značenie odrôd rastliniek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alena45
588 příspěvků 20.01.10 07:28
značenie odrôd rastliniek

Nemám veľkú záhradu, ale mám radosť, keď mám napríklad 10 odrôd paradajok, 8 odrôd paprík. A možno aj viac. Pokiaľ si robím prie:,–(y v plaste, tak to udrží aj obyčajnú lepku. Už niekoľko rokov rozmýšľam, ako by sa dali označiť odrody, aby som v tom nemala chaos. V podstate to zistím ako-tak, až keď sú v plnej zrelosti. No pre moju rodinu je to úplne neprehľadné a niekedy ich tam musím vyslať namiesto seba. Skúšala som písať názov na drievka, ale ten po prvom daždi zmizol a šnúrky okolo rastlinky - veď viete ako tá rastlinka narastie. Vlastne najväčším problémom je voda - nielen dažde ale aj polievanie.
Mama má rovnaký problém s kvetmi - napríklad len aksamietnic máva aj 7 druhov, hoci už to obmedzuje práve kvôli tomu, že nevie čo z toho vyjde. Plántičky :,-(í kade-tade, lenže niektoré druhy sú nízke, niektoré vysoké a pod. a väčšinou najkrajšie vy:,–(í do zeleninovej záhrady, ktoré mávam ako prirodzenú ochranu pred nejakou háveďou.
Tak ak máte skúsenosti s týmto, dajte mi prosím vedieť. ďakujem. Alena

Reakce:

Wolfg
583 příspěvků 20.01.10 08:28
značení

Jediné, co nesmaže ani déšť, je obyčejná měkká tužka, buď na plochém dřívku nebo lépe na plastové destičce tvaru trojúhelníka k zapíchnutí. Bývaly plastové podložky do sešitů, z nich to lze nastříhat

alena45
588 příspěvků 20.01.10 08:55
...

mäkká tužka ? To som ani neskúšala, veď to zotriem rukou, nie ? Plastové trojuholníčky som si kedysi postrihala z tašky na spisy, akejsi jednorazovej z bieleho plastu. Tak to vyskúšam. Ďakujem
Problém je v tom, že z niektorých odrôd :,-(ím 2-3 rastlinky, takže ani riadky nemôžem označiť.
A s paradajkami mi ešte čoromoro narobia krtinôžky a tak stále podsádzam druhé a strácam prehľad. Asi by som potrebovala označiť rastlinky priamo.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.10 11:47
...

ako sa píše, biely plast (či trojuholníky, alebo obdĺžniky je ganz egal), a na ne buď spomenutá mäkká ceruzka (napríklad tesárska), alebo centrofix (teda volá sa to všelijako inak, ale v podstate vodeodolná fixa).
Ceruzka má výhodu, že na svetle nebledne (fixa áno).
Pokiaľ je plastu dosť, a je dostatočne pevný, dajú sa z neho narobiť obdĺžniky cca 15 cm dlhé, 1,5 cm široké, so zostrihnutým hrotom a tieto po popísaní rovno zapichovať ku kvetu.

Alebo, ak odrody viacmenej opakuješ, môžeš si vyrobiť štítky na papieri a zalaminovať - pri laminácii nechať pruh aspoň 1 cm bez papieru, aby sa fólia zhora aj zdola zlepila a v tomto prúžku kancelárskou dierovačkou spraviť dierku.

alena45
588 příspěvků 20.01.10 12:26
...

Ďakujem, vyskúšam

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz