Recepty - čínské zelí

Více z Zelenina ».

Čínské zelí

Čínské zelí známe také jako: čínský špenát, pak-choy

Původ čínského zelí: Čína

Recepty s čínským zelím  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sezóna  Čínské zelí a víno  

Čínské zelí pochází z východní Asie a dnes je velmi rozšířenou zeleninou hlavně v Číně a Japonsku. Tato nízkoenergetická, snadno stravitelná a výživná zelenina se hodí při redukčních dietách. Jinak se hodí jako základ salátů nebo ozdoba. Obsahuje vitamíny C a B, má hojivé účinky na zažívací trakt, příznivě působí na oči, zuby, kosti a ledviny.

 Rady při nákupu

Zaměňuje se často se zelím pekingským. Čínské zelí je ale jeho prapředkem a má výraznější chuť. Také netvoří pevnou hlávku, ale spíše listovou růžici z řapíkatých, tmavě zelených listů. Čínské zelí někdy bývá v obchodech označeno jako “čínský špenát“ nebo “pak-choy“.

 Využití v kuchyni

Z čínského zelí připravíte zdravý salát. Můžete být vhodnou přílohou k obědu nebo, smíchaný se zeleninou a vajíčkem, jako zdravá večeře. Výborný je recept na salát z čínského zelí s jogurtovým dresinkem. Nebo si připravte závitky z čínského zelí s masem.

 Skladování

Pro uskladnění čínského zelí využijte ledničku, kde vydrží při teplotě do 5°C i týden. Skladováním ovšem ztrácí chuť, proto zelí zabalte do mikrotenového sáčku nebo alespoň do papíru.

 Sezóna

V obchodech s ovocem a zeleninou, a na trzích, je dostupné hlavně během letní sezóny. Ovšem díky dovozu je ve velkoobchodech k dostání téměř v průběhu celého roku. Čínské zelí lze pěstovat i v našich podmínkách na zahradě.

 Čínské zelí a víno

Kombinaci čínského zelí a vína využijte při přípravě zapečeného čínské zelí s česnekem a nakrájenou uzeninou, kdy se v průběhu zapékání celá směs podlévá bílým vínem. Stejné víno pak i podávejte.


Reklama

 
 Váš příspěvek

Reklama

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Nejlepší recepty

Horké maliny se zmrzlinou Horké maliny se zmrzlinou
Jahodový pohár Jahodový pohár
Hraběnčiny řezy Hraběnčiny řezy
Vepřové kotlety na pivě Vepřové kotlety na pivě
Reveňový koláč Reveňový koláč

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz