heja

Score: 0 Registrován od: 03.12.05, naposledy on-line 17.7.11 15:13
Počet příspěvků v diskuzích: 312
 
heja
312 příspěvků 4.5.08 16:30
jelení sůl

se dostane v prodejnách zdravé výživy (tedy u nás, v Olomouci, byl asi před dvěma lety běžně k dostání). Používala jsem ho jako prášek do pečiva.

Diskuzní téma - ...
heja
312 příspěvků 31.12.07 23:57
Šťastný nový rok !

Všem milým Labužníčkům přeji hodně zdraví, lásky, úspěchů - nejen v kuchyni. Mám Vás ráda.
Heja.

Diskuzní téma - Šťastný nový rok !
heja
312 příspěvků 15.11.07 23:12
Potahová hmota z marshmallow

: http://www.youtube.com/watch?…
Podle tohoto návodu jsem před týdnem vyráběla potah na dortíky vnučkám - dvojčatům k narozeninám. Práce to zpočátku byla neskutečně lepivá, chce to velkou trpělivost, ale nakonec se povedlo. Vypadalo to docela pěkně, výsledná hmota je pěkně tvárná a chuť je příjemná. Chce to asi trochu praxi. Pokusím se dát do deníčku fotku dvojdortíku.

Diskuzní téma - Bílý poleva na dort
heja
312 příspěvků 29.10.07 17:46
Šablona na laskonky

U receptů na laskonky probíhaly diskuze o šablonách. Tak jsem se chtěla podělit o svůj nápad. Sehnala jsem sice v obchodě s domácími potřebami šablonu (30 Kč), leč je to taková klasická velikost laskonek. Protože však k cukroví potřebuji menší otvory a nemám doma kutila, který by mi šablonu vyřezal z lina (jak radí Tea63), hledala jsem něco v domácím vybavení a zjistila jsem, že téměř ideální velikost má vložka v přihrádce na vajíčka v lednici a nebo také v umělohmotné krabici na vajíčka. Jsou to kruhové otvory 4 cm v průměru (mohly by být ještě menší, ale i tyhle vypadají dobře). Vyzkoušela jsem to s receptem od Ji a laskonky jsou dokonalé. Pokud už to napadlo někoho jiného, omlouvám se, ale snad to přijde vhod. Sama jsem něco takového hledala řadu let.

Diskuzní téma - Šablona na laskonky
heja
312 příspěvků 25.2.07 10:34
Kombinovaný dort, Mysicko

mým vnučkám - dvojčátkům jsem vloni upekla k 1. narozeninám dort kombinovaný. Dolní část byl ořechový dort, jednoduše ozdobený - pro dospělé účastníky oslavy. a na něm byly malé hračky - pejsek a kočička a malý dort - jen piškot, naplněný krémem z tvarohu a malin, kolem dokola obložený podlouhlými piškoty. Holčičky velmi ocenily především ty piškoty - ty hned ulouply no a samozřejmě ty hračky. Dort jsem měla v deníčku, pokusím se ho tam dát zpátky.

Diskuzní téma - Narozeninový dort pro ročního chlapečka
heja
312 příspěvků 21.2.07 11:44
Třídíme

Mám v kuchyni 2 uzavřené koše - jeden na směsný odpad a druhý na vše, co půjde do tříďáku. Až je plný, roztřídím (sklo, papír, plasty a tetrapak) a vynesu - je to lepší než mít 4 krabice na tříděný odpad.

Diskuzní téma - Třídíte odpad?
heja
312 příspěvků 20.2.07 10:53
Vlaďko, Vlaďko,

a pročpak to nedáš do receptů jako ten karamel ? Tady to zapadne. Není to tak dávno, co jsem hledala právě takový recept. Člověk to vyrobí celkem intuitivně i bez receptu, ale zrovna ten nápad s rozmixováním části ovoce nebo nějaké další vylepšení může být pro ostatní inspirativní - třeba by ostatní doplnili své variace. Já např. přidávám rozinky v rumu. Zítra se zrovna chystám udělat vnučkám palačinky a přelít je touhle dobrotou z mražených bobulovin (samo, že bez toho rumu).

Diskuzní téma - Omáčka z lesního ovoce
heja
312 příspěvků 7.2.07 16:18
Buraci,

díky za tip na sazeničky. Odpočítávám už dny do jara jako školák před prázdninami. Abych to urychlila, zaplnila jsem v neděli okenní parapety truhlíčky s vysetými semínky a ostříhala ibišky. Něco mi už začíná vzcházet, bohužel, nevím, co to je. Truhlíky jsem nepopsala (doufala jsem, že si je zapamatuji) a ono ne. Aspoň bude zábava.

Diskuzní téma - Rozmnarýn
heja
312 příspěvků 30.12.06 13:45
Manku,

jsem ráda, že nejsem sama, kdo zcela propadl čokoládovým lanýžům Florentýnky. Já je dělala třikrát v tmavé verzi a jednou ve světlé.

Diskuzní téma - Labužničení
heja
312 příspěvků 23.12.06 14:20
Skvělá pomůcka, Ivo

díky Tvé pomůcce se i mně vánočka ze šesti pramenů podařila uplést. Děkuji.

Diskuzní téma - Vánočka ze šesti pramenů - bez pater
heja
312 příspěvků 12.12.06 10:33
Kulisko,

snad by to mohl být tenhle ?
140 g másla
140 g hladké mouky
1 žloutek
1 PL rumu
zpracovat těsto, vyválet na 3 mm a vykrájet kolečka nebo jiné drobné tvary a upéci. Po upečení obalit ve vanilkovém cukru, nebo kolečka (nafouknou se) slepit např. kávovým krémem.

Diskuzní téma - jednoduché dobré cukroví - recept
heja
312 příspěvků 27.11.06 13:54
Bělka, Vladko,

prosím, víš také něco o složení tohoto přípravku ? Není to nějaký utrejch ?

Diskuzní téma - Potřebuji poradit !!
heja
312 příspěvků 10.11.06 11:54
Niki,

Použij to na Čokoládový Ganache dle receptu Babi, a budeš mít skvělou čokoládovou masu, kterou můžeš použít jako polevu. Tam se možná ztratí i méně kvalitní čokoláda. Já jen dávám poloviční množství smetany. Na polévání mi zbyde jen trocha, protože se to okamžitě smlsá. Tato masa Ti ale úplně neztuhne. Jinak, návod Pekařky mám také osvědčený. Na konci pečení takhle zpracuji všechny zbytky čokolád, polev a Kaštanů, přidám vždy 100% tuk - dle potřeby, po kouskách a stále míchám, aby se vše spojilo a nikdy nepřidávám vodu ! Pokud mi tam totiž prskne voda, většinou se mi poleva srazí. Voda pod miskou nesmí vařit, čokoláda by začala cukernatět. Pak si zvlášť rozpustím bílou čokoládu (ta se zpracovává ještě hůř) a do maličkých formiček nebo do obalu od adventního kalendáře (jsou tam vylisované různé hezké motivy) dám: tu hrozinku, tu trochu drcených zbytků oříšků, kousíčk marcipánu, mandličku, kokos nebo kandované ovoce a zaliji jednou nebo oběma čokoládami. Po řádném vychlazení vkládám do papírových košíčků. Na míse s cukrovím to vypadá moc hezky a děti to mají rády (i dospělí). Ukázku z loňského cukroví vložím do deníčku.

Diskuzní téma - Rozpuštění čokolády
heja
312 příspěvků 9.11.06 19:16
Pařížské rohlíčky, AndyW

díky na oplátku zase za Tvůj recept, určitě vyzkouším. Je dost podobný, že, ta strouhanka tam může být dobrá. Je prima, že máš ten recept vyzkoušený. Rohlíčky vypadají výborně.

Diskuzní téma - Pařížské rohlíčky nebo tyčinky
heja
312 příspěvků 3.11.06 17:01
Zdravím sraz Labužníků

ani nevíte, milí Labužníčci jak je mi líto, že se nemohu zúčastnit a osobně Vás poznat. Autem nejezdím a do Prahy to mám dosti z ruky takhle navečer. Tak na Vás aspoň myslím a přeji Vám, zvláště pak milé Esmeraldě, ať se Vám setkání vydaří a těším se na reportáž ze srazu.

Diskuzní téma - Labužníci, ráda bych vás viděla
heja
312 příspěvků 3.11.06 16:47
Eji,

jak už informovala Pekařka, je Zlatka ve stabilním sortimentu Kauflandu v Olomouci. Souhlasím s Tebou, že je to mouka, na kterou se dá vždy spolehnout, takže vánoční cukroví jedině ze Zlatky, když už je v tom tolik práce. Stojí tady cca 10 Kč, což není žádná tragedie. Už jsem si ji nakoupila předem.

Diskuzní téma - Mouka Zlatka
heja
312 příspěvků 1.11.06 19:37
Triss, poradím.

Stoprocentní recept na skutečně jedlé perníčky má tady Pekařka - Staročeské perníčky. Peču je velmi často pro malé vnučky a jsou skvělé.
Jinak, i já patřím k vánočním fanatikům. Už řadu let mám zpracovaný harmonogram vánoc včetně rozpisu všech nákupů, receptů a předvánočních prací. Na perníčky a perníkové chaloupky se chystám už o tomto víkendu a cukroví začínám péci vždy poslední listopadový víkend, abych vše měla v rozdělené v krabicích nejméně týden před vánoci, většinou už kolem 15.12. , protože něco posílám i do zahraničí (kromě pár druhů, které se dokončují až těsně před vánoci). No a těch druhů peču poslední dobou 25 - 30, protože peču pro 3 rodiny a do několika krabiček jako dárky. Místo abych pekla více dávek, peču raději více druhů (jen vanilkové rohlíčky a marokánky peču 2×). Každý rok se to snažím zredukovat, ale pak ještě zkouším ten a ten recept a zase se to blíží ke 30. Pokud nějaké cukroví zbyde, hned po vánocích je rozdělím do krabiček a nechám zmrazit. To je pak vzácnost ke kávě !

Diskuzní téma - S cukrovím začněte včas...
heja
312 příspěvků 17.9.06 22:03
Rady nad zlato, Zlato !

Zlato, jsi vskutku hodna svého nicku. Díky moc, vyzkouším a natrénuji, abych to uměla až se mi to také přihodí. Dík i za vysvětlení, nějak jsem si neuvědomila, že karta je paměťové medium jako každé jiné. Stydím se, stydím.
Katuško, přeji hodně štěstí, snad se Ti to ještě povede.

Diskuzní téma - Vymazane digitalni fotky
heja
312 příspěvků 17.9.06 12:46
Testík

Ahoj, odborníci,
myslím, že tohle téma je nanejvýš užitečné a stálo by za to, aby Ti, kdo tomu rozumí, podrobněji poradili takovým foto-diletantům jako jsem například já. Včera jsem stáhla fotky na disk, smazala z karty a teď jsem zkusila foťák, dle Vaší rady, přes USB znovu připojit, ale našla jsem jen jakés prázdné adresáře a zřejmě nějaký obslužný (nečitelný) soubor. Pěkně prosím, vysvětlete a případně i zdůvodněte, co se vlastně na té kartě odehrává a) po smazání a b) po zformátování a jakže se to pak obnoví. Také, máte-li vyzkoušený nějaký freeware na obnovu, doporučte.
Věřím, že dříve nebo později si s fotkami provedu totéž co Katuška a moc by se mi to pak hodilo. A věřím, že je nás, takových odborníků více. Možná by stačil aspoň nějaký vyzkoušený odkaz.
Díky, díky, díky moc už předem.

Diskuzní téma - Vymazane digitalni fotky
heja
312 příspěvků 16.9.06 18:38
...

Tak to tedy koukám. Ještě jsem o tom neslyšela. Dík za poučení. Kam na ty informace, Vladko, chodíš ?

Diskuzní téma - uchovavání čerstvých okurek

Zobrazit všechny příspěvky uživatele heja »

Napsat uživateli heja zprávu   Přidat uživatele heja do přátel

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Květáková polévka Květáková polévka
Krkovička v lístkovém těstě (velikonoční pokrm) Krkovička v lístkovém těstě...
Žloutkové věnečky Žloutkové věnečky
Hermelín ve víně Hermelín ve víně
Vepřové medailonky s česnekovou omáčkou Vepřové medailonky s...

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz