Žarenoje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Rachel02
234 příspěvků 29.10.08 00:00
Žarenoje

Ahoj Labužníci, hledám recept na jídlo, které jsem ochutnala…nebo spíš pravidelně ochutnávala na Ukrajině v jenom doněckém bistru. Tam tomu říkali žárenoje a bylo to dušené maso s bramborami v takových vysokých keramických miskách, v nichž se to pravděpodobně i dělalo. Právě jsme s kamarádkou na tuto pro nás nostalgickou dobrotu zavzpomínaly, ale receptík nemáme ani jedna. Tak jestli je tu nějaký labužníček, který ho má, budu vděčná

Reakce:

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.08 09:53
Žarenoje ...

ve svých receptech mám Podzharku z hovězího masa, protože blíže nespecifikuješ, nevím zda se jedná o totéž.
Další recept je s kysanou smetanou … něco jako ragú.

Labužník Rachel02
234 příspěvků 29.10.08 17:31
...

Bedli, nevím, tohle maso bylo sice hovězí, ale nebyla v tom smetana. Leda by to byla nějaká obměna.

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.08 19:53
Rachel ...

nezmiňuješ se o prvém receptu - obsahuje jen maso a brambory? Nebo i mrkev, petržel a rajský protlak? Jenom v těch vysokých keramických miskách to není možné dělat, brambory by se rozvařily a ta práce je tam vpravovat na závěr. Určitě se jedná o hotový výrobek, který se v těch miskách společně s bramborem ohřívá.

HelcaK
960 příspěvků 29.10.08 20:56
Rachel,

koukni sem na obrázky target=_new , druhý by mohl odpovídat a na těch stránkách je i recept, akorát rusky, ale jestli jsi strávila nějakou dobu na Ukrajině, tak asi trochu rozumíš. Žarenoje znamená smažené, na to mi žádný recept nevyběhl, respektive stovky nejrůznějších, ale žarkoje vypadá, že by mohlo být podobné tvému popisu

Labužník Rachel02
234 příspěvků 29.10.08 20:57
...

Tak víš, co, my jsme to jedli v bistru, takže kupovali už hotové. Přípravu jsem ve skutečnosti neviděla. Jen jsme se od personálu bistra a od lidí dověděli, že je to ukrajinsko lidové jídlo. Ale máš pravdu, když matně zalovím v paměti…maso, brambory, cibule, a i ta mrkev tam pravděpodobně byla, nějaké koření… ale to je právě ono, to je to ,co už nevím…my jsme tam byli před 7 lety

HelcaK
960 příspěvků 29.10.08 21:04
No,

projdi si ty obrázky, i na dalších stránkách, třeba některej bude to pravý ořechový - co třeba tenhle, ten je z hovězího:
tady target=_new

HelcaK
960 příspěvků 29.10.08 21:07
Tady říkají,

že se tomu může říkat i čanachy:

http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?…

Labužník Rachel02
234 příspěvků 29.10.08 21:02
HelčoK

Máš mou poklonu, díky, a kdybych byla zlatá rybka, tak i tři přání …tuším, že jsem trochu popletla ten název… tedy trochu dost…zacož se jakožto člověk s ruštinou běžně pracující musím zastydět Inu, i mistr tesař se utne … Jj, žárkoje, je to ono… Dokonce několik verzí… Vážně moc děkuju…

HelcaK
960 příspěvků 29.10.08 21:13
Tady je recept od Vladky,

http://www.labuznik.com/recipe.php?…, sice se tak nejmenuje, ale asi to bude nějaká alternativa :-)

Labužník Rachel02
234 příspěvků 29.10.08 21:28
...

To od Vladky není ončo, ačkoliv asito zase bude nějaká verze…to z Doněcka neobsahovalo žádné těsto. Ale v tom prvním odkaze jsem našla několik podob přesně toho, co jsem hledala.

HelcaK
960 příspěvků 29.10.08 21:34
Hlavně,

žes v tom našla cos potřebovala :-), mam anginu, tak se odreagovávám pátráním po netu. Určitě si to žarkoje někdy uvařim, jsem na to zvědavá, na Ukrajině jsme byli jen na 10 dní na cyklovýletě, tak jsme nebyli moc po hospodách, ale vypadá to slibně

Labužník Rachel02
234 příspěvků 29.10.08 21:44
Angínu,

Ti teda nezávidím, ale zase díky ní mám žárkoje Fakt jsem ani netušila kolik to má podob. Jak jsem tak pročetla ty recepty, tak jsem si pak uvědomila, že ano, nahoře byl i ten sýr, co je tu v některých… Vybrala jsem to, co my přišlo nejpodobnější a vyzkouším to… U mámy mám i ty garšočky , co jsem koupila tenkrát v Doněcku. Já byla na ukrajině třičtvtě roku dohromady. Z toho 3 měsíce právě v Doněcku a okolí a tam jsem si sháněli oběd sami a tohle bistro bylo nejrychlejší, nejlevnější a nejzajímavější…Jdu poslat recept té kámošcě

HelcaK
960 příspěvků 29.10.08 21:51
Tak až to doladíš,

tak vlož receptík, ať nemusím lovit kde tam co dávají, ten tvůj bude určitě osvědčený!

Labužník Rachel02
234 příspěvků 30.10.08 14:51
HelčoK

určitě, hned jak to odzkouším, máš ho tady

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz