Recepty - hroznové víno

Více z Ovoce ».

Hroznové víno

Hroznové víno známe také jako: rozinky

Recepty s hroznovým vínem  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Hroznové víno je plod popínavého keře - vinné révy. Je jednou z nejstarších kulturních rostlin. Květy jsou žlutozelené barvy. Hrozny jsou tvořené bobulemi kulovitého, vejčitého, nebo zaobleně válcovitého tvaru. Mají průměr 0,4-2,5 cm. Mohou být zelené, zelenožluté, žluté, růžové, červené až tmavofialové.

 Rady při nákupu

Hroznové víno se může pěstovat na zahrádce, ve velkém na vinici (zejména v jižní Evropě, Jižní Americe, Austrálii, ale i v teplých oblastech naší země). Kromě toho se dá zakoupit na tržnici, v prodejnách ovoce – zeleniny nebo v supermarketech. Především v obchodech musíme dbát na to, v jakém stavu hroznové víno je, aby nebylo pomačkané, otlučené nebo například nahnilé.

 Využití v kuchyni

Zralé plody slouží k přímé konzumaci. Používají se ale také například do salátů, ke zdobení zákusků, pohárů, koktejlů, zmrzlin apod. Využít se dá i v teplé kuchyni na doplnění některých pokrmů - Vepřové maso s jablky a hroznovým vínem. Hroznové víno je základní surovinou pro průmyslovou i domácí výrobu alkoholického nápoje – vína. Víno rozlišujeme podle barvy na bílé, červené, růžové, podle obsahu cukru na sladké, polosladké, suché. Zvláštními druhy jsou šumivá vína nebo dezertní vína. Sušené hroznové víno jsou rozinky. Z hroznového vína se také vyrábějí šťávy, džusy, kompoty, sycené a nesycené nealkoholické nápoje.

 Skladování

Hroznové víno je poměrně citlivé, slouží zejména k okamžité spotřebě. Krátkodobě se nechá skladovat na suchém, chladném a dobře větratelném místě.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Zapečený losos s pórkem (pro Lvy) Zapečený losos s pórkem...
Bílá ředkev plněná jehněčím masem Bílá ředkev plněná jehněčím...
Grilovaný pstruh Grilovaný pstruh
Mrkvový salát Mrkvový salát
Velikonoční nádivka Velikonoční nádivka

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz