Zelené kari - Green Curry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alice_G
505 příspěvků 26.08.08 08:34
Zelené kari - Green Curry

Prosím o radu od těch kdo jsou domovem někde v arabsky mluvících zemích (jolanka?): dostala jsem vzoreček zeleného kari - tedy směsi sušeného koření/bylinek, NE PASTA. Je to z Dubaje, voní to úžasně. Nemáte ponětí, co se v té směsi skrývá? Beru to jen orientačně, každá kořenící směs je určitě otázka improvizace. Za náměty jsem moc vděčná a předem děkuju! :-)) AG

Reakce:
meisje
580 příspěvků 26.08.08 09:46
...

U nas v Indii je zelene Curry - dvoji. Jedna je smesici koreni - curry listy, peprovnik, koriandr, zelene chilli, listy horcice, muze byt i mata. To je zakladni smes, samozrejme, ze existuje velke mnozstvi variant. A nebo pouze namlete listky rostliny curry.

Alice_G
505 příspěvků 26.08.08 10:18
Meisje, děkuju za pomoc,

vidíš, tvé jméno mě nenapadlo, i když máš k Orientu sakra blízko . Já to dostala jako suchou směs, kterou „na tržišti nabrali lopatkou z velkého pytle“, víc nevím. Dala jsem to „očichat“ pár zcestovalým pražákům, něco povídali i o skořici. Já ji tam ale necítím. Zdravím do Indie! AG

meisje
580 příspěvků 26.08.08 11:24
Alice G...

Skorice je hooodne pravdepodobna, ze by tam mohla taky byt, ale ta je hneda. A i susena citronova trava. Tech variaci mohou byt stovky. U nas se taky koreni prodava z pytlu. A jak si chce clovek koupit mene nez 100 gr. vetsinou delaji strachy, ze tak malo neprodavaji. Spotreba koreni je tady opravdu vysoka, zdravim meisje

Alice_G
505 příspěvků 26.08.08 14:48
Meisje, jsi zlato...

Já tušila, že mám jen ten malý jedinečný sáček koření na vyzkoušení, a že ty recepty už nikdy nezopakuju… Ale zkusím se zeptat labužníků - nemáte ve své sbírce koření práškové zelené kari? Pak se ptám - odkud?

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz