Že by opět změny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fany
69 příspěvků 8.4.04 20:47
Že by opět změny?

V případě, že máte vyšší hladinu cholesterolu, je nutné se vyhýbat především živočišným tukům, naopak již není n u t n é mít takové obavy z vajec. Ukazuje se, že varovná kampaň proti nim byla přehnaná. Stejně tak srdci neublíží ani tři šálky kávy denně. Zpravodajský server BBC jako prevenci nemocí srdce a cév doporučuje konzumaci tablet s výtažky z česneku a také tresčí játra bohatá na tuky chránící srdce. Těch je v mořských rybách obecně hojně.

Reakce:
Sněhurka
446 příspěvků 9.4.04 13:24
To je novina!

Vědci mají zase nové poznatky! Po úplném zavrhnutí másla a sádla se máme vrátit k těmto tukům, ale nejíst margaríny (raději, když už, pomazánkové máslo). Naši předci měli pravdu: „Všeho s mírou“. Když náš jídelníček netvoří hamburgery, hranolky a Coca-Cola, tak bychom neměli šílet u každé nové, zaručeně ověřené a platné a jedině správné informace.
Mimochodem, když jsem o cholesterolu mluvila s jednou lékařkou, říkala, že po víkendové službě, kterou zakončila třemi operacemi v neděli v noci měla cholesterol téměř 20. Srovnalo se to během tří dnů, kdy měla obvyklý denní režim - pohyb, méně stresu, běžné jídlo.
Tak labužníci neblázněte, pokud nemáte určité zdravotní problémy, jezte ode všeho trochu. Červené víno, olivový olej, mořské plody a ryby, hodně zeleniny, sýry, navrch nějaký skvělý dezert. Nebo vepřový bůček, knedlík, zelí - proč ne? A do třeba jehněčí kýta, zelenina a opečené brambory?
Přeji Vám i sobě, ať umíme každé jídlo s radostí vychutnávat a i ostatní slasti života pořádně užívat.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz