Recepty - salát ledový

Více z Zelenina ».

Salát ledový

Recepty s ledovým salátem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Ledový salát je typický svou světle zelenou barvou, u košťálu bílou. Při konzumaci křupe, v létě osvěžuje, je lehký. Nemá téměř žádné energetické hodnoty, výživových má však díky minerálním látkám, vitamínům B, C a E mnoho. Využívá se v redukčních dietách. Salát uklidňuje nervy, zmírňuje stres, pomáhá usnutí.

 Rady při nákupu

Salát koupíme v ovoci a zelenině, supermarketech, obchodech s potravinami, na trzích, farmách apod. Kontrolujeme listy, zda nejsou ovadlé, napadené plísní, poškozené.

 Využití v kuchyni

Salát se nejčastěji uplatňuje jako předkrm či příloha k hlavnímu chodu. Slouží jako hlavní surovina stejnojmenného pokrmu, do kterého dle libosti přidáváme další zeleninu, ovoce, sýr, tofu, těstoviny, rýži, kuskus, libové maso, ryby - Ledový salát s tuňákem, sóju, mořské plody - Ledový salát s krabí zálivkou, bylinky, luštěniny, případně i uzeniny.

 Skladování

Salát skladujeme v lednici. Pokud ovadne, odloupneme vrchní vrstvu a dále zpracováváme. Pokud se však na vrchu salátu objeví jakýkoliv náznak plísně, ihned ho vyhodíme. Pokud je totiž plíseň viditelná, znamená to, že už prorostla celým obsahem dané potraviny.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Ořechový koláč Ořechový koláč
Květákové placičky s majoránkou Květákové placičky s...
Pečené papriky s česnekem Pečené papriky s česnekem
Staročeské kotlety Staročeské kotlety
Cuketové placky Cuketové placky

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz