Zeleninový kuskus salát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yvette
704 příspěvků 20.07.11 21:59
Zeleninovy kuskus salat

Prosim labuznici, ma nekdo z vas oblibeny recept na salat z kuskusu a zeleniny, popr. nejake orisky? Mohli by jste se se mnou o nej podelit? Moc dekuji. Yvette

Reakce:
di
2451 příspěvků 20.07.11 23:06

Různé saláty s kuskusem dělám docela často, buď na slano nebo na sladko. Do slané verze jde dát cokoli, nejlíp se mi osvědčily malé, zlehka opečené cukety, pečené kapie, cibulka, (taky třeba sušená rajčata nebo olivy), prostě - podle chuti a obsahu ledničky. Do sladké verze pak třeba rozinky, skořici nebo kokos a různé ovoce opět podle vlastní chuti. Opravdu jde dát cokoli, snad jen vodní meloun ne. Oříšky jsem ještě nedávala, ale nemuselo by to být špatné. Taky lze zeleninovou nebo ovocnou směs po přidání 1-2 vajec (a pokrájeného nebo nastrouhaného sýra u slané verze) zapéct, je z toho pak jakási „buchta“; občas ji dělávám, když jedeme na závody.
No, znalec severoafrické kuchyně by asi zaplakal (viď, Jolanko), ale celkem se to dá. Jiní Labužníci jistě poradí kvalifikovaněji, tohle byl první nástřel jen tak od boku.

Yvette
704 příspěvků 21.07.11 01:40

Di, dekuji. Vyzkousim s tou cukinou a ruznymi druhy zeleniny, jak jsi psala. Ale velice jsi mne zaujala s tim zapekanim. To by stalo za zkousku a urcite vyzkousim. Diky, Di.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz