Znovu silikon

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník kytka02
26 příspěvků 27.05.04 10:12
Znovu silikon

Ahoj labužníci, pomalu se tu rozkoukávám a moc se mi u vás líbí. Zahloubala jsem se do starších diskuzí, receptů… Docela mne pobavilo extempore s MUDr. Evitou. Ale zpět- ráda bych se vrátila k silikonovým formám. Mám, používám, např. mufiny jsou super i na kynuté buchtičky. Ale u velkych forem se mi občas špatně vyklopí - roztrhne. Může to být tím, že třeba bábovku nenechám úplně vystydnout? Vyklápíte teplé? Díky moc za poradu.

Reklama

Reklama

Reakce:

lítalka  27.05.04 10:48
silikonové forny

Ahoj Kytko,
já jsem se silikonovými formami velice spokojená. Peču normálně i bezlepkově pro syna a postupuju tak, že vyklápím po 5 minutách. Silikonovou formu by jsi neměla moc odmašťovat. Pokud ano, doporučuji jednou začas lehounce vytřít sádlem - olejem to není ono. Mám na dorty 2 tvary , muffinky, koláč, bábovku, pekáček, chlebíček. Doporučuju vyzkoušet i na studené dorty, aspiky a na zmrzlinu.

Labužník kytka02
26 příspěvků 27.05.04 11:15
Lítalko,

dík za radu. To je dobrý tip, nějakou zmrzlinku nebo želatinovou dobrůtku zkusím, hlavně až budou jahůdky :-). Jo, a u chlebíčku (tescoma) mi při naplnění do 2/3 (aby upečený byl plný) nedrží tvar, lehce se vprostřed vyboulí stěny.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz