Recepty - krůtí maso

Více z Maso ».

Krůtí maso

Recepty s krůtím masem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Maso z krůty by lidé měli konzumovat kvůli lehké stravitelnosti, nízkému obsahu tuků, bílkovinám. Řadíme ho do skupiny drůbežího masa. V domácím prostředí se chovají pro peří a právě na maso. Nejsou náročné, jelikož se živí převážně hmyzem, obilovinami, trávou. Krocani dorůstají do hmotnosti až 15 kg a krůty do 10 kg. Lidé ho mohou konzumovat i během redukčních diet, hodí se i pro nemocné a malé děti. Mimo jiné ho najdeme v konzervách pro domácí mazlíčky.

 Rady při nákupu

Krůtu a krocana koupíme v drůbežích prodejnách, chlazené v supermarketech, mražené a konzervované i v menších obchodech s potravinami. Živá zvířata se chovají na farmách, ale i doma na zahradách. Nakupujeme maso pružné, bez zápachu, světle růžové.

 Využití v kuchyni

Krůtí má v kuchyni široké využití, pečeme ho, dusíme, smažíme, restujeme, grilujeme, zapékáme, meleme, plníme, vaříme apod. Oblíbené jsou rolády, nákypy, špízy, guláše, ragú, medailonky, závitky, čína. Krůtí maso se hodí do salátů, polévek, koktejlů, k těstovinám, rýži, bramborám, kuskusu. Jemná chuť se může zvýraznit ovocem, karamelem, kokosem - Kokosové krůtí řízky s ananasem, podtrhnou ho i sýry, zelenina, bylinky - Krůtí stehna na šalvěji, rozumí si se slaninou, česnekem apod. Krocan se upravuje podobně, ve Spojených státech ho pečou na Den díkůvzdání a Štědrý večer. Plní ho jablky či kaštanovou nádivkou.

 Skladování

Krůtí chlazené skladujeme v ledničce maximálně 4 dny, v mrazáku do jednoho roku.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Bazalkové máslo Bazalkové máslo
Vepřové s vejci a brambory Vepřové s vejci a brambory
Květákové placičky s majoránkou Květákové placičky s...
Kachní prsa s badyánem Kachní prsa s badyánem
Středomořské krůtí špízy (BBQ) Středomořské krůtí špízy (BBQ)

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz