Zlomax

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
zlomax
426 příspěvků 12.8.10 03:57
Nejde opomenout

na mojí rodinu a na známé či přátěle. Každý se snaží pomoct tak jak může. Jelikož je vše zdevastované a momentálně už na skládce, hladem neumřeme. Třikrát denně nám někdo donese něco k jídlu. Stále chodí a střídají se tu pracanti. Pomalu a jistě se odváží ten nános bahna a písku okolo chatrče. Díky, že přijel Wolfg osobně a podepřel či vlastně podezdil chatrč aby nežuchla. Ostatně on sám bude chtít napsat nějaký komentář. Díky všem za morální podporu. Ta je pro nás co zažíváme svou první tisíci letou povodeň podstatná. Lenka je ženská a já srab. Ona vyrží podstatně víc a mne rozbrečí už kde co. Ano jsem sice chlap, ale bulím každou chvilku. Ještě jednou díky Vám všem.

penda
4752 příspěvků 12.8.10 08:17
To je strašně dobře,

že dobří lidé ještě žijí. Objímám Vás všechny tím nejsilnějším objetím, co dokážu … a myslím na vás, kudy chodím…

Jenofefa
1315 příspěvků 12.8.10 10:56
Nejsem psycholog,

ale tvoje reakce je zcela pochopitelná. Nevím, proč je u nás chlapům od dětství vštěpováno, že „kluk nebrečí“. Za takto mimořádné situace je lepší brečet než se zhroutit. Nemluvím o tom, že já to sice přímo neprožívám, ale cabím jen se kouknu na ty fotky, cabím, že máš do budoucnosti zaměstnání, cabím, když o tom mluvím s mužem (od soboty to prožíváme oba velmi intenzivně). Dojme mne, že „dobří lidé ještě žijí“, v současné době to není tak samozřejmé. Určitě bude ještě hodně dlouho úzko na duši, ale ty, tvoje rodina a všichni přátelé to určitě zvládnete. Držíme palce.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.10 11:36
Zlomaxi,

děkovat nemusíš, ale ráda bych viděla průběžnou fotodokumentaci z Perníkovky.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.10 11:40
Jenofefo,

nevíš, proč se říká, že „ženská vydrží víc než člověk“ ?

Jenofefa
1315 příspěvků 12.8.10 13:26
Kompletní fotodokumentace, Ivo,

je na odkazech, které Zlomax uvádí ve svém deníčku:
Jak dopadl Zlomax
Dva dny po té!
Další dny,
Veselé to ale není

bocianka
528 příspěvků 12.8.10 13:48
Jsou to

hrůzy. Ale je vidět obrovská snaha o nápravu. Určitě se to povede. To nejdůležitější Maxi máš. Je to Tvoje rodina a přátelé a dokonce máš ohromného šéfa v práci. To se musí ocenit. V dnešní době to vůbec není samozřejmé. Vydržať.....

zlomax
426 příspěvků 12.8.10 20:07
Vážení přátelé

a je to tady. Budeme asi dnes s Lenkou spát ve vězení. Né asi, ale zcela určitě! Né nebojte se o nás. Ono je z první republiky a jako ubytovna pro sociálně slabé a bezdomovce. Naše kamarádka zde dělá správce a budeme hajat v jejím bytečku.
Dále musím zklidnit veškeré volání a pomoc. Zatím je hotovo! Nemá cenu sem jezdit, protože okolo chatrče je vyklizeno a momentálně budeme čekat jak bude schnout zdivo. Pro vaší kontrolu fotky dodám zítra.
Opět musím poděkovat všem za projevenou účast i podporu. Jsem hrdý na to, že jsem jedním z Labužníků. Moc a moc děkujeme. A na dalším sraze se ožereme i s Lenkou a s Váma všema.

zlomax
426 příspěvků 12.8.10 20:21
Milá Lydie,

než jsem stihnul odepsat na soukromou zprávu, stinul jsem jí dočista smazat. opět nemám slov a velké díky patří i Tobě.

Alice_G
505 příspěvků 12.8.10 21:03
Maxi,

ráda vás oba uvidím Lenka je tuzatím jen jak virtuální víla.
AG

Wolfg
584 příspěvků 12.8.10 21:14
...

Když se podíváme na fotky, myslím „dva dny poté“ a srovnáme je z dneškem, musíme skutečné hrdinství přiznat Zlomaxovi a jeho rodině. Prostředí, do něhož jsem přijel, byla dětská besídka a sluneční lázně, odmyslíme-li si válečný stav, v němž chyběla pouze těla obětí. Neříkejte nic. Skutečně si oddychnu, až spodek baráku, pro který slovo základ není správně vystihující, zalijí betonem s armaturou a uplynou aspoň dva týdny.
Nedovedu vkládat fotky i když použiji postup, který mi kdosi poslal. Zda je to těmi Windows Vista nebo mými prsty, nevím.
Fotky neřeknou mnoho, trochu bordel po ulicích, řeklo by se. Nejsem u velké vody poprvé, napíšu povídání a pokud budu umět, doplním obrázky s autentickým komentářem, které snad přiblíží skutečnou situaci. Všechno vidět nemusím, napadne leckoho a já dodávám: musíš, jinak jsi duševní zrůda i když máš tři vysoký školy

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.10 22:33
Zlomaxi,

a jak dopadl Karel?

Alis
2617 příspěvků 12.8.10 22:50
Ivo...

dočkáš se moc smutné odpovědi

zlomax
426 příspěvků 12.8.10 22:55
Jo jo.

Alis má pravdu. Bohužel je rozhodnuto a soused Karel má tři dny na vystěhování. Bude se bourat. Dnes byl zbourán jeden dům kousek od nás, takoví stará roubenka. A u nás v ulici jdou dolů dva.

Wolfg
584 příspěvků 13.8.10 07:44
Statika

Je asi jen jeden děsivější zážitek, než boření vlastního bydlení. Statik je úředník s razítkem a jako ouřada se chová. Nemá žádný zájem na zachování poškozeného domu a když nařídí demolici, je z problému venku a nelze potom dokázat, že demolice byla ukvapená. Připouštím, že jsou fatální poškození a dům zachránit nelze. Ale jen tak, od pohledu, bez sond a měření nařídit změnu osudu celé rodiny, nemá od zločinu daleko. Postižení nemají sílu se bránit, ani neví jak. Tak jako tři právníci mají čtyři rozdílné názory, statici na tom nejsou jinak. Je mi úzko z bezmoci pod úřední zlomocí. Pokud je v našich silách, pokusme se brnknout stavařům, jak je to doopravdy s nařízenou demolicí. Já už volám

zlomax
426 příspěvků 13.8.10 12:55
Lepší časy jsou tady.

Za pár minut mne poveze kamarád do Prahy pro nové auto. Jinak kolem chatrče nic nového. Vyhlašuji stav stagnace. Nikomu se nechce makat a tak to vidím bledě. Jo tady máte další fotky povodeň 11.-13.8.2010 .

Wolfg
584 příspěvků 13.8.10 14:10
Zdeňku,

koukám, podle fotky, že jsi čmajzl další plynovou rouru. RWE nebo jak se jmenuje, to nějak přežije. Napíšu ti, co dál se sušením

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.10 17:35
...

ach jo, aspoň na diaľku prajem spústu výdrže, trpezlivosti a pevných nervov. Prídu aj dobré chvíle.

Alis
2617 příspěvků 13.8.10 18:04
Maxi...

ale mně i Kubovi se makat chce…

zlomax
426 příspěvků 14.8.10 09:30
Dnešní stav u nás.

Takto to vypadá po ránu 14.8.2010

noskovice
1322 příspěvků 14.8.10 10:24
Maxíku,

to jsou fotky ze včerejška..
Pozdravuj doma, pa!

penda
4752 příspěvků 14.8.10 12:52
Zlomax a povodeň
zlomax
426 příspěvků 14.8.10 14:35
Soni,

nejsou to fotky ze včera ale z dneška. Nás fotoaparát začíná stávkovat a blbne už i datum. Byl a je ve vlhku dost dlouho a podle mne to dlouho nevydrží.

zlomax
426 příspěvků 14.8.10 14:39
Vladěnko,

pěkně ještě něco přidej. To není všechno! Od 7.8. jich je více.

Wolfg
584 příspěvků 17.8.10 20:12
...

Zlomax má podbetonovanej barák. Jak základ tvrdne, každým dnem se oddaluje nebezpečí zřícení

blanca.xy
647 příspěvků 17.8.10 20:51
Wolfgu,

to je potěšující zpráva :-).

penda
4752 příspěvků 17.8.10 23:49
Je to super...

psal mi to už i Zlomax, jinak, pokud se Vám po Maxovi Zlomaxovi stýská, bude v pátek on-line. Momentálně je na cestách - pracovních.

zlomax
426 příspěvků 19.8.10 11:14
Ahojky lidičky!

Sice jsem na cestách, ale i v čechách se dá najít neplacený internet. JAk budu moct, budu se Vám věnovat více. Mám nafocené nové pracovní auto. Co se děje kolem chatrče víte a o ostatním více v pátek či sobotu.

zlomax
426 příspěvků 19.8.10 13:34
Ještě jsem zapoměl,

že kdo bude chtít klikne sem na Chrastavu a potom na Tv Chrastava. Jsou tam reportáže co natočil jeden člověk z radnice v Chrastavě. Já se budu muset podívat až doma, protože tady to připojení je děsně pomalé a nestíhá načíst video. Pa a krásný den všem.

penda
4752 příspěvků 25.8.10 22:09
Právě ode mne odjela

jedna z nejmilejších návštěv co znám … protože mezi Bratislavou a Kolínem leží Nové Město na Moravě, připravovala jsem dnes večeři a kafíčko … hádejte pro koho, hohoho??? … Maxe, Zlomaxe!!! Doufám, že jsem ho navnadila a že co nejdříve přijedou i spolu s Lenkou. Zlomaxíku, šťastnou cestu a klidnou noc ti ze srdce přeje tvá nověnalezená sestřička :)

Jenofefa
1315 příspěvků 1.9.10 07:48
Nazdar, Zlomaxi

Je mi jasné, že nyní v tom lítáš: nová práce, úspěchy se nedostavují samy, ale musí se perně odpracovat a přirůstají zatraceně pomalu, ale uvítali bychom malou situační zprávu… (když bude čas).

zlomax
426 příspěvků 4.9.10 11:07
Jenofefo,

všichni se dočkají. Zatím je toho na nás hodně, vlastně se maká na dvouch domácnostech. Ta naše musí alespoň částečně vysnout. Ta druhá je u tchýně, kde se tapetuje a maluje. To bude prozatím naše dočasné útočiště. Mám pro Vás něco fotek a dnes nafotím další. Ohlašuji, že někdo z Vás nám dopomohl k nové koupelně. Máme opravený bojler za 3000 kč, tím pádem nemusíme kupovat novej za víc. A další podrobnosti napíšu jak vyjde trocha času. Myslím na Vás!! Pa a krásný den všem.

zlomax
426 příspěvků 5.9.10 07:19
Ahojky všem.

Včera jsem to špatně napsal. Ten opravený bojler samozřejmě není nová koupelna. Tu dovezou dneska z Bauhauzu v Liberci. Bude nová vana včetně baterie a sprchové zástěny (cca 17 tis), koupelnové zařízení (nábytek a umývadlo cca 10 tis). Počítám s tím, že budete chtít vědět co se dělo a tak pořizuji fotky před a jak to bude vypadat po.
Wolfgu promiň, ale Lenka se nechala uvrtat a po týdnu v práci jsem zjistil, že u nás vrčí dva vysoušeče. O víkendu se vylévá cca 60 litrů vody denně. Postupně se okopává omítka a další práce.
Jinak můj šéf v práci mě dal na jiné auto a tím i na jinou práci. Byl jsem v Německu a budu tam jezdit dost často. Má to velkou výhodu pro mne a to, že odjezd je v pondělí kolem 12 hod. Přijedu zpět do Cz ve čtvrtek a složím ve Škodě Mladá Boleslav. To znamená Pá, So, Ne volno. Paráda.
Co dál? Naše ulice se mění. Bohužel k horšímu, protože obsoused už není obsoused. Karel už taky není soused a další mladá rodinka taky nebude soused.
20.8. byl den oslavovací ( moje milovaná Lenička měla narozeniny), 3.9. byl další oslavovací den ( to pro změnu oslavujeme oba výročí svadby). Nic moc, protože to dělá jen 22 let. Na tu co stojí za to ( myslím tím stříbrnou po 25ti) se těšíme snad v novém. A bohužel ty oslavovací dny nekončí. Dvě dcerky mají dvě velká výročí těsně před sebou také v Září (18 a 20). Zatím pa a krásný den všem.

zlomax
426 příspěvků 5.9.10 07:42
Ještě jem zapoměl

na jednu věc, která nám dost zá:,–(ně nabourá rozpočet a tím je septik. Ona totiž v naší ulici stále není kanalizace a tak se bude muset předělat na tři komory s filtrací aby se to mohlo pouštět do říčky Jeřice. Což bude činit asi 50 tis. Hrůza! A kdo za to múže? Číňani! Rozhánějí mraky raketema a pak prší u nás.

zlomax
426 příspěvků 20.9.10 06:27
Velice se omlouvám

všem tady na Labu za mojí dočasnou nepřítomnost. Zatím stále žiju ale není to ono. Pokud se něco s… tak pořádně. Na baráku to stále neschne a v ulici je stále bláto. Ke všemu můj notebook opět vypověděl službu a jde tento rok již po páté na reklamaci. Jenže reklamace je vždy tak na měsíc, k tomu přestal fungovat fotoaparát. Jinak jsem magor, protože zdrhám od tchýně v 04:30 na chatrč a vracím se po 21 hodině. Začal se stavět plot okolo Perníkovky jenže se tam opět bude kopat. Do konce roku se má vyměnit vodovodní přípojka a kanál.

zlomax
426 příspěvků 7.10.10 23:47
Nové informace pro členy Labunadace.

Zlomax vložil na Rajce.net dvě nová alba. Zárověň se už stihnul vykoupat ve vlastní nové vaně i s Lenkou. Samozřejmě každý si to vychutnal zvlášť. Dnes byl s Lenkou koupit novou pračku a varnou desku. Postupně buduje plot. Jo chce zpět svůj deníček tady z Labu!

muso
118 příspěvků 8.10.10 10:46

Ahoj Maxi, koukla jsem na nové fotky.Ta oslava je skvělá, kamarádi se umí taky pobavit i když se tam ted cítíte, jako vyhnanci z ráje. Všechny vás tam zdravím :palec:

sivakova
489 příspěvků 9.12.10 17:22
Jak se daří, Zlomaxi.

Je advent, předvánoční čas. Občas vzpomenu na Zlomaxe a jeho povodní zničenou perníkovku.Jestli někdo o Zlomaxovi víte jak se mu vede, dejte, prosím, vědět.Pěkný předvánoční čas přeje Libuše.

penda
4752 příspěvků 13.12.10 09:48

Libuško, toho svého labužnického brášku budu pozdravovat strašně ráda. Jsem s ním v kontaktu téměř denně. Opět dělá „špeditéra“, jezdí i do zahraničí a právě touto dobou se pohybuje někde v Palermu nebo již na cestě z Palerma zpět. A nedávno si pochutnával na obědě u noskovičky. :) Chaloupka stojí, ale vlhkost uvnitř pořád dosahuje cca 65 %. Je to strašně hodnej chlap a přála bych mu, stejně jako ty, jen to nejlepší. O všech labužníkách mluví vždy strašně mile, nikdy jim nezapomene pomoc v tu nejhorší chvíli v jeho životě. A kdyby měl adresy všech těch,kteří mu pomohli, hrozně rád by se revanšoval alespoň povodňovým CD, které obec Chrastava vydala. Aspoň tak mi to při jednom posledním rozhovoru řekl. :)
Takže pozdrav stopro vyřídím! :)

bocianka
528 příspěvků 13.12.10 14:16
Pendo,

Zlomax někde uveřejňoval CD z povodní v Chrastavě. Vydal ho obecní úřad. Teď to tady nemůžu nikde najít. Musím se ještě porozhlédnout a dím sem odkaz. :mrgreen:

Tak jsem to našla tady. Je tam TV Chrastava a tam jsou povodňová videa. Je to síla.

http://www.chrastava.cz/

penda
4752 příspěvků 13.12.10 16:46

Jj, já vím, a zároveň to obecní úřad přímo nabízí k prodeji, celé DVD. A Zlomax děkuje, pozdravuje, skládá zboží na Sicílii, kde je 16 °C! Woww! V pátek by měl být doma, určitě se ozve, mě „zpucoval“, co ho s tím otravuji, když už jsem to za něj vše vyřídila sama, hahaha … prostě Zlomax, no! :)

bocianka
528 příspěvků 13.12.10 21:11
Pendo,

docela mu závidím to teplo. Tady „Sibiř“ a tam krásně… :mrgreen:

zlomax
426 příspěvků 20.4.11 05:34
Nové informace.

Jelikož jsem se dlouho neozval, jsou tu pro Vás nové informace o stavu naší chatrče. Jelikož nechci toto forum zatěžovat fotkama najdete je zde: http://zlomax.rajce.idnes.cz/Nova_kuchyn/

zlomax
426 příspěvků 20.4.11 05:35
Díky.

Ještě jsem zapoměl na jednu důležitou věc. Znovu musím poděkovat všem!! A vím o čem mluvím. Tento týden nám s Lenkou přišel dopis z Adry a ani jeden z nás nechápal. Bylo v něm vyrozumění, že od Adry nedostaneme žádné peníze. Né, že bych po nich tolik toužil, ale jde o princip. On ten dopis totiž dostala celá naše ulice včetně těch dvou zbouraných baráků. Podle Adry na finanční pomoc nemáme nárok nikdo. Tak kam k čertu miznou ty peníze co tam lidi posílaj?
Takže Mánku díky za zveřejnění mého konta a všem lidičkám za každičkou korunku na něm. Moc a moc díky!!!

zlomax
426 příspěvků 28.6.11 14:38
Léto je tu!!

Perníkovka se dostává do nového. Pomalu a jistě se opět stává středem zájmu kolemjdoucích lidiček. A tak Vám všem přejeme krásné léto a příjemné dovolené.

mrtvola
1394 příspěvků 1.7.11 23:09
Na Liberecku zase leje

Maxíku držím palce a buším na nebeské brány, aby nelilo příliš…

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz