Recepty - olivový olej

Recepty s olivovým olejem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Olivový olej je momentálně jeden z nejvyhledávanějších olejů, což však neznamená, že se jedná o nejkvalitnější olej. I tak nám ale má co nabídnout. Je velmi prospěšný při kardiovaskulárních a nádorových onemocněních, má výrazné antioxidační účinky, obsahuje vitamíny A, E, D a K. Snižuje hladinu cholesterolu, působí proti zácpě a nadýmání, má detoxikační účinky a podporuje metabolismus. Je používán především ve středozemní kuchyni, kde je považován za lék proti stárnutí.

 Rady při nákupu

Tím nejlepším olejem je panenský olivový olej, který si v sobě uchovává nejvíce zdraví prospěšných látek. Rafinovaný olivový olej je vhodný nejvíce na smažení, protože během rafinace ztratil většinu látek, které pozitivně působí na náš organismus. Panenský olivový olej je vždy označen, abyste měli jistotu kvality, vždy raději sáhněte po známějších značkách.

 Využití v kuchyni

Olivový olej je jedním z nejvšestrannějších pomocníků v kuchyni. Je na něm možné s ním smažit, vařit, ale nejvíce si jeho úžasnou chuť vychutnáte ve studené kuchyni, ve které má nezastupitelné místo. Mnoho středomořských receptů na tomto oleji přímo stojí jako například známé caprese. Dává pokrmům zajímavou svěžest a to jak salátům, tak i nejrůznějším toastům s olivovým olejem. Je neodmyslitelnou složkou těstovin a vlastně celé italské, ale i řecké a španělské kuchyně.

 Skladování

Skladujeme na chladném místě v uzavřené nádobě po dobu několika let.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Třeboňský tataráček z kapra Třeboňský tataráček z kapra
Krkovička v lístkovém těstě (velikonoční pokrm) Krkovička v lístkovém těstě...
Gratinované brambory (DIA)* Gratinované brambory (DIA)*
Rizoto s batáty Rizoto s batáty
Guláš z hlívy ústřičné Guláš z hlívy ústřičné

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz