Recepty - lískové ořechy

Recepty s lískovými ořechy  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Lískové ořechy rostou na lísce obecné, jsou považované za opravdovou delikatesu, ale i zdraví prospěšnou surovinu. Obsahují velké množství energie a jsou tak vhodné pro sportovce. Mají také vysoký obsah vitamínů (hlavně skupiny B a E) a minerálů. Vyskytují se hlavně v Evropě a severní Americe.

 Rady při nákupu

Lískové ořechy se prodávají na váhu nebo balené v sáčku, nevyloupané, vyloupané celé, drcené či půlené. Seženete je ve všech prodejnách a supermarketech běžně po celý rok. Při nákupu kontrolujte dobu trvanlivosti a možné napadení červy.

 Využití v kuchyni

Lískové ořechy se používají v různých formách, v teplé i studené kuchyni – syrové, pražené, loupané, neloupané, namleté nebo nasekané. Přidávají se hlavně do sladkých jídel, koláčů, dortů, müsli, ovesných kaší a jiných dezertů. Můžete je také nakládat do medu nebo z nich připravit ořechové mléko či máslo. Lískové ořechy se používají do některých pokrmů exotické kuchyně nebo do salátů, výborné jsou také pražené a osolené.

 Skladování

Neloupané a loupané celé lískové ořechy skladujte v suchém, chladném a větraném prostředí. Mají tendenci plesnivět. Nasekané a namleté příliš dlouho nevydrží, kontrolujte vždy jejich trvanlivost a po otevření skladujte v mrazáku.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Grilovaný pstruh Grilovaný pstruh
Kuřecí tortilla s rajčaty a ledovým salátem Kuřecí tortilla s rajčaty a...
Guláš z hlívy ústřičné Guláš z hlívy ústřičné
Pečená kuřecí stehna Pečená kuřecí stehna
Kuřecí stehna na kari s mandlemi Kuřecí stehna na kari s...

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz