Recepty - vepřové koleno

Více z Maso ».

Vepřové koleno

Recepty s vepřovým kolenem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sezóna  Vepřové koleno a víno  

Jedná se o tradiční jídlo nejen v ČR, ale také v Německu či Rakousku. Vepřové koleno (jako celek s kůží) je dobrým zdrojem kolagenu. Obecně však vepřové řadíme mezi maso hůře stravitelné s vyšším obsahem tuku. Příliš častá konzumace vepřového masa je proto méně vhodná.

 Rady při nákupu

Jako u každého jiného masa hleďte především na čerstvost. Nejste-li si čerstvostí či způsobem úpravy jisti, poraďte se s řezníkem. Jedině poctivý řezník vám poradí a případně i přidá tip na vhodnou úpravu.

 Využití v kuchyni

V České republice se koleno nejčastěji peče vcelku a podává se tradičně na prkénku s křene, chlebem a hořčicí. Německá úprava je podobná, přílohu však volí v podobě bramborového knedlíku a zelí. Odlišně probíhá příprava tohoto pokrmu také v Rakousku – koleno se nejprve naloží a poté se opeče dokřupava.

 Skladování

Také při skladování je třeba dbát základních hygienických pravidel s co nejkratší dobou zpracování masa. Uskladněte koleno do lednice.

 Sezóna

Vepřová kolena jsou k dispozici celoročně. Doporučujeme však neminout zabijačkové hody v zimním období, kde se kolínko podává.

 Vepřové koleno a víno

Velmi vhodným vínem obecně k vepřovému je Modrý Portugal (seženete v různých cenových relacích). Pro milovníky piva lze podobně jako u dalších typicky českých specialit doporučit dobře vychlazenou dvanáctku.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Krkovička v lístkovém těstě (velikonoční pokrm) Krkovička v lístkovém těstě...
Houbová smaženice Houbová smaženice
Cibulačka Cibulačka
Horké maliny se zmrzlinou Horké maliny se zmrzlinou
Uzené se zelím a hruškami Uzené se zelím a hruškami

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz