Recepty - pekingské zelí

Více z Zelenina ».

Pekingské zelí

Pekingské zelí známe také jako: čínské zelí

Recepty s Pekingským zelím  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Pekingské zelí, někdy nazývané čínské, má svůj název odvozen od své země původu, Číny. Od zelí našeho, evropského, se liší svým podlouhlým tvarem a křehčími, vrásčitými listy. Dlouhé listy mají světlezelenou barvu, většinu z nich tvoří bílé dužnaté pruhy s do kraje vybíhajícími paprsky. Obsahuje vitamíny skupiny B, C a minerální látky. Má nízkou energetickou hodnotu, hodí se tedy pro redukční diety. Blahodárně působí na trávení. Obklady z listů zklidňují podrážděnou pokožku a bolest hlavy.

 Rady při nákupu

Tento druh zelí koupíme v ovoci a zelenině, na trzích i běžných obchodech s potravinami po celý rok. Prodává se volně, zabalené ve fólii. Někdo si ho pěstuje doma, jelikož vyroste i za dva měsíce. Kupujeme zeleninu s vypnutými, čerstvými listy bez známek poškození či plísně. Nebereme si zelí, které má na spodním košťálu hnědé čárky, které značí, že není čerstvé.

 Využití v kuchyni

Pekingské zelí krájíme hlavně do salátů, a to slaných i sladkých s ovocem. Dále se hodí do masových, bramborových, zeleninových, rybích, houbových jídel, a to restovaných, dušených i pečených. Specialitou dánské kuchyně je Pečené čínské zelí. Zjemní chuť každého pokrmu, především uzenin - Pekingské zelí se šunkou. Lze ho přidat i do polévky, omelety, naplnit jím kachnu, kuře i jinou drůbež. V Asijské kuchyni se zpracovává hlavně do rýžových a masových směsí.

 Skladování

Skladujeme v ledničce maximálně 14 dní.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Květáková polévka Květáková polévka
Kynuté lívanečky ze špaldové celozrnné krupice Kynuté lívanečky ze...
Chléb s celerem Chléb s celerem
Pečené uzené koleno Pečené uzené koleno
Vepřové podzimní závitky Vepřové podzimní závitky

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz