Žemlovka z vánoček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jarka7
208 příspěvků 08.02.06 13:00
Žemlovka z vánoček

Mám na labužníky obyčejnou prosbu. Chytla mě nezahnatelná chuť na žemlovku z vánoček s tvarohem a jablky. Asi neumím hledat v receptech, ale prosím, kdo ji zná, napište.
Do přechodu jsme nikdy nejedla sladké a teď se mi to vrací. Honí mne mlsná. Díky.

Reakce:
ivca69
3 příspěvky 08.02.06 13:29
Žemlovka, jak jí dělám já.

Ahoj Jarko, dneska jsem tu poprvé. Žemlovku doma milujeme, nedělám jí sice z vánoček, ale jesli houska, nebo vánočka to je myslím fuk.
Vymažu zapékací misku máslem, vysypu trochou strouhanky , ale ta není nutná.
Ohřeju mléko, aby bylo teplé, rozmíchám do něj 2-3 žloutky a osladím dle chuti.V tom se máčí to pečivo. Z bílků si ušlehám sníh zašlehám do něj 1 vanilkový cukr.
No a pak skládám: plátky pečiva namočené v tom mléce, na tuto vrstvu dám nastrouhaná jablka, posypu rozinkami a skoř.cukrem. Na to dám vrstvu tvarohu (tvaroh nejlépe ten co je ve vaničce,osladím,smíchám s 1 žloutkem a nakonec vmíchám sníh 1-2 vajec- zbyde ti z toho mléka) no a pak zase zakončím vrstvou z namočených housek v mléce . Dám do trouby zapékat, nejradši mám horký vzduch tak 160-170°c. Když už se ti to bude zdát skoro hotové, vyndej misku a povrch ozdob tím sněhem z bílků co ti zbyl. Dej ještě chvilku zapékat až sníh na povrchu zezlátne. Vypadá to fantasticky a taky tak chutná.
Myslím, že by to šlo udělat i z té vánočky, ale stačí klasické neosolené pečivo (rohlíky, housky..)
Zkus to, ahoj Ivča

Jarka7
208 příspěvků 08.02.06 13:35
...

Ivčo, díky za okamžitou reakci. Myslíš, dnes poprvé nebo poprvé na Labužníkovi?

ivca69
3 příspěvky 08.02.06 13:42
...

Mám internet teprve chvilku a dneska jsem zrovna lovila recepty, takže jsem natrefila i na Labužníka. Už ho mám v záložkách.

nik23ita
19 příspěvků 08.02.06 16:54
...

Tak jestli ještě není pozdě, tak tohle jsem našla: Žemlovka tisíce chutí

Suroviny: 1 starší vánočka, 200 ml mléka, 1 tvaroh, 2 žloutky, šťáva i kůra z 1 citrónu, 1 lžíce cukru, ovoce, tuk, vanilkový cukr

Pokyny : Vánočku nakrájíme na plátky a namočíme do mléka. Formu vymažeme a na dno poklademe vánočku. Tvaroh utřeme se žloutkem, cukrem, citrónovu šťávou i kůrou. Rozetřeme na vánočku a pokryjeme ovocem a přikryjeme zbylými plátky vánočky. Ve zbytku mléka rozkvedláme druhý žloutek a žemlovku zalijeme. Pečeme zhruba 30 minut. Sypeme vanilkovým cukrem a podáváme.

Přeji hezký den

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz