Recepty - sójové kostky

Recepty s sójovými kostkami  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sójové kostky a víno  

Sójové kostky nahrazují maso v pokrmech, kde se přidává nakrájené na kousky. Vyrábějí se z vody a sójové mouky. Díky vysokému obsahu rostlinných bílkovin ji do jídelníčku zařazují vegetariáni a vegani. Neobsahuje lepek, proto jsou vhodné pro bezlepkovou dietu.

 Rady při nákupu

Nejkvalitnější sójové kostky dostanete v obchodech se zdravou výživou. Naleznete je i v sortimentu větších řetězců. Dobře si přečtěte informace na obalu produktu a zkontrolovat, zda jsou kostky bez plísní a se správnou, světle hnědou barvou.

 Využití v kuchyni

Sójové kostky, povařené ve slané vodě, je možné zpracovávat stejně jako maso. Používají k přípravě klasických českých receptů, které standarně obsahují maso - jako Katův šleh. Hodí se místo kuřecího, vepřového i hovězího masa. Použít je lze i do receptur s orientálním nádechem, jako sójové kostky v zázvorovém těstíčku.

 Skladování

Sójové kostky uchovávejte v originálním obalu a suchém prostředí. Po otevření je nejlepší zpracovat veškerý obsah balení, popřípadě jej opět hermeticky uzavřít, aby bylo zamezeno přístupu vzduchu. To z toho důvodu, že sójové kostky velmi dobře nasávají vlhkost.

 Sójové kostky a víno

Volba vína záleží na receptu, ve kterém kostky používáte. Tam, kde byste použili kuřecí maso, doporučujeme suché bílé víno. Do pokrmů, kam by se hodilo vepřové či hovězí, zvolte středně těžké červené.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Tiramisu z mascarpone Tiramisu z mascarpone
Meruňkový koláč s tvarohovou nádivkou Meruňkový koláč s...
Pomerančové rizoto nasladko Pomerančové rizoto nasladko
Špagety s pečenou červenou paprikou Špagety s pečenou červenou...
Pečené papriky s česnekem Pečené papriky s česnekem

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz