Recepty - ovocný čaj

Recepty s ovocným čajem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Ovocný čaj je směsicí nejrůznějších ingrediencí. Nejčastěji se jedná o ibišek, pomerančovou kůru, jablko, šípek a citrónovou trávu. Nejedná se o lístky z čajovníku, je rozdílný podle složení. Pro lidský organismus jsou ovocné čaje zdraví prospěšné, podobně jako samotné ovoce. Dodávají tělu přísun vitamínu C a určují také výsledné aroma čaje. Vybrané ovoce tak čaj zároveň i mírně sladí, např. jablko, současně zavodňují a neobsahují kofein.

 Rady při nákupu

Pravých aromatizovaných čajů s chutí a stopách po ovoci je na trhu málo. Většina z nich má pěkný obal, ale obsahuje drť s výraznou kyselostí. Vybírejte si sypané čaje s kousky ovoce, pečené čaje nebo čaje z lékáren. V hypermarketu se tak často setkáte s drahým, ale nekvalitním čajem. Ovocný čaj libých vůní a chutí většinou pochází z bio produkce čajoven. Dost často bývá podpořen o tein a bylinky. Nejméně kvalitní bývají sáčkové ovocné čaje, ty obsahují zejména drť, která vám neposkytne to samé. S dobrým čajem se člověk může setkat i od prodejců na trzích.

 Využití v kuchyni

Ovocný čaj si člověk může připravit i sám, stačí přelít vámi vybrané ovoce s jeho lístky a nechat ho louhovat. Jedině tak máte jistotu, že je čaj stoprocentně z ovoce. Nicméně chuť i aroma dodají sladidla, barviva a emulgátory, které jsou právě z obchodů. Ovocné čaje se doporučuje střídat s jinými druhy čajů, po delší době vedou k překyselování organismu. V zimním období vás rozhodně zahřeje vánoční pečený čaj. Do sladkých pokrmů nemusí být použita jen šťáva z kompotu, zkuste ji obměnit oslazeným ovocným čajem s medem a vznikne vám nový recept na ovocný desert.

 Skladování

Ovocné čaje uchovávejte v suchu bez přímého kontaktu se slunečním svitem. Ovoce na výrobu pečených čajů lze uskladnit v mrazáku.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Pečené uzené koleno Pečené uzené koleno
Chilli con carne Chilli con carne
Pomerančové rizoto nasladko Pomerančové rizoto nasladko
Králík pečený na česneku Králík pečený na česneku
Smažená cibulová kolečka Smažená cibulová kolečka

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz