Závada na PC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
HelcaK
960 příspěvků 31.5.07 11:27
Závada na PC

Prosím, nevěděl by některý ze zdejších počítačových mágů, jakého druhu je závada našeho PC? Po vložení jakéhokoli nosiče do CD-ROMky se po chvilce počítač zasekne, a to tak, že se musí vyrvat šňůra ze zdi, nejde ani to CD/DVD vyndat. Už se mi to stalo, přičítala jsem to virům a nechala přeinstalovat celý počítač, dva měsíce byl klid a od včerejška to dělá zase. Je to závada softwarová nebo hardwarová, CD ROM je asi nejkvalitnější součástkou v našem křápu, jak mi bylo sděleno… Díky.

Reakce:
karminek
757 příspěvků 31.5.07 22:52
...

a nebude to v té mechanice samotné?

HelcaK
960 příspěvků 31.5.07 23:46
Nevím,

ten počítač zamrzne celý, nereaguje na myš, klávesnici, dokonce ani na vypínací čudlík. Ale zase po přeinstalování dva měsíce fungoval normálně, aniž by se na mechaniku sahalo, jsem z toho jelen.

karminek
757 příspěvků 1.6.07 07:13
...

asi se ta mechanika nesnese s tvým compem. nevím nic mě nenapadá.

Labužník handula02
634 příspěvků 1.6.07 09:49
PC

HelcoK, nechci Tě strašit, ale takto jak popisuješ nám reagoval počítač loni na podzim. také jsme ho nechali přeinstalovat, na chvíli to pomohlo, ale pak moje nervy nevydržely a přes net jsem si nechala postavit počítač ( kamarád mi s tím poradil a prodejce mi ho schválil, když jsem mu napsala co všechno budu od PC požadovat ) Stál mě 13tis. + klávesnice + myš k tomu. A jsem spokojená. Starý PC jsme měli cca 10let.
Tak držím palce…

HelcaK
960 příspěvků 1.6.07 19:56
No jo,

když my ho máme druhým rokem… To je k naštvání. Sice z druhé ruky, ale i tak by mohl vydržet dýl…

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.07 20:57
...

O tom, jak přesně se to stane, jsi toho moc nenapsala. Můžeš zkusit tu mechaniku ve správci zařízení odebrat a pak počítač zrestartovat. Měl by si jí znovu najít a jestli to bylo jen software problém, měla by fungovat. To by odpovídalo tomu, že po reinstalaci chvíli fungovala. Další rada je sice trochu babská, ale mě občas pomohla. Nech vysunout šuplík a několikrát silně foukni do vnitřku mechaniky. Pokud ulpěla nějaká nečistota na laseru, mohla by se uvolnit. Když se doma kouří, pak je to dost usazené přímo na čočce a zrcátku. Jestli se funkce po fouknutí alespoň trochu zlepší, pak vyndat, rozebrat a opatrně vyčistit čistým lihem. Na sepraný kapesník pár kapek a opatrně otřít čočku, NEPOUŽÍVAT klůcek s vatou! Když už by se to rozebíralo a čistlilo, zkus jestli na lyžinách po kterých se vozík s laserem pohybuje není zaschlá vazelína. Ty dvě lyžiny musí být lehce namazané, aby to kladlo minimální odpor při pohybu. Můžeš zkusit datový a napájecí kabel, vytáhnout a znovu zastrčit, než to celé budeš rozebírat. Víc mi takhle na dálku nenapadá. Jestli nic z těhle rad nezabere, tak je ještě nějaká další závada, která mi teď nenapadá, nebo se odebrala do křemíkového nebe.

HelcaK
960 příspěvků 1.6.07 22:03
Hafco,

fouknutí nepomohlo, takže jsem (po hodinové snaze, jakožto pouzeuživatel) odebrala zařízení a již na druhý pokus ho opět našla, a prozatím to vypadá nadějně - cd hrálo, zatímco předtím již v průběhu nabírání provozní rychlosti přestal PC pracovat - vše zůstalo na obrazovce, jen se přestal hýbat kurzor a ticho po pěšině… Tedy první dvě zkolabování nastala až v průběhu přehrávání DVD, ale ta další hned několik sekund po vložení nosiče do mechaniky. Uvidím, jestli to vydrží - a pokud jo, mám očekávat, že to za měsíc zkolabuje zase, nebo mám podniknout nějaké preventivní kroky? Zatím moc dík za pomoc

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.07 22:45
...

Vypadá to asi na nějaký software problém. Jak to tak vidím, to čištění by byla spíš jen prevence, ale jestli to doma zvládnete, proč ne. Tím se při troše opatrnosti nedá nic zkazit, alespoň bude jistota, že tam chyba není. Může se totiž klidně stát, že jak to špatně čte kvůli zanešenému laseru, tak se to sekne, okna zblbnou a je vystaráno. Jinak bych potřeboval vědět co máte za základní desku, typ tý DVD mechaniky, jestli jsou tam nainstalovaný ovladače pro tu základní desku, jaká jsou tam Windows (98, 2000, XP), co je tam za vypalovací programy atd. Ono se to na dálku špatně radí, možná by bylo lepší to tady moc neplnit a zkusit to třeba po ICQ. Když tak mi napiš SZ a já Ti pošlu číslo na ICQ.

HelcaK
960 příspěvků 2.6.07 00:15
Hafca

soukromá zpráva odeslána…

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.07 15:36
...

Jak to dopadlo? Už funguje, nebo máte novou mechaniku?

HelcaK
960 příspěvků 24.6.07 20:12
Optimisticky

očekávám návštěvu (v horizontu 14 dnů) jednoho skoroodborníka, tak ho požádám o vyčištění mechaniky a pak se uvidí (to je fofr, co…)

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.07 18:20
...

Tak tomu říkám fofr. Já myslel, že je nejmíň nová mechanika a ono se pořád čeká. Kdybys šla na procházku k nám do Kladna, už to bylo diagnostikovaná, případně vyčištěné a byla bys i zpátky.

HelcaK
960 příspěvků 27.6.07 19:52
No jo,

kdyby to hořelo, tak třeba zrychlíme, ale takhle holt jenom dítě zdravěji lítá venku - je-li přijatelné počasí - místo aby čučelo na pohádky a je tu ticho místo pouštění cd, neb přehrávač už malej taky odeslal do věčných lovišť… . Až budu mít plnej disk fotek a nebudu je moct vypálit na placku, tak začnu uhánět lidi sveřepějc… ( a nebo vyrazím pěšky do Kladna…)

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.07 20:27
...

Koukám, že kluk je šikovnej. Nenacpal do toho taky řízek, jako klučina mého kolegy?

HelcaK
960 příspěvků 28.6.07 00:06
Héskyy,

ne, řízek ho nenapadl, jen měl takovej grif na otevírání cd-přehrávače - majznul do něj z vejšky pacičkou co to šlo, dvířka vylítly jako vystřelený a pak se to časem začalo točit oběma směry - chvíli tam, chvíli zpátky, anténu ulomil a v kazeťáku se pro změnu mamince zašmodrchala kazeta…

houli
1 příspěvek 26.6.16 22:35
odpojení internetu

.Prosím o radu,
po 3 hodinách zapnutí PC a připojení k internetu se internet odpojí. Znovu lze připojit restartem. Proč se internet odpojí?

birkana
1741 příspěvků 27.6.16 08:37

@houli, asi bude lepší zeptat se na fórech, která se zabývají PC a internetem ;)
http://www.pc-help.cz/
http://www.pcforum.cz/
a další obdobná 8o

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz