Recepty - mozzarella

Recepty s mozzarellou  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Mozzarella je italský měkký sýr patřící do skupiny „hnětených sýrů“. Její jméno vzniklo z italského pojmu „mozzare“ tedy „uříznout“ (po hnětení sýrové hmoty se kousek „odřízne“ a vznikne kulička). Díky velké poptávce po tomto jemném a čerstvém sýru, se vyrábí nejen pravá Mozzarella di Bufala Campana, ale i fior di latte (mléčký květ). Mozzarella di Bufala Campana má statut DOC, vyrábí se z mléka černých buvolic a to v Kampánii, Laziu a v okolí Foggie v Apulii. Fior di latte je z kravského mléka.

 Rady při nákupu

Pravou mozzarellu z buvolího mléka seženete ve specializovaných obchodech s italskými delikatesami, připravte se, že je poměrně drahá, ale určitě stojí za ochutnání. Její levnější náhražku, tedy fior di latte, prodávají ve všech supermarketech a to v různé podobě – nejčastěji jako kulaté mozzarelly balené v plastovém sáčku se slaným nálevem, ale také uzené, bylinkové, spletené do copu nebo jako mini třešinky ve vaničce.

 Využití v kuchyni

Mozzarella má jemnou, svěží, nasládlou a mléčnou příchuť. Hodí se do zeleninových salátů, na pizzu či k těstovinám. Můžete ji různě zapékat, obalovat a smažit. Nejpopulárnější je její kombinace s rajčaty, olivovým olejem, bazalkou a balsamikovým octem (Insalata Caprese), ale výborná je i se sušenými šunkami, např. s prosciutttem.

 Skladování

Čerstvou a nebalenou mozzarellu spotřebujte v den nákupu. U balených mozzarell se řiďte lhůtou spotřeby uvedenou na obalu a po otevření skladujte v původním nálevu a to v lednici, max. však 2 dny.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Losos na kopru s medovou omáčkou Losos na kopru s medovou...
Králík pečený na česneku Králík pečený na česneku
Těstovinový salát s houbami a polníčkem Těstovinový salát s houbami...
Horké maliny se zmrzlinou Horké maliny se zmrzlinou
Velikonoční nádivka Velikonoční nádivka

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz