Recepty - lískové ořechy

Recepty s lískovými ořechy  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Lískové ořechy rostou na lísce obecné, jsou považované za opravdovou delikatesu, ale i zdraví prospěšnou surovinu. Obsahují velké množství energie a jsou tak vhodné pro sportovce. Mají také vysoký obsah vitamínů (hlavně skupiny B a E) a minerálů. Vyskytují se hlavně v Evropě a severní Americe.

 Rady při nákupu

Lískové ořechy se prodávají na váhu nebo balené v sáčku, nevyloupané, vyloupané celé, drcené či půlené. Seženete je ve všech prodejnách a supermarketech běžně po celý rok. Při nákupu kontrolujte dobu trvanlivosti a možné napadení červy.

 Využití v kuchyni

Lískové ořechy se používají v různých formách, v teplé i studené kuchyni – syrové, pražené, loupané, neloupané, namleté nebo nasekané. Přidávají se hlavně do sladkých jídel, koláčů, dortů, müsli, ovesných kaší a jiných dezertů. Můžete je také nakládat do medu nebo z nich připravit ořechové mléko či máslo. Lískové ořechy se používají do některých pokrmů exotické kuchyně nebo do salátů, výborné jsou také pražené a osolené.

 Skladování

Neloupané a loupané celé lískové ořechy skladujte v suchém, chladném a větraném prostředí. Mají tendenci plesnivět. Nasekané a namleté příliš dlouho nevydrží, kontrolujte vždy jejich trvanlivost a po otevření skladujte v mrazáku.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Guláš z hlívy ústřičné Guláš z hlívy ústřičné
Boršč pro labužníky Boršč pro labužníky
Bylinkové palačinky s chřestem Bylinkové palačinky s chřestem
Těstovinový salát s kuřecím masem Těstovinový salát s kuřecím...
Vepřové medailonky s česnekovou omáčkou Vepřové medailonky s...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz