Recepty - hroznové víno

Více z Ovoce ».

Hroznové víno

Hroznové víno známe také jako: rozinky

Recepty s hroznovým vínem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Hroznové víno je plod popínavého keře - vinné révy. Je jednou z nejstarších kulturních rostlin. Květy jsou žlutozelené barvy. Hrozny jsou tvořené bobulemi kulovitého, vejčitého, nebo zaobleně válcovitého tvaru. Mají průměr 0,4-2,5 cm. Mohou být zelené, zelenožluté, žluté, růžové, červené až tmavofialové.

 Rady při nákupu

Hroznové víno se může pěstovat na zahrádce, ve velkém na vinici (zejména v jižní Evropě, Jižní Americe, Austrálii, ale i v teplých oblastech naší země). Kromě toho se dá zakoupit na tržnici, v prodejnách ovoce – zeleniny nebo v supermarketech. Především v obchodech musíme dbát na to, v jakém stavu hroznové víno je, aby nebylo pomačkané, otlučené nebo například nahnilé.

 Využití v kuchyni

Zralé plody slouží k přímé konzumaci. Používají se ale také například do salátů, ke zdobení zákusků, pohárů, koktejlů, zmrzlin apod. Využít se dá i v teplé kuchyni na doplnění některých pokrmů - Vepřové maso s jablky a hroznovým vínem. Hroznové víno je základní surovinou pro průmyslovou i domácí výrobu alkoholického nápoje – vína. Víno rozlišujeme podle barvy na bílé, červené, růžové, podle obsahu cukru na sladké, polosladké, suché. Zvláštními druhy jsou šumivá vína nebo dezertní vína. Sušené hroznové víno jsou rozinky. Z hroznového vína se také vyrábějí šťávy, džusy, kompoty, sycené a nesycené nealkoholické nápoje.

 Skladování

Hroznové víno je poměrně citlivé, slouží zejména k okamžité spotřebě. Krátkodobě se nechá skladovat na suchém, chladném a dobře větratelném místě.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Houbová smaženice Houbová smaženice
Pečené kuřátko s brusinkovou omáčkou Pečené kuřátko s...
Blesková jarní polévka Blesková jarní polévka
Kuřecí nugetky s hořčicovo - medovým krémem Kuřecí nugetky s hořčicovo...
Krémové rizoto s brokolicí a sušenými rajčaty Krémové rizoto s brokolicí...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz