Recepty - dijonská hořčice

Původ dijonské hořčice: Francie

Recepty s dijonskou hořčicí  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Dijonská hořčice se vyrábí z hnědých semínek hořčice. Její název označuje speciální styl výroby, dijonská hořčice se proto může vyrábět kdekoliv na světě. Receptura ale pochází z oblasti Dijon ve Francii, kde se připravovala už v padesátých letech 19. století. Pěstovalo se tu totiž hroznové víno i hořčice a právě díky kombinaci hnědých hořčičných semínek se šťávou z nezralých hroznů vznikla dijonská hořčice. Vinná šťáva se také nahrazuje octem nebo bílým vínem, dále se přidává sůl a voda. Existuje mnoho druhů dijonské hořčice: hrubozrnná, hladká, s příchutí kari, fíková, koriandrová atd. V dnešní době se hořčice v Dijonu nepěstuje, většina se dováží z Kanady.

 Rady při nákupu

Dijonskou hořčici seženete v každém větším supermarketu nebo si pro ni můžete dojet přímo do Dijonu. Kupujte tu bez konzervantů, nejlépe v bio kvalitě.

 Využití v kuchyni

Pokud recept uvádí použití dijonské hořčice, nesnažte se ji ničím nahrazovat, ale použijte jedině dijonskou hořčici. Dodává chuť omáčkám na maso - velmi známý je francouzský recept na kachní prsa - Kachní prsa - Magret de canard, je výborná k nakládání mas při grilování, do salátů nebo do zapečených brambor.

 Skladování

Neotevřenou skleničku hořčice skladujte na suchém a chladnějším místě, otevřenou pak v lednici, aby si zachovala své aroma.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Těstoviny s omáčkou z cuket - Con le zucchine Těstoviny s omáčkou z cuket...
Marinovaná kuřecí křídla Marinovaná kuřecí křídla
Pikantní těstoviny s dýní Pikantní těstoviny s dýní
Hermelín ve víně Hermelín ve víně
Vaječný salát s pomeranči a řeřichou Vaječný salát s pomeranči a...

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz