Ztracená pomazánka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marie8
31 příspěvků 05.01.12 20:55
Ztracená pomazánka

Loni jsem přidala recept na domácí tvarůžkový sýr,byl ale zanedlouho smazán.Ztratil se mi ale i doma,proto prosím,nestačil si ho někdo opsat,nebo máte stejný?Přidávala se do něho jedlá soda a máslo+měkký tvaroh.

Reklama

Reklama

Reakce:

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.12 21:18
co třeba

http://hafjentak.blog.cz/…aruzkovy-syr (tvarůžky, 1/4 másla, 25 dkg tvarohu, sůl, drcený kmín, pepř, papriku a 1/2 lžičky jedlé sody)

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 06.01.12 13:13

Našla ve smazaných receptech ;)

1 kostka tvarohu
2 kolečka tvarůžků
1 lžíce rozpuštěného másla
1/2 lžičky jedlé sody
1/2 lžičky soli
trocha kmínu

Tvaroh s drobně pokrájenými tvarůžky i s ostatními ingrediencemi smícháme. Necháme do druhého dne uležet při pokojové teplotě a můžeme mazat na chleba. Vznikne pomazánka podobná tavenému sýru.

Určitě jdou syrečky nahradit nivou nebo šunkou a bylinkami, protože na konzistenci pomazánky má svůj podíl i soda.

Tereza

di
2451 příspěvků 06.01.12 15:00

A bylo nutné zrovna recept tuto pomazánku mazat? Možná ano, možná je víc úplně stejných receptů, opravdu nemám čas to kontrolovat, ale pokud se několik receptů pouze stejně jmenuje, neznamená to, že jsou stejné i obsahem. Naopak - je tu i řada naprosto shodných receptů pod různými názvy, autory neuvádím (osobně vím o třech), ale každý, kdo tu trochu víc hledá něco konkrétního, se s tím už jistě setkal.

esmeralda
4813 příspěvků 06.01.12 20:55

Mě se nejvíc líbí „Určitě jdou syrečky nahradit nivou nebo šunkou a bylinkami“.
Můj partner totiž často praví: Když je bída musí se halt šunka bez chleba… :lol:

Drobek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.12 23:44
Esmeraldo,

v Austrálii taky nejsou syrečky? Já si vezl z Česka hromadu oštěpků, ale na syerčky jsem si netrouf :lol:

esmeralda
4813 příspěvků 07.01.12 00:59

Drobku, s tím nahrazováním to byl vtip.

V Oz máme jak syrečky tak oštěpek. Moc lidí to ale nekupuje, protože tu máme různé jiné uzené sýry které jsou mnohem lacinější protože jsou místní.

Syrečky si můj ex dával do skleničky za okno aby se rozležely. A děti když byly menší, vodily domů kamarády ze školy a dávaly jim za poplatek čuchnout a ti kteří neomdeli se dokonce mohli za další příplatek podívat jak to otec jí.
Měly z toho tenkrát docela dobře prosperující byznys. :palec:

Do Austrálie není dovoleno moc potravin vozit (jen ty prokádrované). Bojí se aby se sem nedovlekly nemoci nebo havěť kterou tu ještě nemáme.

Drobek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.12 17:37
Jojo Esmeraldo,

tak jsme na tom podobně. Sem nesmí nic z masa, tak jsem si přivez dva lovecké salámy (pšt!). Jinak sem smí co je průmyslově zabaleno, třeba polévky v pytlíku, konservy (kdo by to vozil?) Sýry můžeme, ale správný syreček voní i v zavařovačce na dně bazénu. Proto jsem si netrouf. :?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz