Recepty - slunečnicový olej

Recepty s slunečnicovým olejem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Slunečnicový olej a víno  

Slunečnicový olej patří mezi nejpoužívanější oleje. Je poměrně dost těžký, má jemnou chuť a pro lidský organismus není zrovna ideální volbou. Obsahuje poměrně mnoho nasycených mastných kyselin, které zvyšují hladinu cholesterolu v krvi. Podporuje tak výskyt srdečních příhod, není vhodný pro cukrovkáře a osoby, které se snaží zredukovat svou tělesnou váhu. V případě jeho použití bychom s ním měli vždy šetřit a celkově omezit jeho používání.

 Rady při nákupu

U slunečnicového oleje je vždy dobré investovat do kvality. Nevybírejte tedy tu nejlevnější variantu, ale pečlivě si přečtěte informace uvedené na obalu. Neplést si s řepkovým olejem, se kterým má velmi podobnou barvu i viskozitu. Nahradit jej lze olivovým a v nejlepším případě řepkovým olejem.

 Využití v kuchyni

Většina lidí slunečnicový olej využívá ke smažení, to je ovšem velká chyba, protože má poměrně nízký bod zakouření, a proto do sebe takto upravované potraviny tohoto oleje přijmou velké množství, což není zdraví prospěšné. Slunečnicový olej je v některých případech vhodné použít i do salátů jako v případě fazolového salátu s lískovými ořechy. Nejčastěji jej však nalezneme v klasickém bramborovém salátu, který však můžeme zkusit i na trochu netradiční způsob, třeba se štěrbákem.

 Skladování

Klasický slunečnicový olej je možné skladovat na suchém, dobře větraném a temném místě. Vhodný je k tomu původní obal, popřípadě skleněná nádoba.

 Slunečnicový olej a víno

V případě použití do salátů je vhodné snoubit se suchým bílým vínem. U ostatních receptů jsou směrodatné ostatní suroviny.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Žloutkové věnečky Žloutkové věnečky
Gazpacho z cuket s vejcem - Gazpacho di zucchine e uovo Gazpacho z cuket s vejcem -...
Grilovaný pstruh Grilovaný pstruh
Chléb s celerem Chléb s celerem
Vepřové kotlety na pivě Vepřové kotlety na pivě

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz