Recepty - rýže parboiled

Rýže parboiled známe také jako: vaporizovaná rýže

Recepty s rýží parboiled  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Rýže parboiled je speciálně upravovaná předvařená rýže, která se vakuuje a je technologickými postupy řádně zpevněna. Díky tomu se po uvaření nelepí a je sypká. Rýže parboiled je velmi populární rýží pro její snadnou přípravu. V porovnání s loupanou rýží má dvojnásobně vyšší nutriční hodnoty. Je zdrojem vitamínů, zejména B i niacinu, kyseliny listové, minerálních látek a stopových prvků.

 Rady při nákupu

Rýže parboiled je běžně k dostání v supermarketech i menších obchodech s potravinami. Nejznámější je zřejmě rýže natural v úpravě parboiled. Její barva je žlutá, po uvaření krásně zbělá. Prodává se nejčastěji ve varných sáčcích. Díky speciální technologii je rozptyl vaření různorodý, ale podstatné je, že v sobě udrží vitamíny a minerály. Řiďte se pokyny na krabici s rýží.

 Využití v kuchyni

Rýže se nelepí a je kyprá. Hodí se do pokrmů, kde chcete připravit jídlo na skus, tzv. al dente. Absorbuje hodně vody, což vezměte v potaz i při vaření. Je lepší dát vody více než méně. Po uvaření v osolené vodě se nechá okapat a servíruje se. Skvěle se hodí jako příloha k masu nebo k dušené zelenině. Paraboiled rýži budete potřebovat na recept hejk na víně s pikantní rýží či s houbami nebo na zeleninovo-rýžovou polévku.

 Skladování

Skladování parboiled rýže je podobné jako u rýže bílé. Je potřeba jí skladovat v uzavřené nádobě a v suchu. Také teplota by měla být raději nižší. Uvařenou rýži skladujeme v lednici s přiklopeným víkem, ale měli bychom ji zpracovat, co nejrychleji.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Kuřecí stehna na kari s mandlemi Kuřecí stehna na kari s...
Bílá ředkev plněná jehněčím masem Bílá ředkev plněná jehněčím...
Chilli con carne Chilli con carne
Pečený bůček s blumami Pečený bůček s blumami
Gratinované brambory (DIA)* Gratinované brambory (DIA)*

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz