Recepty - klobása

Více z Maso ».

Klobása

Recepty s klobásou  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Klobása je masný výrobek. Vyrábí se z vepřového, kuřecího, krůtího, hovězího, skopového masa, ale i z jiných druhů. Kořeněné maso s houskou namočenou v mléce pěchujeme do vypláchnutých střívek, dobře uzavřeme a máme hotovou klobásu. Výborné jsou ještě vyuzené v domácí udírně.

 Rady při nákupu

Co bychom měli první kontrolovat je obsah masa v klobáse (min. 72 %), jelikož se nám může stát, že místo masa budeme konzumovat jenom separát, kůže a odřezky z kostí. Také bychom měli ohlídat procento soli. Pokud ve složení zahlédneme mouku či škrob, rozhodně se poohlédneme jinde. V řeznictvích či obchodech s potravinami, kde mají uzeniny, jistě na klobásu narazíme. Můžeme vybírat z několika druhů, a to od paprikové, uzené, čabajky, frankfurtské, s husími játry, uherské, spišské přes škvarkové, s chilli, vinné, grilovací až po libové i plné špeku. Kupujeme vždy voňavé klobásy, čím tvrdší, tím masitější. Povrch by neměl být mazlavý.

 Využití v kuchyni

Pokud zrovna nevyrábíme klobásy doma - Domácí uzené klobásy, krájíme je do polévek, omáček, omelet, gulášů, těstovin, sekané, rolád, zeleniny, brambor či do paštik. Můžeme je vařit, opékat, grilovat, zapékat, dusit, smažit, obalovat, ale i konzumovat přímo koupené s pečivem, hořčicí, křenem apod. Mnoho lidí na Vánoce večeří vinnou klobásu - Vinná klobása pečená ve šlehačce.

 Skladování

Skladujeme zavěšené na chladných, temných místech, zamražené či v ledničce.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Krůtí nudličky s feferonkami Krůtí nudličky s feferonkami
Brokolicová polévka se smetanou Brokolicová polévka se...
Smažená cibulová kolečka Smažená cibulová kolečka
Kuře na medu Kuře na medu
Plněné bramborové knedlíky anglickou slaninou se zelím Plněné bramborové knedlíky...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz