma - Dieta podle Štefana Margity aneb 9 kg za 14 dní

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Kateřina Říhová »

Napsat uživateli Kateřina Říhová zprávu   Přidat uživatele Kateřina Říhová do přátel

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Bramboráky s bylinkovým krémem Bramboráky s bylinkovým krémem
Podzimní hřejivá dýňová polévka Podzimní hřejivá dýňová...
Bramborový guláš s kabanosem Bramborový guláš s kabanosem
Pikantní těstoviny s dýní Pikantní těstoviny s dýní
Těstovinový salát s kuřecím masem Těstovinový salát s kuřecím...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz