Zvláštní nudle z asijské tržnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vlkus
4 příspěvky 21.09.07 23:42

Dobrý den,
sháněl jsem nudle podobné těm které se dávají třeba ve fastfoodu Panda. Na asijské tržnici jsem našel takové dlouhé tenké nudle. Koupil jsem je. Když jsem je otevřel, překvapil mě zápach, po považení jsem zjistil, že jsou průhledné.

Co to všech všudy je???

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 22.09.07 00:37
Zvláštní nudle z asijské tržnice - Vlkus,

nejspíše sis zakoupil nudle vyrobené z mouky Mung fazolek (mung beans).
Používají se po celé Asii, nejvíce ve Vietnamu, Číně a Thajsku. Také se jim říká celofánové nebo skleněné nudle.
Stačí je přelít vařící vodou a pět minut počkat. Scezené pak jenom přidat do jídla.

Podobné jsou rýžové nudle. Ty se ale musí chvilku povařit a nejsou průhledné.

Jediné co mě zarazilo byla zmínka o zápachu. Schválně jsem ze spižírny vytáhla a očuchala všechny nudle co jsem tam našla. Bylo jich osm druhů a všechny byly asbolutně bez zápachu.

Labužník dayslipper02
2 příspěvky 22.09.07 03:03
...

ano takto nějak vypadají i ty mé akorát nejsou tak bílé, jakmile budu mít možnost, vyfotím je.

Je na nich napsáno, že jsou vyrobeny ze 100% z moukových surovin, což mi říká, že z fazolí asi nebudou, ještě to později upřesním. rýžové nudle jsou absolutně bez chuti ale toto páchne opravdu divně a má to i zvláštní pachuť.

pod čím mám ale hledat ty normální nudle

HelcaK
960 příspěvků 22.09.07 21:32
No,

já bych ty fazole nezavrhovala, mouka je spíš výraz pro skupenství, než že by to muselo být z obilovin - znám mouku i pohankovou a hrachovou…

Labužník dayslipper02
2 příspěvky 23.09.07 20:58

každopádně nechápu, jak to může někomu chutnat

sim
293 příspěvků 30.09.07 00:27
...

ahoj
ked to smrdi, posluchol by som sebeobranny instinkt a rychlo to zahodil. rozne druhy azijskych nudli sa daju kupit v kazdom supermarkete aj v mensich obchodoch v exotickom kutiku.
kup si viac druhov a skusaj, skoro nic to nestoji.
v Pance mavaju „normalne“ a ryzove nudle. tie druhe su cca o polovicu tensie.

co sa tyka zmienky o vyrobe z muky, pokial nepisu vyslovne o psenicnej muke, moze to byt naozaj fazula, ryza, ine obilie atd.
asi chceli len povedat, ze su bezvajecne. udaj o zlozeni by bol pekny pre roznych alergikoch a celiakoch, ale co uz…

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz