Recepty - popcorn

Recepty s popcornem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Popcorn a víno  

Popcorn je pražená kukuřice, jejích zrníčka vlivem zvýšené teploty puknou a změní se v chutný světlý nabobtnalý chomáček. Název vznikl z anglického “pop“, prasknout, a “corn“, kukuřice. Podává se jako chuťovka na oslavách nebo v kině. Díky své nízké výživové hodnotě se skvěle hodí jako náhražka jiných chuťovek, jako jsou brambůrky, arašídy a další.

 Rady při nákupu

Popcorn se dnes v každém obchodě v oddělení s chipsy. Koupíte ho puknutý v předem přichystaných v papírových pytlících. Pokud chcete popcorn teplý, kupte si popcorn do mikrovlnky. Nejčastěji bývá solený, solený s máslem, s příchutí sýra nebo slaniny. Pro domácí přípravu vyberte větší druh kukuřičných semen, které mají vyšší obsah škrobu. Koupíte je ve zdravé výživě.

 Využití v kuchyni

Popcorn je pochutina a do pokrmů se nepřidává. Doma si můžete připravit neslanou, slanou nebo i sladkou dobrotu - na karamelizovaný popcorn potřebujete cukr krystal namísto soli.
Popcorn se mimo kuchyni používá na výrobu věnců. Chomáčky se ale lepí lepidlem, proto pak popcorn není jedlý.

 Skladování

Předem nepřipravenou kukuřici je dobré skladovat na suchém a dobře větraném místě, bez možnosti přístupu škůdců a hlodavců. Předem připravenou a zakoupenou kukuřici do mikrovlnky je dobré mít taktéž na suchém místě a popcorn okamžitě po přípravě zkonzumovat.

 Popcorn a víno

Popcorn a víno nejdou příliš dohromady, pokud se však tuto kombinaci rozhodněte vyzkoušet, měli byste zvolit lehké bílé víno.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Kuře na medu Kuře na medu
Hovězí znojemská pečeně Hovězí znojemská pečeně
Jarní špenát zapečený se sýrem Jarní špenát zapečený se sýrem
Chilli con carne Chilli con carne
Horké maliny se zmrzlinou Horké maliny se zmrzlinou

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz