Recepty - ovocný čaj

Recepty s ovocným čajem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Ovocný čaj je směsicí nejrůznějších ingrediencí. Nejčastěji se jedná o ibišek, pomerančovou kůru, jablko, šípek a citrónovou trávu. Nejedná se o lístky z čajovníku, je rozdílný podle složení. Pro lidský organismus jsou ovocné čaje zdraví prospěšné, podobně jako samotné ovoce. Dodávají tělu přísun vitamínu C a určují také výsledné aroma čaje. Vybrané ovoce tak čaj zároveň i mírně sladí, např. jablko, současně zavodňují a neobsahují kofein.

 Rady při nákupu

Pravých aromatizovaných čajů s chutí a stopách po ovoci je na trhu málo. Většina z nich má pěkný obal, ale obsahuje drť s výraznou kyselostí. Vybírejte si sypané čaje s kousky ovoce, pečené čaje nebo čaje z lékáren. V hypermarketu se tak často setkáte s drahým, ale nekvalitním čajem. Ovocný čaj libých vůní a chutí většinou pochází z bio produkce čajoven. Dost často bývá podpořen o tein a bylinky. Nejméně kvalitní bývají sáčkové ovocné čaje, ty obsahují zejména drť, která vám neposkytne to samé. S dobrým čajem se člověk může setkat i od prodejců na trzích.

 Využití v kuchyni

Ovocný čaj si člověk může připravit i sám, stačí přelít vámi vybrané ovoce s jeho lístky a nechat ho louhovat. Jedině tak máte jistotu, že je čaj stoprocentně z ovoce. Nicméně chuť i aroma dodají sladidla, barviva a emulgátory, které jsou právě z obchodů. Ovocné čaje se doporučuje střídat s jinými druhy čajů, po delší době vedou k překyselování organismu. V zimním období vás rozhodně zahřeje vánoční pečený čaj. Do sladkých pokrmů nemusí být použita jen šťáva z kompotu, zkuste ji obměnit oslazeným ovocným čajem s medem a vznikne vám nový recept na ovocný desert.

 Skladování

Ovocné čaje uchovávejte v suchu bez přímého kontaktu se slunečním svitem. Ovoce na výrobu pečených čajů lze uskladnit v mrazáku.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Králík pečený na česneku Králík pečený na česneku
Kuře na medu Kuře na medu
Zapečený losos s pórkem (pro Lvy) Zapečený losos s pórkem...
Třeboňský tataráček z kapra Třeboňský tataráček z kapra
Dušené hovězí na bobkových listech - Boeuf étuvé au feuilles de laurier Dušené hovězí na bobkových...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz