Recepty - jasmínová rýže

Jasmínová rýže

Recepty s jasmínovou rýží  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

S jasmínovou rýží se nejčastěji můžete setkat v thajské kuchyni. Jasmínová rýže má dlouhá zrna s lehce průsvitným povrchem. Před vařením má příjemnou ořechovou vůn, během vaření se rozvine vůně jasmínových květů. Díky lepivé konzistenci je oblíbená především v asijských zemích, díky oblíbenosti východních kuchyní se dostala i do Evropy.

 Rady při nákupu

Běžně ji seženete i v supermarketu nebo ve vietnamských večerkách. Prodává se buď v půlkilových krabicích, vážená a nebo ve větších pytlích. Pozor na záměnu s rýží basmati, která je jasmínové rýži hodně podobná. Jasmínová je ale cítit lehce po oříšcích. Na tržištích a v obchodech, kde se rýže váží, sledujte, jak je skladovaná, není plesnivá a zda v ní nejsou moli. Nejčastěji pochází severu Thajska.

 Využití v kuchyni

Jasmínová rýže se hodí ako příloha, svou vůní skvěle doplní nejen asijská jídla. V Thajsku se často podává jako smažená rýže Khao Pad. Užijete ji i při přípravě sladkých dezertů - doporučujeme rýžový nákyp s jablky.

 Skladování

Jasmínová rýže má ráda pokojovou teplotu, která nesmí přesáhnout 25°C. Skladujeme na suchém a tmavším místě. Vlhkost vzduchu by neměla přesáhnout 75 procent, jinak by mohla rýže plesnivět.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Třeboňský tataráček z kapra Třeboňský tataráček z kapra
Kapustičky na slanině Kapustičky na slanině
Karbanátky Karbanátky
Vepřové podzimní závitky Vepřové podzimní závitky
Candát s fíky a slaninou Candát s fíky a slaninou

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz