Recepty - divoká rýže

Divoká rýže známe také jako: planá rýže, indiánská rýže

Recepty s divokou rýží  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Divoká rýže je potravina příbuzná rýži. Je proslulá svou oříškovou chutí. Její glykemický index je nižší než u běžné rýže, má rovněž méně tuku. Neobsahuje lepek, tudíž je vhodná pro celiaki a při redukčních dietách. Divoká rýže je vysoce nutričně výživná. Obsahuje bílkoviny, aminokyseliny, vitamíny, zejména B, také draslík, vlákninu a lysin. Pochází z dlouhých smen vodní trávy, jež zdobí jezera mělkých vod Kanady a USA.

 Rady při nákupu

Divokou rýži lze koupit v bio obchodech, ale objevuje se i v supermarketech. Z hlediska cenového rozpětí, je cena divoké rýže trochu vyšší, i proto se používá do pokrmů míchaná s jinými surovinami.

 Využití v kuchyni

Před vlastní přípravou je dobré divokou rýži přebrat a řádně propláchnout studenou vodou, aby se z ní vyplavily případné nečistoty. Snadno se převaří, doba vaření je o něco málo delší než u běžné rýže. Divoká rýže obvykle nebývá samostatnou přílohou. Výborná je promíchaná s různými druhy zeleninových salátů, výborný je například salát z divoké rýže s rajčaty. Velmi dobrá je také v kombinaci s hnědou rýží nebo připravená jako rybí roláda s divokou rýží.

 Skladování

Pokud je rýže ještě neuvařená, skladujte jí tak, aby nezvlhla (v suchu a chladu). Všeobecně je rýže náchylná vlhkem ztratit aroma. Uvařená rýže vydrží v lednici kolem týdne, ale chuti to rozhodně neprospěje.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Chléb s celerem Chléb s celerem
Kotlíkový guláš po cikánsku Kotlíkový guláš po cikánsku
Podzimní hřejivá dýňová polévka Podzimní hřejivá dýňová...
Kynuté lívance podle mojí babičky Kynuté lívance podle mojí...
Velikonoční tvarohový bochánek Velikonoční tvarohový bochánek

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz