zužitkování vína

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yavanna
87 příspěvků 28.08.06 11:51
zužitkování vína

Milí labužníci,
poraďte mi, jak můžu využít cca 10 kg hroznů, které nám tak do měsíce uzrají na chatě. Kuličky budou maličké s velkým jadýrkem, ale hodně sladké. Napadlo mne udělat mošt anebo něco jako domácí víno… Nemám ale žádné speciální náčiní. Otázka č. 2: jak hotový výrobek uchovat co nejdéle?

Reklama

Reklama

Reakce:

lydia
1227 příspěvků 28.08.06 13:24
Yavanna,

podívej se sem třeba něco zajímavého najdeš

penda
4752 příspěvků 28.08.06 14:59
konzervace hroznů na labužníku:

recepty

Yavanna
87 příspěvků 28.08.06 20:38
děkuju za tipy,

zdejší archiv už jsem pochopitelně projížděla a recepty s hroznovým vínem pročítala Ale diskuze mi unikla, děkuju za připomenutí.

Jako hlavní „zradu“ vidím ty velké pecičky, takže to bude muset být cokoli bez nich. Zatím vidím jako favorita džem/marmeládu. Radši bych ovšem mošt, ale mrazák mám moc malý a jiný způsob uchování mne nenapadá. Navíc nemám lis ani mlýnek ani nic podobného.

Pink v diskuzi psala, že sladkou šťávu zaváří - myslíte, že výsledný produkt už nebude dál kvasit? Nějak se mi tomu nechce věřit

Ivo
1045 příspěvků 28.08.06 22:26
Yavanno...

…sterilace moštu je tak normální jako je sterilace okurek či kteréhokoliv kompotu. Smyslem hry je „uvařit“ kvasinky, které onen produkt obsahuje a zabránit tak následnému kvašení. U sterilace je blbé, že se sníží obsah vitamínů (při zmražení nikoliv).

penda
4752 příspěvků 28.08.06 22:35
ale hrozny nemrazit!

Naše babi to zkusila jednou - chuťově jsou sladší (jak rozinky), ale dají se jíst jen se zavřenýma očima, protože na pohled je to humus…;o)))

Yavanna
87 příspěvků 29.08.06 10:47
OK,

udělám „šťávičku“ a tu pak zavařím. A z druhé půlky bude džem. Už se těším
A všem děkuju za rady…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz