Recepty - rýže dlouhozrnná

Rýže dlouhozrnná známe také jako: vodní rýže

Recepty s dlouhozrnnou rýži  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Dlouhozrnná rýže patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější rýže u nás. Výjimečně dlouhá a široká zrna mají jehličkovitý tvar. Při zpracování jednotlivých zrnek dochází k jejich leštění, proto má sušší konzistenci a delší životnost. Díky kvalitě zrn a skvělé chuti je tato rýže univerzální.

 Rady při nákupu

Na trhu je několik druhů dlouhozrnné rýže. Jednotlivé druhy vybíráme vždy podle toho, k jakému účelu nám bude rýže sloužit. Pokud si pořídíme rýži bez varných sáčků, je zapotřebí nejprve propláchnout rýži pod tekoucí vodou. Stejně jako u spoustě jiných věcí, i zde se vyplatí zainvestovat do rýže a dát přednost kvalitě před kvantitou.

 Využití v kuchyni

Využití dlouhozrnné rýže v kuchyni je nekonečné. Je ideální nízkolkalorická příloha nebo jako rýžový salát s krůtím masem. Dlouhozrnná rýže se hodí zkrátka všude, kde potřebujete chutnou přílohu k hlavnímu jídlu, zahustit polévku nebo si zdravě pochutnat.

 Skladování

Skladujeme na suchém místě, mimo vystavení přímého slunečního svitu. Ideální skladování rýže je teplota pod 25°C a maximální vlhkost vzduchu by neměla překročit 75 procent. Při správném skladování vydrží rýže i několik let. Uvařenou rýži lze skladovat v lednici až týden, při zamražení i několik měsíců.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Špagety s pečenou červenou paprikou Špagety s pečenou červenou...
Rebarborový crumble Rebarborový crumble
Grilovaná vepřová žebra Grilovaná vepřová žebra
Zelené karí s kuřetem a chřestem Zelené karí s kuřetem a...
Koláč s jahodami Koláč s jahodami

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz