Recepty - mozzarella

Recepty s mozzarellou  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Mozzarella je italský měkký sýr patřící do skupiny „hnětených sýrů“. Její jméno vzniklo z italského pojmu „mozzare“ tedy „uříznout“ (po hnětení sýrové hmoty se kousek „odřízne“ a vznikne kulička). Díky velké poptávce po tomto jemném a čerstvém sýru, se vyrábí nejen pravá Mozzarella di Bufala Campana, ale i fior di latte (mléčký květ). Mozzarella di Bufala Campana má statut DOC, vyrábí se z mléka černých buvolic a to v Kampánii, Laziu a v okolí Foggie v Apulii. Fior di latte je z kravského mléka.

 Rady při nákupu

Pravou mozzarellu z buvolího mléka seženete ve specializovaných obchodech s italskými delikatesami, připravte se, že je poměrně drahá, ale určitě stojí za ochutnání. Její levnější náhražku, tedy fior di latte, prodávají ve všech supermarketech a to v různé podobě – nejčastěji jako kulaté mozzarelly balené v plastovém sáčku se slaným nálevem, ale také uzené, bylinkové, spletené do copu nebo jako mini třešinky ve vaničce.

 Využití v kuchyni

Mozzarella má jemnou, svěží, nasládlou a mléčnou příchuť. Hodí se do zeleninových salátů, na pizzu či k těstovinám. Můžete ji různě zapékat, obalovat a smažit. Nejpopulárnější je její kombinace s rajčaty, olivovým olejem, bazalkou a balsamikovým octem (Insalata Caprese), ale výborná je i se sušenými šunkami, např. s prosciutttem.

 Skladování

Čerstvou a nebalenou mozzarellu spotřebujte v den nákupu. U balených mozzarell se řiďte lhůtou spotřeby uvedenou na obalu a po otevření skladujte v původním nálevu a to v lednici, max. však 2 dny.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Těstoviny primavera s chřestem Těstoviny primavera s chřestem
Pečené papriky s česnekem Pečené papriky s česnekem
Grilovaná vepřová žebra Grilovaná vepřová žebra
Krémové rizoto s brokolicí a sušenými rajčaty Krémové rizoto s brokolicí...
Hruškový koláč Hruškový koláč

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz