zmrazenie bryndze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník gabika
117 příspěvků 17.04.08 13:12
zmrazenie bryndze

môžem zamraziť bryndzu? máte s tým niekto skúsenosť? neznehodnotí sa tým?

Reakce:
Jenofefa
1315 příspěvků 17.04.08 14:26
Bryndzu

běžně zmrazuji od té doby, co se rozdělilo Československo a v Praze nebyla k dostání. Když jsem jela na Slovensko (nebo někdo ze známých), nakoupila jsem několik balíčků a dala do mrazáku. Nyní stejně kupuji více balíčků v Makru a nespotřebovanou zmrazím. Používám ji běžně na bryndzové halušky, do těsta na slané tyčinky a žádný rozdíl jsem nepozorovala.

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.08 16:06
žiadny problém a jeden tip

do teplej kuchyne (rôzne koláče s bryndzou, zapekané veci, halušky) rozdiel nepoznáš, ak robíš nátierku z bryndze (bryndza, cibuľa, červená paprika a podobne), tam trošičku cítiť rozdiel, ale skutočne nepatrne.
Zamrazujem už roky, lebo bryndzu Makovických nie všade dostať, ale v jej mieste výroby skoro vždy ;o) tak si robím priebežné zásoby.
A tip: počkaj ešte 6 - 8 týždňov, to bude vrchol takzvanej májovej bryndze, chuťovo najlepšej. Tej vždy nakúpim najviac a zamrazím na zimu.

Labužník gabika
117 příspěvků 18.04.08 07:46
...

čiže ak ju chcem použiť na plnenie pirohov (bryndza, uvarené zemiaky, popražená cibuľka) môžem ju teda zamraziť? Potom keď ju vyberiem nechať len zvoľna roztopiť a použiť ako zvyčajne?

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.08 08:36
Gabika

presne, ako píšeš. A ak máš naj_lep_šiu slovenskú bryndzu z Ružomberka od Makovických :o) balenú v plastovom „črievku“, tak tá sa dá elegantne a rýchlo rozmraziť ponorením do pohára so studenou vodou.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz