zázvorky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bozka
50 příspěvků 10.11.03 07:02
zázvorky

Moc prosím o předání DOBRÝCH zkušeností z pečení zázvorek. Receptů mám několik, vyzkoušela jsem různé postupy, upravovala poměr ingradiencí, ale nikdy to nebylo to pravé sametové… A čas se krátí, zázvorky se musí dělat s velkým předstihem, aby změkly. Díky předem!

Reklama

Reklama

Reakce:

kokoska
97 příspěvků 01.01.04 09:28

Když si vykrájíš tvary zázvorek, musíš je nechat do druhého dne oschnout. A potom je musíš péci pomalu, kdyby jsi je pekla v horké troubě, vykynou, ale zase spadnou. Takže je musíš nechat odležet a potom pomalu péct. Mám výborný recept, sice je po Vánocích ale to nevadí.
Zázvorky

V míse mícháme asi ½ hodiny 4 žloutky, 1 celé vejce, práškový cukr, trochu citronové kůry a 1 ½ dkg mletého zázvoru. Potom přimícháme 30 dkg hladké mouky, do níž jsme přimíchali ½ bal. peč. prášku. Zpracované těsto vyválíme na vále na placku asi 1 cm silnou. Z této vypichujeme formičkou tvary a klademe je na vymazaný plech. Nejlépe je, když zázvorky večer připravené pečeme až ráno. Aby hodně nabyly, pečeme je zvolna.

4 žloutky citronová kůra
1 celé vejce 1 ½ dkg zázvoru
28 dkg cukru 30 dkg hladké mouky ½ prášku do pečiva
Jsou nejlepší, vždycky se mi povedly.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz