Zelí - otřesný smrad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ranger
5 příspěvků 11.01.11 20:51
Zelí - otřesný smrad

Koupili jsme kyselé zelí ve sklenici od Rapa Bzenec - kupujeme ho naprosto běžně, protože nám obvykle chutná. Tentokrát se ovšem po otevření sklenice z ní začal linout naprosto nesnesitelný smrad (pomalu horší než výkaly). Ochutnali jsme trochu a i chuť byla otřesná. Trvanlivost byla až do roku 2013 a sklenici šlo otevřít standardně těžko, takže asi předtím otevřená nebyla, aby se to třeba tímhle způsobem zkazilo. Netušíte někdo, čím to mohlo být? Nikde jsme nenašli, že by si ještě někdo stěžoval. Snad to byla nějaká náhodou zkažená sklenice nebo várka, nechci myslet na něco horšího…

Reakce:
wydra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.11 21:09
rekla bych,

ze tam bylo nakrouhane uz nahnile zeli !

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.11 16:34

Čo si pamätám z brigád v konzervárňach, tak napríklad hráškové konzervy sa nechávali v sklade niekoľko mesiacov až rok, počas ktorých sa vždy zopár zdulo do podoby gule (tzv. „bombáš“) Pritom šli na linke s desiakami ďalších z rovnakej suroviny, rovnakého nálevu, rovnako sterilované… Proste nejaké percento sa nezdarí, to je biológia a štatistika.
To nezdarené percento potom (najčastejšie brigádnici) ručne vytriedili, ostatné dobré plechy sa utreli, oštítkovali a šli do predaja. Samozrejme, že niektoré z nafúknutých sa blížili ručnému granátu a nevoňali. nevoňali… :think:
Kapustu (=zelí) sme tam nemali, ale možno sa výrobca veľmi ponáhľal a nedodržal tak potrebný inkubačný čas na kontrolu.

bzuk
1 příspěvek 08.04.12 12:34
Zelí Rapa Bzenec nikdy více!!!!

tak dnes jsem pekla kachnu s knedlíkem a se zelím… Bohužel jsem koupila sterilovaé zelí Rapa Bzenec a tím bylo vše zkaženo!!! :evil: Mám pocit, že zelí nekrouhají, ale rozkrajují na obří kusy včetně košťálů!!! Takže obří kusy s košťály jsem musela vyhodit a i ten zbytek si všichni musí na talíři rozkrájet… :? :evil: Hnus, hnus, hnus!! ZELÍ RAPA BZENEC NIKDY VÍCE KUPOVAT NEBUDU!!!!!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz