Recepty - sójové kostky

Recepty s sójovými kostkami  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sójové kostky a víno  

Sójové kostky nahrazují maso v pokrmech, kde se přidává nakrájené na kousky. Vyrábějí se z vody a sójové mouky. Díky vysokému obsahu rostlinných bílkovin ji do jídelníčku zařazují vegetariáni a vegani. Neobsahuje lepek, proto jsou vhodné pro bezlepkovou dietu.

 Rady při nákupu

Nejkvalitnější sójové kostky dostanete v obchodech se zdravou výživou. Naleznete je i v sortimentu větších řetězců. Dobře si přečtěte informace na obalu produktu a zkontrolovat, zda jsou kostky bez plísní a se správnou, světle hnědou barvou.

 Využití v kuchyni

Sójové kostky, povařené ve slané vodě, je možné zpracovávat stejně jako maso. Používají k přípravě klasických českých receptů, které standarně obsahují maso - jako Katův šleh. Hodí se místo kuřecího, vepřového i hovězího masa. Použít je lze i do receptur s orientálním nádechem, jako sójové kostky v zázvorovém těstíčku.

 Skladování

Sójové kostky uchovávejte v originálním obalu a suchém prostředí. Po otevření je nejlepší zpracovat veškerý obsah balení, popřípadě jej opět hermeticky uzavřít, aby bylo zamezeno přístupu vzduchu. To z toho důvodu, že sójové kostky velmi dobře nasávají vlhkost.

 Sójové kostky a víno

Volba vína záleží na receptu, ve kterém kostky používáte. Tam, kde byste použili kuřecí maso, doporučujeme suché bílé víno. Do pokrmů, kam by se hodilo vepřové či hovězí, zvolte středně těžké červené.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Guláš z hlívy ústřičné Guláš z hlívy ústřičné
Hovězí pečeně na jalovci a pivu Hovězí pečeně na jalovci a...
Losos na kopru s medovou omáčkou Losos na kopru s medovou...
Bramborový guláš s kabanosem Bramborový guláš s kabanosem
Kuře na kapustě Kuře na kapustě

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz