buraci

Score: 0 Registrován od: 12.09.05, naposledy on-line 5.12.11 17:02
Počet příspěvků v diskuzích: 1136 okolí Plzně

Koníčky: Máme tři pejsky, se kterými závodíme v canicrossu a scooteringu, a dvě děti, takže to jsou moje hlavní záliby:-) Jo a pak ještě ráda vařím a jím.

 
buraci
1136 příspěvků 1.12.09 09:33
Cukrářka

… stojí za to. Napsala ji jedna z nejlepších českých cukrářek, tedy člověk „od fochu“. Fotek je tam dost, každý recept je podrobně popsán. Je to určitě jedna z nejužitečnějších kuchařek, co jsou v současnosti na trhu.

Diskuzní téma - Vánoce a moje, jen moje dárky
buraci
1136 příspěvků 25.11.09 18:02
... ale toto bude možná zajímavé...

http://www.nejlevnejsi-knihy.cz/…ch.-0099119/

Uvidíme, jak se překladatel pochlapil… Už se skoro bojím.

Diskuzní téma - Vánoce a moje, jen moje dárky
buraci
1136 příspěvků 25.11.09 17:57
...

Sylvi, Moje francouzská kuchyně je postižena skutečně děsným překladem.

Diskuzní téma - Vánoce a moje, jen moje dárky
buraci
1136 příspěvků 13.10.09 14:27
Restaurace Na kopci, Praha - Smíchov

Na Smíchově mají restauraci mých snů. Personál je tam přívětivý, interiér čistý, vkusný a neformální, jídlo výborné, krásné upravené, kuřáky nepouštějí přes práh. A ty dezerty… Přestože se tato malá restaurace nachází poněkud stranou velkoměstského ruchu, stojí to za tu cestu. Zpátky k metru můžete jít pěšky, je to z kopečka a cestou můžete dumat, proč to takhle nejde i jinde. A doporučuji rezervaci, zájemců o chutnou krmi a slušné zacházení bývá mnoho, i v sobotu v poledne.

Diskuzní téma - Restaurace Na kopci, Praha - Smíchov
buraci
1136 příspěvků 7.10.09 16:56
Od pana Cuketky

Pan Cuketka má pěkný a ověřený recept: http://www.cuketka.cz/?…

Diskuzní téma - Musaka
buraci
1136 příspěvků 7.10.09 15:47
Kam s dětmi v Praze - netradičně?

Naši kluci už dlouho škemrají o výlet do Prahy a my pořád s manželem přemýšlíme, kam je vzít. Tu pražskou klasiku (Hrad, muzeum, Staromák atd.) už samozřejmě znají, byli jsme i v Mořském akváriu na Výstavišti. Nemáte někdo tip, kam vzít dva kluky a manžela, aby je to bavilo? Děkuji.

Diskuzní téma - Kam s dětmi v Praze - netradičně?
buraci
1136 příspěvků 7.10.09 15:45
...

Ahoj,
také ho již dlouho používám a potvrzuji, že funguje jako ten normální. Stejně dobrou zkušenost mám se sušeným droždím Alnatura.

Diskuzní téma - Alnatura Weinstein Backpulver-kypriaci prasok bez fosfatov
buraci
1136 příspěvků 2.10.09 15:04
...

Na přípitek se hodí ledacos (i slivovice:-). Pokud máš na mysli uvítací přípitek na začátku oslavy (aperitiv), pak se hodí suché bílé portské. Potom už se portské (zejména sladké červené) podává pouze na konci jídla k dezertům, vhodným sýrům, olivám atd. I pak je možno pronést přípitek, třeba nad svatebním dortem.

Diskuzní téma - Portské víno
buraci
1136 příspěvků 30.9.09 16:13
Můj oblíbený blog

… o bydlení, dekoracích a nejen o nich: http://beaute.blog.cz/ . Najdeš tam i další odkazy o bydlení.

Diskuzní téma - Stránky o bydlení
buraci
1136 příspěvků 9.9.09 10:40
Esme

… přesně to jsem chtěla napsat. Takových už jsme tu měli a kde je jim dneska konec… řiďme se tím, že orel much nelapá.

Diskuzní téma - Zpráva pro Dejwyda
buraci
1136 příspěvků 4.9.09 17:35
Farah

Bob by mohli mít v arabské prodejně Farah - http://www.ita.cz/farah/ .

Diskuzní téma - Kde sehnat boby ?
buraci
1136 příspěvků 4.9.09 08:43
Esme

Ono to jde o to, že angličtinou je nuceno mluvit dost lidí několik hodin v práci, protože mají kolegy, kteří se jinak nedomluví. Na konci pracovního dne už ti pak jde hlava kolem a v klidu rozešleš memo, kde kolegům připomeneš příští meeting s advertisement managerem a zajistíš, aby všechno bylo hotovo ASAP. Tohle bych asi lidem nevyčítala… Jiná věc je využití angličtiny v reklamě, lidé v kreativním oddělení reklamek jsou sakra dobře zaplacení na to, aby z nich občas vypadl hezký český slogan. Často se to i stane, bohužel jejich snaha často narazí na jejich vlastní šéfy, kteří hovoří pouze anglicky a nebo na zákazníka, který též hovoří pouze anglicky a pěkný slogan tudíž neocení. Kromě toho by bylo nutné předělávat závěr celoevropského spotu, kde se slogan objeví napsaný, a to bylo drahé a trvalo dlouho atd.
Já nemám z diskuse pocit, že by se chtěl někdo do angličtiny navážet. Pouze si myslím, že nám vadí ignorance s jakou jsou nám pořád dokola předkládany často bezduché anglické slogany, které pak bez rozmyslu přejímají naše děti. A pak také to, že (hlavně v Praze) existují podniky, kde se člověk nedomluví česky, protože majitel a personál nepokládají za nutné naučit se tak minoritní řeč jakou je čeština.

Diskuzní téma - Prznění mateřského jazyka
buraci
1136 příspěvků 3.9.09 14:04
Společná řeč

Ono by to bylo hezké, kdyby se člověk domluvil anglicky po celé Evropě, ale zatím je to trochu sci-fi. Není pravda, že by mladí ať už u nás nebo v cizině měli angličtinu zvládnutou aspoň na úrovni základního rozhovoru (kdo jsi, co chceš, kam jdeš). Vždycky se nám vyplatilo, pokud jsme si nastudovali aspoň základní fráze v řeči země, kam jsme měli namířeno, protože s angličtinou jsme si často ani neškrtli. Angličtina je dnes považovaná za samospasitelnou, a trochu se zapomíná na řeči sousedních zemí, tj. těch, které máme nejblíž, kde se dá celkem bez problémů studovat, pracovat atd. Například u nás v okolí Plzně je minimální zájem o němčinu (u naší místní učitelky jazyků se nyní učí 3 děti německy a skoro 20 anglicky…), přitom do Německa je to od nás pár desítek kilometrů. Takže angličtina je určitě dobrá, ale znalost dalších jazyků je pořád obrovská výhoda. I proto aby nedocházelo k prznění výslovnosti jazyka francouzského či italského, jak zmínila sveva. Pak mi nikdo nemohl v restauraci doporučovat gnoči!

Diskuzní téma - Prznění mateřského jazyka
buraci
1136 příspěvků 2.9.09 13:20
Alisko

NUR Volkswagen ist Das Auto! Žádná škodovka. Pro mě je zrovna tenhle slogan povedený, říká nám, že Volkswagen je TO německé auto, které by mělo být synonymem kvality, spolehlivosti atd., jednoduše Das Auto, nic jiného.

Diskuzní téma - Prznění mateřského jazyka
buraci
1136 příspěvků 2.9.09 13:19
Esme

Ano, to už jsem psala, v angličtině má slovo definitely více významů. V současné češtině má slovo definitivně význam konečně, s konečnou platností, nikoliv určitě nebo samozřejmě. Stojím si za tím, že užití definitivně v jiném smyslu zavání anglicismem či otrockým překladem (Ale ta káva je definitivně sladká - Ale ta káva je určitě sladká, co zní víc česky?), a není důvod ho používat, pokud čeština disponuje jinými slovy českého původu.

Citace: Proto by bylo slovo konečně také nejdokonalejším překladem cizího slova »definitivně«. Nebojíme se mluviti o konečném rozhodnutí, o konečné odpovědi, nebojme se také říkati, že bylo konečně rozhodnuto, konečně odpověděno, jako říkali naši předkové.
Celý článek je na http://naserec.ujc.cas.cz/archiv.php?… .

Diskuzní téma - Prznění mateřského jazyka
buraci
1136 příspěvků 2.9.09 09:10
Definitivně...

… samozřejmě, omlouvám se za překlep.

Diskuzní téma - Prznění mateřského jazyka
buraci
1136 příspěvků 2.9.09 09:05
Defitivně

… souhlasím s Janelitou. Podle slovníku cizích slov definitivní znamená konečný, a tedy definitivně - s konečnou platností. Definitely v angličtině má oproti tomu širší význam, nicméně ho proto nemůžeme bezhlavě přenášet do češtiny, tahá to za uši…

Diskuzní téma - Prznění mateřského jazyka
buraci
1136 příspěvků 17.6.09 14:19
Bali

přeji ti, ať se ti vše daří, hodně zdraví a kulinářských zážitků. Doufám, že narozeniny oslavíš v té vaší pěkné hospůdce (byli jsme tam s rodinou v neděli a moc nám všem chutnalo).

Diskuzní téma - K zítřejším narozeninám Bali
buraci
1136 příspěvků 26.5.09 17:39
:-(

A co kdybys raději srovnával srovnatelné (tj. srazy foodbloggerů u nás a v cizině, materiálu na webu najdeš dost)? Přestože labužnické srazy zřejmě nejsou moje krevní skupina, tak kritizovat bych si nedovolila, nebyla jsem tam, nic neochutnala… Jenom doufám, že na blížícím se Prague Food Festivalu nebude moc snobů jako ty, aspoň počasí nám slibují snobuvzdorné.

Diskuzní téma - Pozor, sraz labužníků!
buraci
1136 příspěvků 29.4.09 15:14
Jojo

Teo, zrovna jsem košťátku zastřihla proutky, býlí svázala, přidala pár muších křídel, to to zítra pofičí…

Diskuzní téma - Jen tak..

Zobrazit všechny příspěvky uživatele buraci »

Napsat uživateli buraci zprávu   Přidat uživatele buraci do přátel

Přátelé uživatele

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Trojité placičky - Gallette triple Trojité placičky - Gallette...
Štika na smetaně Štika na smetaně
Jahodový pohár Jahodový pohár
Vepřové podzimní závitky Vepřové podzimní závitky
Hovězí pečeně na jalovci a pivu Hovězí pečeně na jalovci a...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz