zelenina na jaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evika219
20 příspěvků 07.04.10 21:25
zelenina na jaře

Dnes jsem koupila ve vietnamském stánku svazek jarní mrkve, včera hlávku salátu. Obojí se nedá
jíst. Ač pečlivě umyto, nevoní, ale smrdí nějakou chemií, zřejmě urychlovací hnojivo. Mám jen já přecitlivělý nosánek? A co třeba sledovat obsah dusičnanů v zelenině, dělá to ještě nějaká zemědělská inspekce? Mně už ty chemie a ečka ve všem nebaví, já chci normální jídlo!!

Reklama

Reklama

Reakce:

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.10 07:44
co je normální jídlo?

pro naše země je pro tuto dobu „normální zelenina“ jen ta, která vydržela uskladnění od podzimu. Vše ostatní se musí buď dovážet nebo rychlit ve sklenících. Protože jsou u nás skleníky prázdné a opuštěné, je to všechno dovoz.
Dřív jsme měli potravinářské normy jedny z nejpřísnějších. Ne-li na světě, tak v Evropě určitě. Jenže podbízením se Unii a jiným spolkům jsme museli z nároků hodně slevit, jinak by k nám ten „hnůj“ nemohl nikdo dovézt. A dokud budou lidi ty levné a chemické potraviny kupovat, do té doby se k nám budou dovážet.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.10 07:49
Normy

našla jsem např. :
„Současná evropská legislativa stanovuje limity pro dusičnany pouze v listové zelenině (2000-4500 mg/kg) konkrétně v salátech rodu Lactuca sativa a ve špenátu, a to vyhláškou 864/1999/EHS a dětské výživě (200 mg/kg) vyhláškou 655/2004/EHS. V ČR stanovuje limity pro obsahy dusičnanů a těžkých kovů v potravinách vyhláška Ministerstva zdravotnictví 53/2002, respektive její 2. příloha, která stanovuje nejvyšší přípustné limitní hodnoty dusičnanů u řady druhů zeleniny.“

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.10 07:57
tak znovu

nějaké články
z anabell.cz

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz