Zlatý sirup

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Funda
1 příspěvek 30.06.04 14:19
Zlatý sirup

Poradí mi někdo, kde se dá v ČR sehnat zlatý sirup (golden syrup)? Vyskytuje se to hrozně často v receptech na sladkosti v anglosaských zemích, ale u nás jsem to ještě neviděl.
 Díky

P.S. Kdybyste věděli i o sušených višních a nesolených!!! pistáciích, tak by to bylo úplně super.

Reakce:
glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.04 14:24
A není to....

javorový sirup?
Jestli ano, tak taky nevím, kde ho koupit

esmeralda
4813 příspěvků 30.06.04 14:42
Zlatý sirup

Fundo a Glamo, zlatý sirup (Golden Syrup) je opravdu anglosaská záležitost. Je to postraní produkt při výrobě třtinového cukru a používá se do anglických sladkých nákypů a dortů. Také se někdy prodává pod názvem Treacle. Pakliže ho neseženeš, nahraď ho melasou.

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.04 15:05
nesolené pistácie

mají všude v nabídce, třeba v Metru, jak prodávají všechny možné sušené plody! Já je mám taky ráda

Pampeliska191
1075 příspěvků 30.06.04 18:49
Zlaty sirup
  • je ciry a ma zarive zlatou barvu. Chut i vuni ma jemnou a lahodnou a krome obvykleho pouziti do testa, na livance a jine moucniky se jim pred pecenim prelevaji jablka plnena rozinkami nebo jim kropime nakypy varene v pare. Chutny je i do ovesne kase a v Angllii se podava k jidaskum na masopustni utery.
    Pouziva se taky melasovy sirup, ale v soucasnosti se pouziva jako sladidlo mene, protoze do mnohych dezertu se ve skutecnosti pridava zlaty sirup.
    Podle mne si myslim, ze se muze Zlaty sirup klidne nahradit Javorovym sirupem

Koukni se taky tady: http://dadala.hyperlinx.cz/…/lexirG.html

Kristinka
5 příspěvků 12.09.04 20:33
sirup

taky mam tenhle problem, rada varim podla Mary Berry a tam se to vyskytuje vazne casto. nekdy ho nahrazuju medem, ale nevim, jestli se to da povazovat za kvalitni nahrazku

chocolat
106 příspěvků 17.10.04 13:17
...

já jsem to vyřešila a nakoupila si zásobu zlatého sirupu přímo v anglii.jednou jsem ho viděla ptodávat v culinarii na rohu skořepky (vedle haveláku a rytířské)-pokud seš ovšem z prahy

gabim
6 příspěvků 27.01.10 08:33
Zlatý sirup

Poprvé jsem koupila před lety ve výprodeji v Hypernově za 14,– Kč. Pak jsem ho tam již neviděla, proto si dělám domácí náhražku - sirup z zkaramelizovaného řepkového cukru nebo sirup z řepkového a třtinového cukru (viz můj recept 32179).

Labužník cinda02
4 příspěvky 17.02.10 09:47
...

dá se koupit V Marks and Spencer

sveva
751 příspěvků 17.02.10 15:47
Zlatý sirup - gabim

Chybovat je lidské, opakovat chybu ďábelské a třetí šanci už nemáš.
V receptu, který doporučuješ, jsi chybu opravila, ale tady opět uvádíš do rozpaků řepkovým cukrem.
Zdravím.

sveva
751 příspěvků 17.02.10 16:09
Zlatý sirup

Omlouvám se, přehlédla jsem datum příspěvku od gabim. Tedy noví čtenáři, berte to jako opravu: ne řepkový ale řepný cukr.
Děkuji a zdravím.

Simonecek
1 příspěvek 25.05.13 12:08

Ja ho koupila v Tesco hypermarket nebo Marks & Spencer.

ucitelas
328 příspěvků 26.05.13 09:00
A o 10 let později
@Simonecek píše:
Ja ho koupila v Tesco hypermarket nebo Marks & Spencer.
hart
2 příspěvky 02.10.13 13:06
zlaty syrup

Dobry Den, nevim na co chcete použít. domnivam se že jde o tekuty karamel.hart

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz