zele v cokolade

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gordita
10 příspěvků 07.12.05 14:35
zele v cokolade

Hledam recept na zele macene v cokolade. Zaslechla jsem neco o povarene pomerancove kure, ale presny recept nemam, poradite mi nekdo, prosim?

Reakce:
marmelada
1643 příspěvků 07.12.05 18:40
Želé

Tak jsem si trochu zaexperimentovala. Vzala jsem balíček pomerančové želatiny (od Vitany) a připravila ji podle návodu s tím, že jsem použila jen polovinu předepsané dávky vody na rozředění. Výslednou želatinu jsem nalila do studenou vodou vypláchnutých malých formiček na čokoládu. Nechala jsem zchladit a namáčela do čokolády. Výsledkem je velmi jemné želé s pomerančovou příchutí.
Myslím, že podobným způsobem lze připravit želé z kompotových nebo ovocných šťáv, popř. přibarvené. Pokud chcete želé hodně pevné snižte tekutinu asi tak na třetinu předepsané dávky. Nezapomeňte ze želatina se nevaří!

Manana
1515 příspěvků 08.12.05 19:54
zele

Zelé kyselé? V čokolaďé? To sém eště neslyšél. Ale može to byť dobré.

marmelada
1643 příspěvků 09.12.05 19:37
Tak Manano!

Můj mažel taky a když ho viděl, tak ho málem trefilo, co to je. Uznávám, že bych to udělala příště radši z ovoce, třeba kandovaného. To ale raději použiji do Babiččiných ženevských placiček. Takže želé to je, jedlé moc ne.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Další témata z kategorie

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz