Recepty - divoká rýže

Divoká rýže známe také jako: planá rýže, indiánská rýže

Recepty s divokou rýží  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Divoká rýže je potravina příbuzná rýži. Je proslulá svou oříškovou chutí. Její glykemický index je nižší než u běžné rýže, má rovněž méně tuku. Neobsahuje lepek, tudíž je vhodná pro celiaki a při redukčních dietách. Divoká rýže je vysoce nutričně výživná. Obsahuje bílkoviny, aminokyseliny, vitamíny, zejména B, také draslík, vlákninu a lysin. Pochází z dlouhých smen vodní trávy, jež zdobí jezera mělkých vod Kanady a USA.

 Rady při nákupu

Divokou rýži lze koupit v bio obchodech, ale objevuje se i v supermarketech. Z hlediska cenového rozpětí, je cena divoké rýže trochu vyšší, i proto se používá do pokrmů míchaná s jinými surovinami.

 Využití v kuchyni

Před vlastní přípravou je dobré divokou rýži přebrat a řádně propláchnout studenou vodou, aby se z ní vyplavily případné nečistoty. Snadno se převaří, doba vaření je o něco málo delší než u běžné rýže. Divoká rýže obvykle nebývá samostatnou přílohou. Výborná je promíchaná s různými druhy zeleninových salátů, výborný je například salát z divoké rýže s rajčaty. Velmi dobrá je také v kombinaci s hnědou rýží nebo připravená jako rybí roláda s divokou rýží.

 Skladování

Pokud je rýže ještě neuvařená, skladujte jí tak, aby nezvlhla (v suchu a chladu). Všeobecně je rýže náchylná vlhkem ztratit aroma. Uvařená rýže vydrží v lednici kolem týdne, ale chuti to rozhodně neprospěje.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Pikantní těstoviny s dýní Pikantní těstoviny s dýní
Kuřecí nugetky s hořčicovo - medovým krémem Kuřecí nugetky s hořčicovo...
Rebarborový crumble Rebarborový crumble
Pečená kuřecí stehna Pečená kuřecí stehna
Těstoviny primavera s chřestem Těstoviny primavera s chřestem

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz