Recepty - divoká rýže

Divoká rýže známe také jako: planá rýže, indiánská rýže

Recepty s divokou rýží  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Divoká rýže je potravina příbuzná rýži. Je proslulá svou oříškovou chutí. Její glykemický index je nižší než u běžné rýže, má rovněž méně tuku. Neobsahuje lepek, tudíž je vhodná pro celiaki a při redukčních dietách. Divoká rýže je vysoce nutričně výživná. Obsahuje bílkoviny, aminokyseliny, vitamíny, zejména B, také draslík, vlákninu a lysin. Pochází z dlouhých smen vodní trávy, jež zdobí jezera mělkých vod Kanady a USA.

 Rady při nákupu

Divokou rýži lze koupit v bio obchodech, ale objevuje se i v supermarketech. Z hlediska cenového rozpětí, je cena divoké rýže trochu vyšší, i proto se používá do pokrmů míchaná s jinými surovinami.

 Využití v kuchyni

Před vlastní přípravou je dobré divokou rýži přebrat a řádně propláchnout studenou vodou, aby se z ní vyplavily případné nečistoty. Snadno se převaří, doba vaření je o něco málo delší než u běžné rýže. Divoká rýže obvykle nebývá samostatnou přílohou. Výborná je promíchaná s různými druhy zeleninových salátů, výborný je například salát z divoké rýže s rajčaty. Velmi dobrá je také v kombinaci s hnědou rýží nebo připravená jako rybí roláda s divokou rýží.

 Skladování

Pokud je rýže ještě neuvařená, skladujte jí tak, aby nezvlhla (v suchu a chladu). Všeobecně je rýže náchylná vlhkem ztratit aroma. Uvařená rýže vydrží v lednici kolem týdne, ale chuti to rozhodně neprospěje.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Guláš z hlívy ústřičné Guláš z hlívy ústřičné
Kuřecí stehna na kari s mandlemi Kuřecí stehna na kari s...
Chléb s celerem Chléb s celerem
Vepřové podzimní závitky Vepřové podzimní závitky
Boršč pro labužníky Boršč pro labužníky

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz