Recepty - rýže parboiled

Rýže parboiled známe také jako: vaporizovaná rýže

Recepty s rýží parboiled  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Rýže parboiled je speciálně upravovaná předvařená rýže, která se vakuuje a je technologickými postupy řádně zpevněna. Díky tomu se po uvaření nelepí a je sypká. Rýže parboiled je velmi populární rýží pro její snadnou přípravu. V porovnání s loupanou rýží má dvojnásobně vyšší nutriční hodnoty. Je zdrojem vitamínů, zejména B i niacinu, kyseliny listové, minerálních látek a stopových prvků.

 Rady při nákupu

Rýže parboiled je běžně k dostání v supermarketech i menších obchodech s potravinami. Nejznámější je zřejmě rýže natural v úpravě parboiled. Její barva je žlutá, po uvaření krásně zbělá. Prodává se nejčastěji ve varných sáčcích. Díky speciální technologii je rozptyl vaření různorodý, ale podstatné je, že v sobě udrží vitamíny a minerály. Řiďte se pokyny na krabici s rýží.

 Využití v kuchyni

Rýže se nelepí a je kyprá. Hodí se do pokrmů, kde chcete připravit jídlo na skus, tzv. al dente. Absorbuje hodně vody, což vezměte v potaz i při vaření. Je lepší dát vody více než méně. Po uvaření v osolené vodě se nechá okapat a servíruje se. Skvěle se hodí jako příloha k masu nebo k dušené zelenině. Paraboiled rýži budete potřebovat na recept hejk na víně s pikantní rýží či s houbami nebo na zeleninovo-rýžovou polévku.

 Skladování

Skladování parboiled rýže je podobné jako u rýže bílé. Je potřeba jí skladovat v uzavřené nádobě a v suchu. Také teplota by měla být raději nižší. Uvařenou rýži skladujeme v lednici s přiklopeným víkem, ale měli bychom ji zpracovat, co nejrychleji.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Třeboňský tataráček z kapra Třeboňský tataráček z kapra
Zelené karí s kuřetem a chřestem Zelené karí s kuřetem a...
Vaječný salát s pomeranči a řeřichou Vaječný salát s pomeranči a...
Horké maliny se zmrzlinou Horké maliny se zmrzlinou
Hovězí znojemská pečeně Hovězí znojemská pečeně

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz