Recepty - čínské zelí

Více z Zelenina ».

Čínské zelí

Čínské zelí známe také jako: čínský špenát, pak-choy

Původ čínského zelí: Čína

Recepty s čínským zelím  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sezóna  Čínské zelí a víno  

Čínské zelí pochází z východní Asie a dnes je velmi rozšířenou zeleninou hlavně v Číně a Japonsku. Tato nízkoenergetická, snadno stravitelná a výživná zelenina se hodí při redukčních dietách. Jinak se hodí jako základ salátů nebo ozdoba. Obsahuje vitamíny C a B, má hojivé účinky na zažívací trakt, příznivě působí na oči, zuby, kosti a ledviny.

 Rady při nákupu

Zaměňuje se často se zelím pekingským. Čínské zelí je ale jeho prapředkem a má výraznější chuť. Také netvoří pevnou hlávku, ale spíše listovou růžici z řapíkatých, tmavě zelených listů. Čínské zelí někdy bývá v obchodech označeno jako “čínský špenát“ nebo “pak-choy“.

 Využití v kuchyni

Z čínského zelí připravíte zdravý salát. Můžete být vhodnou přílohou k obědu nebo, smíchaný se zeleninou a vajíčkem, jako zdravá večeře. Výborný je recept na salát z čínského zelí s jogurtovým dresinkem. Nebo si připravte závitky z čínského zelí s masem.

 Skladování

Pro uskladnění čínského zelí využijte ledničku, kde vydrží při teplotě do 5°C i týden. Skladováním ovšem ztrácí chuť, proto zelí zabalte do mikrotenového sáčku nebo alespoň do papíru.

 Sezóna

V obchodech s ovocem a zeleninou, a na trzích, je dostupné hlavně během letní sezóny. Ovšem díky dovozu je ve velkoobchodech k dostání téměř v průběhu celého roku. Čínské zelí lze pěstovat i v našich podmínkách na zahradě.

 Čínské zelí a víno

Kombinaci čínského zelí a vína využijte při přípravě zapečeného čínské zelí s česnekem a nakrájenou uzeninou, kdy se v průběhu zapékání celá směs podlévá bílým vínem. Stejné víno pak i podávejte.

 
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Reveňový koláč Reveňový koláč
Kuře na kapustě Kuře na kapustě
Špagety s pečenou červenou paprikou Špagety s pečenou červenou...
Kuřecí prsíčka v plátku šunky Kuřecí prsíčka v plátku šunky
Květákové placičky s majoránkou Květákové placičky s...

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz