Recepty - koriandr

Recepty s koriandrem  Rady při nákupu  Použití v kuchyni  Skladování  Sezóna  Koriandr a víno  

Čerstvý koriandr je bylinka s aromatickými, střapatými zelenými listy. Chutná lehce štiplavě. Využívá se ve i v asijské kuchyni, nesmí chybět ve vietnamské polévce pho bo. Koriandr je vzdáleně příbuzný kopru, anýzu či kmínu, a svým vzhledem jim je podobný, proto pozor na záměnu - vypadá jako hladkolistá petržel":http://www.labuznik.cz/…nce/petrzel/. Koriandr napomáhá trávení a pročišťuje celé tělo. Jeho semena se využívají pro přípravu čaje, který pozitivně působí na chuť k jídlu a proti nadýmání. Malé plody koriandru slouží jako koření.

 Rady při nákupu

Čerstvý koriandr koupíte ve vietnamských obchodech, na tržištích nebo ve velkých supermarketech. Barva listů by měla být krásně zelená a svěží, povadlé listy zabarvené do žluta nekupujte. Nezaměňte si ho s hladkolistou petrželkou - rozdíl poznáte hned podle vůně. A čím nahradit koriandr? Bohužel ničím. Jeho specifická chuť je v pokrmech nezaměnitelná.

 Použití v kuchyni

Čerstvý koriandr se přidává do salátů, ale také do pokrmů z hovězího a vepřového masa. Skvěle chutnají například masové kuličky s koriandrem. Nalezneme ho v mnoha exotických receptech, jako je třeba sečuánský lilek s rajčaty a koriandrem. Je také často součástí indického koření. S jeho chutí se setkáme i u nakládaných hub, okurek, ale také v pečivu a omáčkách. Své využití nachází také ve výrobě alkoholických nápojů.

 Skladování

Listy koriandru skladujte v suchu a chladu. Nejvhodnější je koriandr pěstovat v domácích podmínkách, v květináči za oknem.

 Sezóna

Sezóna koriandru nastává od jara do podzimu. Doma pěstovaný koriandr je k dispozici celoročně.

 Koriandr a víno

Koriandr je chuťově výrazný a k jídlům, ve kterých je velmi cítit, je vhodné suché červené víno, k salátům zase suché bílé. Koriandr je také často užíván k výrobě kořeněných vín.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Kynuté lívance podle mojí babičky Kynuté lívance podle mojí...
Kuřecí stehna na kari s mandlemi Kuřecí stehna na kari s...
Středomořské krůtí špízy (BBQ) Středomořské krůtí špízy (BBQ)
Brokolicová polévka se smetanou Brokolicová polévka se...
Vepřové medailonky s česnekovou omáčkou Vepřové medailonky s...

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz