Dasty

Score: 0 Registrován od: 04.12.05, naposledy on-line 3.4.12 15:19
Počet příspěvků v diskuzích: 75 Brně

Stránka Dastyho

Práce: jenom jako

 
Dasty
75 příspěvků 11.9.10 06:57
OVÁREK

U nás na Moravě, ovar děláme při zabijačce, je to první pochoutka z pašíka před gulášem, jitrnicemi tlačenkou a výpečkem, protože jako první se bourá a rozdělává hlava.Ovar je vlastně vařené maso, ovařené, proto zřejmě ovar, dříve, aby se využilo z prasátka všechno, připravovali ovar hlavně z vepřové hlavy, kterou jinde těžko využijem, například ouška, rypáček, jazyk, části nejtučnějčí jako jsou laloky, dnes už se toliko šetřit nemusí a tak si na OVÁREK přilepšíme kouskem bůčku, kolínka, ramínka či plecka, může se přidat srdce, játra. Všechny druhy masa vaříme v osolené vodě se zeleninou a kořením doměkka.Hlava a veškeré maso, už můžeme říkat OVARY, se vytáhnou z kotla, vykostí a nakrájí přes vlákno na úhledné porce.Joko přílohu podáváme chléb,hořčici,strouhaný křen s jablky.Je to taková svačinka první jídlo řezníkovi a pomáhajícím kolem zabijačky.Každý si vybere ten svůj OVÁREK, který má rád. Proto se někdy můžeme v nabídce restaurací či bufetů dočíst, že mají ovarové ramínko, ovarové kolínko nebo ovar z vepřové hlavy.A samozřejmě nám v kotlu zůstane vývar, který jmenujeme ovarová polévka, ale není hustá jak se kamilio domnívá je to pouze čistý vývar, který se pak přidává do jitrnic, tlačenek, guláše a taky se část odebere a dělá se prdelačka to je krev, kroupy, ale to už všichni znají a do zbytku vývaru se zavaří domácí nudle nebo játrové knedlíčky. Tak to je na Moravě OVÁREK

Diskuzní téma - Znáte to někdo?
Dasty
75 příspěvků 22.2.09 16:02
Přispívám taky s trochou do mlýna

Dasty cane corso nebo italská doga jak kdo chce.Váha trapných 60 kilo.V naší přítomnosti na příchozí návštěvy silně mazlavý,běda tomu ovšem, kdo by chtěl na návštěvu do domečku v naší nepřítomnosti to by se s Dastym potázal.Dále dva psíci mopsíci Falko a Bonny vyložení gaučáčci no a tuhle zálibu pochytil i Dasty.Ve dvojku máme i kočice, je to slečna Happy a její bratr Špidla jsou barevně stejní černobílí Špidla nemá jméno po Špidlovi,ale má špidlatější čumáček než jeho sesrřička ,tak proto taková volba, nic blbějšího mě nenapadlo.Zachránila jsem je od jisté smrti, někdo je svázané v krabici jako malé koťata v třeskutém mrazu vyhodil za dědinu s tím ,že tam umřou hlady a mrazem,měli ale smůlu já je tam našla, dnes slaví už svoje šesté narozeniny.Dále s náma všema, ač se to někomu může zdát být divné si tu spokojeně žijí i dva opeřenci velký,mluvící papoušek žako kongo jménem Koki a andulka Fredy.Psi,kočky a ptáčci na jednu domácnost přemiláčkováno.Jinak jsou k nahlédnutí, krom ptáčků v mém deníčku

Diskuzní téma - Zvířátka
Dasty
75 příspěvků 28.10.08 06:32
štola

Tak jste mě navnadili na to vánoční pečení, stále mě něco hecovalo,ale na pečení je fakt ještě brzo a tak jsem včera upekla vánoční tvarohovou štolu,která samozřejmě do vánoc zdaleka nevydrží a dneska určitě padne. Už teď vám můžu poreferovat, je fakt móóóóc dobrá s dnešní ranní kávičkou a tady na Labužníčku.Mějte pěkný dnešní volný den.

Diskuzní téma - štola
Dasty
75 příspěvků 10.8.08 07:24
manku

Tak to je teda paráda,děkuji.

Diskuzní téma - jídlo r. 1908
Dasty
75 příspěvků 9.8.08 08:19
kuchařka

Tak děvčata a mirecku,dík za vzkazy a představte si ,že kuchařku Anuši Kejřové dokonce vlastním,až podle odkazů a obrázků jsem si vybavila,že ji mám.Zub času sice na ni zapracoval,že je těžko čitelný název,ale obrázek z první strany a pod lupou čitelný název to utvrdil.Vaše odkazy už jsem paní vedoucí doporučila děkuji.

Diskuzní téma - jídlo r. 1908
Dasty
75 příspěvků 7.8.08 18:46
jídlo r. 1908

Jedna škola bude mít výročí 100 let,paní vedoucí stravování chce dětem přiblížit jaká jídla se v roce 1908 vařila,napadly je lívance škubánky,kyselo, nemá ještě někdo nějaký recept nebo odkaz?Děkuji všem za nápady a rady.

Diskuzní téma - jídlo r. 1908
Dasty
75 příspěvků 3.8.08 10:12
dodatek

Samozřejmě,že vyzkouším i ty vámi nabízené.

Diskuzní téma - Míchaný nápoj
Dasty
75 příspěvků 3.8.08 10:05
...

Moc děkuji všem, kteří se podíleli a byli nápomocni v hledání míchaného nápoje,recept dobře uložen po delším hledání nalezen.A jak to tedy je. 1dcl cola, 6 lžic piva, 2 dcl jablečný džus, 2 lžíce rumu, 5 kostek ledu.Kdo má zájem může vyzkoušet. .Zdravím všechny.

Diskuzní téma - Míchaný nápoj
Dasty
75 příspěvků 25.7.08 19:29
Míchaný nápoj

Nemá někdo recept na míchaný nápoj,kde je pivo, coca cola,jablečný džus a dál už nevím.

Diskuzní téma - Míchaný nápoj
Dasty
75 příspěvků 6.6.08 13:36
...

Děkuji za odpovědi

Diskuzní téma - Stomie
Dasty
75 příspěvků 5.6.08 23:01
Stomie

Byla bych moc vděčná za každou radu,pokud má někdo zkušenosti po operaci tlustého střeva a následně stomie jak dál zpestřit jídelníček. Co sníst bez obav a problémů.

Diskuzní téma - Stomie
Dasty
75 příspěvků 6.4.08 16:45
Obličejové solárium

Prodám obličejové solárium PHILIPS HB 172 málo použité,perfektní stav

Diskuzní téma - Obličejové solárium
Dasty
75 příspěvků 5.4.08 06:47
...

Děkuji Jolanko!!!!!

Diskuzní téma - Linecké
Dasty
75 příspěvků 4.4.08 17:03
Linecké

Hledám recept a název tohoto cukroví.Linecké těsto se rozválí na obdelník asi velikost plechu přenese na pečící papír a upeče, pak se potře povidlím,posype ořechy asi ještě mírně nechá zapéct na toto se nanese rozpuštěná čokoláda dáme do chladu ztuhnout.Znáte to někdo?

Diskuzní téma - Linecké
Dasty
75 příspěvků 6.3.08 14:26
...

Toto maso není dobře naložené.Pokud se sůl nedostane při naložení až do středu šruty, tak se maso uzené právě v prostředku jeví jako vařené ještě by to tam mělo chvíli zůstat.Ne v udírně ,ale v láku,nebo v soli.

Diskuzní téma - Uzení masa - co je příčnou změny barvy uzeného masa
Dasty
75 příspěvků 16.2.08 05:39
...

Takto jsem to dostala v dopise od člověka z USA ,který pátrá po svých předcích, 1836 in Newnitz,Bohemia or Moravia.Děkuji všem za pátrání nějak se s tím ještě zkusím popasovat.

Diskuzní téma - Název Města,vesnice
Dasty
75 příspěvků 13.2.08 20:19
...

Dobrý nápad,zkusím každá rada dobrá děkuji

Diskuzní téma - Název Města,vesnice
Dasty
75 příspěvků 13.2.08 18:45
Název Města,vesnice

Toto je anglický název města, Newnitz, toto město se má nacházet na moravě, nemáte někdo ponětí, které město se tak mohlo kolem roku 1836 jmenovat.

Diskuzní téma - Název Města,vesnice
Dasty
75 příspěvků 6.1.08 09:13
...

Děkuji za radu a informaci

Diskuzní téma - vepřová střívka
Dasty
75 příspěvků 4.1.08 15:21
vepřová střívka

Prosím milé labužníky,kteří mají zkušenosti se zabijačkou a příprav kolem ní o radu.Vím,že se dají vepřová střívka zasolit a tak vydrží.Mohla bych střívka třeba zamrazit?Mám obavu ,aby mě pak třeba střívka při plnění nebo vaření jitrnic nepopraskala ,nebo jak uchováváte vy na nějaký čas střívka?

Diskuzní téma - vepřová střívka

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Dasty »

Napsat uživateli Dasty zprávu   Přidat uživatele Dasty do přátel

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Kuře na medu Kuře na medu
Těstoviny s lososem v krému Těstoviny s lososem v krému
Kuřecí stehna na kari s mandlemi Kuřecí stehna na kari s...
Středomořské krůtí špízy (BBQ) Středomořské krůtí špízy (BBQ)
Boršč pro labužníky Boršč pro labužníky

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz