Recepty - klobása

Více z Maso ».

Klobása

Recepty s klobásou  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Klobása je masný výrobek. Vyrábí se z vepřového, kuřecího, krůtího, hovězího, skopového masa, ale i z jiných druhů. Kořeněné maso s houskou namočenou v mléce pěchujeme do vypláchnutých střívek, dobře uzavřeme a máme hotovou klobásu. Výborné jsou ještě vyuzené v domácí udírně.

 Rady při nákupu

Co bychom měli první kontrolovat je obsah masa v klobáse (min. 72 %), jelikož se nám může stát, že místo masa budeme konzumovat jenom separát, kůže a odřezky z kostí. Také bychom měli ohlídat procento soli. Pokud ve složení zahlédneme mouku či škrob, rozhodně se poohlédneme jinde. V řeznictvích či obchodech s potravinami, kde mají uzeniny, jistě na klobásu narazíme. Můžeme vybírat z několika druhů, a to od paprikové, uzené, čabajky, frankfurtské, s husími játry, uherské, spišské přes škvarkové, s chilli, vinné, grilovací až po libové i plné špeku. Kupujeme vždy voňavé klobásy, čím tvrdší, tím masitější. Povrch by neměl být mazlavý.

 Využití v kuchyni

Pokud zrovna nevyrábíme klobásy doma - Domácí uzené klobásy, krájíme je do polévek, omáček, omelet, gulášů, těstovin, sekané, rolád, zeleniny, brambor či do paštik. Můžeme je vařit, opékat, grilovat, zapékat, dusit, smažit, obalovat, ale i konzumovat přímo koupené s pečivem, hořčicí, křenem apod. Mnoho lidí na Vánoce večeří vinnou klobásu - Vinná klobása pečená ve šlehačce.

 Skladování

Skladujeme zavěšené na chladných, temných místech, zamražené či v ledničce.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Zelené karí s kuřetem a chřestem Zelené karí s kuřetem a...
Šamorínský rožeň Šamorínský rožeň
Mandle s čokoládou Mandle s čokoládou
Jarní ratatouille s česnekovými brambory Jarní ratatouille s...
Kuřecí tortilla s rajčaty a ledovým salátem Kuřecí tortilla s rajčaty a...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz